S.T.A.L.K.E.R wtf?

Discussion in 'Igre i konzole' started by Stihoklepac, Mar 23, 2007.

  1. iskusni

    iskusni Komšija

    http://files.filefront.com/Ultra+Graphi ... einfo.html

    Instalirajte ovaj mod. Nakon instaliranja stavite Lightning na Static. Grafika je nakon toga meni bolja nego na Full Dynamic Lightning. I da, kako sam primijetio sa postavljanjem na Static Lightning anti-aliasing se koristi.

    Njoy ;)
     
  2. MisterYES

    MisterYES Novi član

    Odradio drug...popoljshao sam grafulju i upravo ponovo igram FarCry, sve na maximum u 1024x768, vrti se super, super i izgleda (optimizacija za pohvalu vazda)...ali meni nije tô to. Ovo malo Stalkera sho sam igrao, mi je bolje leglo nego cijeli FarCry&Doom3 zajedno...i grafikom i kao igra. Ukusi valjda :)
    A mozda i ti da odradis upgrade i vidis Stalkera na NJEGOVOM maximumu?
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    kod mene je drug uzeo kombinaciju artefakata tako da je sad maltene besmrtan,probao sam istu kombinaciju kuci i umro od trovanja radijacijom...
    elem takodje mozete naci mrtvog morgana freemana i uzet desert eagle...
    a desert skida bolje od sachme...
     
  4. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Igra nije dovoljno uvezana i user interface je odbojan. Stalker-u je vrlo malo nedostajalo da postane kult igra ali eto...
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    da, totalno si upravu...... mogla je da postane HIT
     
  6. Riddick

    Riddick Aktivista

    OK, svako ima svoje favorite... Ali S.T.A.L.K.E.R. je za mene podbacio, jos koliko su ga dugo pravili, koliko je puta odgadjan i sta smo dobili? Samo prosjecnu igru! Dosta stvari u igri izgleda vjestacko, a tek mutanti oni su vise nego zalosni!

    S obzirom da se radi o subjektivnoj procjeni za FarCry i Doom3 nebih vise o tome da pricam, a raja na forumu dobro zna sta ima bolju: Grafiku, gameplay... Samo pogledaj ovaj filmic na YouTube S.T.A.L.K.E.R. in "W.T.F?" pa sam ocjeni kakav je AI u igri! I to je tebi dobro? :?

    P.S. S.T.A.L.K.E.R. sam vec presao i vidio sam kako izgleda s full grafikom. Ubrzo cu kupiti novu graficku i igrat cu druge igre kao ArmA: Armed Assault i Ghost Recon: Advanced Warfighter, a S.T.A.L.K.E.R. neka ceka jesen :wink:
     
  7. MisterYES

    MisterYES Novi član

    AHHAH ma ok drug, nego trenutno po n-ti put prekucavam Jagged Alliance 2 na Win, a Fallout2 na Mac...i njih dvije su mi jace nego sve te sto ih nabrojasmo obojica :D
    Jos da mi je zbaviti kakvu kanturinu od laptopa, samo da ih moze pokrenuti, pa da se mogu potrbushiti :D
     
  8. n.Dado

    n.Dado Novi član

    ja mislim da je 1 giga dovoljno pogotovo ako je DDR2. To je nesto do igrice.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    vidim ovde se zale oko zahtjevnosti.. hmmm

    ja kod jarana igrao na 512 rama, ati 1050 256 mb, i cinimi se 3.0 amd na 1024 rezoluciji, doduse jest spustio neke efekte, iskreno ne znam koje ali igra u opste ne sjece, ne sjecka i lag misa u opste nije veliki, mada priznajem ima ga...

    igra je prosjecna, stvarno sam vise ocekivao a mutante necu komentarisat mada nisam je puno igrao ali malo sam jos gledao neke faze na Youtube i jos sam se vise razocarao tako da... ne znam..

    tresla se brda, trodio se miš
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    Ma staviš na Static Lightning i radi odlično. Object lightning i full dynamic lightning su ubice. Samo se možemo nadati patchevima :p
    Čudna stvar; na xp-u zauzeće rama stane na 1.5 GB i ne pomjera se odatle što je i stvar sa vistom :|
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nabacio i ja stalkera. Bezobrazno steka. Framerate previse oscilira, dok je >60 je OK, al fazon je sto on stalno pada... Lose. Igrao se sa postavkama, smanjivao sve zivo, isto.

    Ne gine uninstall.
     
  12. Riddick

    Riddick Aktivista

    Treba ti jos 1GB RAM-a i obavezno ugasi Dinamic lights (puno opterecava graficku karticu) il napravi neki kompromis.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Samo iskljuci dinamic lights, igro sam i ja sa 1GB i nikad nije FPS pao da se osjeti.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne radi se o tome, steka i kad sve totalno smanjim.
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    Probao patch 1.0003 ?
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    ATI rules?? 8600 4 life :wink: :lol:
     
  17. Riddick

    Riddick Aktivista

    Ne znam graficka ti je dosta jaca od moje (GF 6600GT), a ja sam igrao s malo manjim detaljima od high i bez dinamic lights. Jedino objasnjenje je drajveri il operativni sistem, znaci software.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam imao isti problem sa GRAW, kako god da stavim nece da radi normalno. Problem je bio u losoj verziji (gusari) :mrgreen:
     
  19. Riddick

    Riddick Aktivista

    Sorry, nije tacno :!: Za GRAW ti treba veoma, veoma jaka graficka kartica :!:
     
  20. iskusni

    iskusni Komšija

    Baš nije tačno. 7600GS gura na max detaljima (osim textura koje su na medium) 1280x1024 20-30 FPS što je za tu igru sasvim dovoljno.