Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mozes napraviti kupo-prodajni ugovor u nekom osiguranju, samim tim je on to prodao tebi i sve je postala tvoja odgovornost.

    A dalje ako ces ganjati onda to mozes i polako.
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma znam, sranje od auta. :D

    @donjapa: nece trebat tehnicki i druge table?
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator


    Nece, samo dobijes novu saobracajnu i upisu te u vlasnicku.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta bi sa Corse, ona je presla trecinu tog punta?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisu se mogli naci oko cijene.Komsija nije htio da spusti ni marke od 7400km i trebalo ju je registrovati sto je stavlja na 7900km.Imala je i dosta sitnih ogrebotina po branicima i retrovizorima.A inace motor/mjenjac podvozje i unutrasnjos ko u novog auta. 47000km stvarna kilometraza.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Corsa izgrebana sa svih strana (iako je ko nova iznutra), a dosla bi me 8000KM. To mi je ipak 2000KM razlike. Mislim da cu kod iduceg auta lakse kihnut lovu, jer cu manje razmisljat kako cu ga i ja sam gdje ogrebat. Napominjem da mi je ovo prvo auto. :mrgreen:

    @Vedo: zasto onda treba ic u osiguranje? Valjda zato sto i polica osiguranja slovi na njega?

    EDIT: Eto Dino je napisao sve. Dodao bih jos da nije imala onaj pokrov za gepek.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa i taj punto je bio udaren jbg, bolje i izgrebano sa skoro novim motorom nego udareno i jos si cetvrti vlasnik. Do tebe je, ja bih platio vise jer je bolje auto. A sto se tice osiguranja, ako je auto vec registrovano, samo se plati prevod i nova sobracajna.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve mi je jasno, ali radije cu iduci put zato ic na nesto ovakvo:
    http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5078715&show=1

    Otic fino do SLO i uvest nesto malo bolje. Ovaj Punto od prosle srijede ima zamijenjeno sve zivo, od spanera, zupcastog, pumpe za vodu, amortizera, auspuha, a akumulator i gume su stari manje od godinu dana. Ima jos samo par stvari za srediti, to ce ic prvom prilikom i nece bit vise od 100KM.
     
  10. kAcA

    kAcA Aktivista

    Na tom Puntu je zamijenjeno sve sto bi tebe cekalo na drugim autima tako da je veoma dobra kupovina za te pare
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bio je juce Punto kod mene na dizalici,OK je auto nema sta,ima jos nekih sitnica u vrijednosti 100-150km
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Joj fakat su muke kupovina auta :)
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nek je sa srećom, odlični su im motori a jeftini za održavanje. Javi kako ide.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hvala. :) Od danas je moj. :D

    Auto je taman. Fino ide i ne trosi puno (ok, fali mi dosta da dosegnem potrosnju bivseg vlasnika, pogotovo zbog ponekad pretjeranog gasa i neoptimalne promjene brzina). Kako rekoh zamijenjeno je sve zivo, iznutra super izgleda, a ulaganja su zasad u jednu krajnicu i popravku rucne kocnice (ne hvata na jednom tocku). Mogao bih zamijeniti i motoric straznjeg brisaca da to zadovoljstvo nije 150KM. :mrgreen:
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nek je sa srećom :)

    Što se tiče ručne, da nije možda desna strana koja ne hvata ? :mrgreen:, i drug mi kuburi s tim, pakne promijenio, federe, ali izgleda da je do sajle koja je zamjenska, navodno bi originalna riješila stvar.

    On potrošnu na svom 1.2 8v spusti na 4.2 kada je otvoren put, ali moraš ga baš milkiti po gasu :D

    Mislim da on ima motorić viška, pa ću ga pitati hoće li prodati i pošto :)

    edit: kod njeg je s troja vrata, a za Punta s 5 je već drugačiji, no možda i paše, treba provjeriti bolje.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I ovaj steviev je sa troja vrata.Treba tu jos pogledati kontakte na trecim vratima pa onda u zamjenu motorica.
     
  17. kAcA

    kAcA Aktivista

    Obavezno prvo pregledati kontakte i izvaditi motoric jer cesto samo zablokira od kise i prljavstine. Nek je sa srecom i da te dugo i dobro sluzi :D
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Naravno, uvijek ima i toga :), samo ako zatreba da zna za jedan u istom gradu :)
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ok. :) Naravno prvo cu provjerit do cega je tacno.
     
  20. GW

    GW Moderator

    Daj slike da vidimo na šta to liči.