Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja recimo nisam ljubitelj malih automobila jer sam visok gotov 2 metra :D
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Za tu Corsu 1.2 mogu samo reći da je vozaju u jednoj firmi od kako je izašla na tržište, voza je ko stigne, a siguran sam da je prevalila jedno 200 000 do sada. Vozio sam se zimus u njoj, nisam primijetio neke cvrčke ili brujanja, a i unutrašnjost se drži fino. Mislim da nećeš imati problema s njom :)
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije mi jasno, o kojoj ti Corsi pricas? :D
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    eto ti odgovora, servis u ze, pretpostavljam beganovic... ne da je skup, lupaju nogama po usima :lol: ... inace, ze je kriticna sa servisima, skodin servis u ze, skuplji nego ostali skodini u drzavi, tko ima skodu, a hoce da ustedi na servisu, vozi u lasvu ili tesanj... a ovi za francuze, ne da uzimaju... novo auto, konkretno reno influence u ze je cak 5 hiljada skuplji nego u sa, identicno sve...
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ova Corsa C što ti je Dino našao, sa 45-54k na satu, koliko već :)
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    EDIT: Pa tako reci, htio si pohvalit izbor auta, da ne skripi i na 200k km. :)
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da nije konkretno mislio na tu corsu sto ti je dino nasao, nego na taj model auta kojeg imaju u firmi ili gdje vec. :)
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znam da me Dino ne bi prevario, zato mi nije bilo jasno. :D
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma ništa to, ne miješam Dinu nit spominjem tu Corsu što je našao. Baš kao što Reventon reče, mislio sam na taj model uopšteno, da se nije loše pokazao s tim motorom :), izvinjavam se zbog nesporazuma.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa po svemu sto citam da su Corse C jako pouzdane, i to pogotovo primjerci od redizajna, sa kraja 2003. pa do 2006. Jedino je valjda letva volana problem, ali ne znam je li rijeseno sa redizajnom. Inace sve 5, cak i motor nema zupcasti remen nego lanac.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pazi letvu volana mozes zeznuti u bilo kojem autu samo ako si kakav krkan, uleces u rupe i preko trotoara bez kocenja, sama se nece nikada slomiti.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mislim na krkansku voznju, nego da kod ljudi u novom autu strada recimo nakon 10.000km. Vidio sam to na na jednom Opelovom forumu. :)
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Vidiš interesantno je to što si spomenuo oko redizajna. Uvriježeno je mišljenje da su to veoma kvalitetna auta, evo uzmimo npr. corsa. Dosad je izašlo dosta generacija corse i svaka je dorađivana, otklanjani su nedostaci prethodne generacije itd.

    Nego sad mi čovjek nudi toyotu celicu 2.0gt crvena predobro stanje, centralno, abs, one pokretne farove, kožna sjedišta itd, uglavnom sve tip top skoro me nagovori, moćan zvuk remus auspuh da se naježiš kad je upališ :D
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    *ebes takvo auto, moras biti zesci peh da ti se to desi :)
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    evo ovako ljudi da vam prenesem neka vlastita iskustva oko kupovine. Uzeli smo porodicno auto Skodu Octaviu A5 kraj 2006. Imali smo Passat 4 Variant 1998 prije Octavie. Sto se tice polovnih auta 90 % sto sam gledao bili su udarani. Ova Octavia je iz Spanije, ima servisnu i imala je parnicu sprijeda, vjerovatno od ivicnjaka na parkingu, ali nije imala ozbiljan sudar sto je ustanovljeno dijagnostikom u Inter Auto i Cosmosu. Dizelas je i ima motor 1.9 sto je odlicno za njega jer je motor 105 ks i nema problema sa vucom cak ni kad je pun gepek i svi sjednemo dok je Passat imao poteskoca uzbrdo s 90 ks. Sto se tice Passata 2006 kao druge varijante, bio je dosta skuplji medjutim ima tu par kvaka. 2.0 motor dolazi u dvije verzije: sa boschovim i siemensovim diznama. Lose je ako su ove druge, jer trazi cisto gorivo, i cest je uzrok kvarova na nasim cestama, a zamjenske nisu isplative, jer sve zajedno iznose 1/4 cijene auta. Treca opcija nam je bila bmw 525 2000g. dizel, cini mi se 2.0 motor, prvi vlasnik, 11.5k, stanje izvanredno. Zamalo da se stari i ja za to odlucimo, medjutim pojavi se ova Skoda s kojom smo prezadovoljni, jedino sto se ipak primjeti je podvozje kao u golfa prilikom nailazenja na rupe na cesti. Passat je ipak bio komforniji unutra . I jos da dodam od novih limuzina chevrolet cruze i opel astra su odlican izbor, dok Octaviu Tour 1.4 niposto, jer je preslab motor za tu karoseriju.
    Eto neki info od mene, ovo sam cisto malo istrazivao, pa mozda nekom bude korisno.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Mala ispravka, nije astra limuzine vec je heč/golf stajl. To bi trebala biti vectra/insignia u opelovom asortimanu (huu.. da su nastavili sa omegom). Inace nisam gledao odavno cijene ali mi nesto ta petica pravo jeftina.. 11.5k.
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    pa sedan astra je astra s ''guzicom'' da se tako izrazim. A sto se tice tog prodavaca bmwa,do njega smo dosli preko poznanika, a rekao je da bi dao i jeftinije. Prije par mjeseci to je bila otprilike ta cijena. Vjerujem da ga je prodao dosad jer je to bila dobra prilika.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam skuzio da govoris o sedan izvedbi.

    Malo sam bacio pogleda na cijene i 2001 god. se vrti oko 15K sto je izgleda ta cijena za 2000god... oko 12-13K.
     
  19. kAcA

    kAcA Aktivista

    Taj 1.3 CDTI u Corsi je ustvari Fiatov 1.3 Multijet samo preimenovan
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bit ce da sam opet naso auto. Ustvari "naso" nije pravi izraz, vozio sam se u njemu valjda 150 puta.

    Jaranov Punto, 1.2 16V (80KS), 3v, 2003., vrlo dobra oprema (klima se podrazumijeva), 150k na satu, uradjen veliki servis prije 7 dana (zamijenjen i komplet auspuh, zupcasti i jos kijamet toga - za 800KM), registrovan prije 3 dana, 6000KM. Auto jako fino ide, malo trosi, a ima i relativno nov akumulator i gume. Da sve ne bude bajno bit cu 4. vlasnik i bio je nekad udaren straga.

    Kakva je sad procedura, iz iste smo opcine, pretpostavljam da samo treba nova saobracajna i vlasnicka knjizica?