Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Yep, no vidjet će se koliko će i ti novi trajati, jer to im je poznata boljka, ali ako bi se već mijenjalo, samo original i ništa više, jer razlike ima :)
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko uopce kostaju novi farovi? :D
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Evo jedan savjet:

    registruj se na hbhtuning i tamo ce ti ljudi bez puno lutanja odgovoriti na sve. Istina ima puno i spamera koji bezeze kuckaju ali fkt. ima ljudi koji znaju i voljni su pomoci jer rade taj posao.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi razmišljam o kupovini Punta, kao drugog auta pošto imam i stila, Punto 2005 sa 1.3 multijet motorom itd. Imal ko iskustva sa ovima? Onaj noviji model sa širim svjetlima naprijed.
     
  5. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Koliko sam upoznat taj motor je proglasen u svojoj klasi najboljim. Potrosnja minimalna, odrzavanje za nase uslove vise nego pristupacno. Evo ovdje mozes procitat nesto vise o istom :

    http://www.b92.net/automobili/polovnjak ... _id=292247

    U Srbiji svako drugo auto je upravo ovaj model. :) Obrati paznju na komentare.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Lijep auto nema sta, samo nevolim mjenjace od pola metra, ko da kamion vozim.
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Jest to, teško mi je bilo kada sam vozio Fabiu pa prešao na drugo s velikom ručicom, no sreća pa je precizan mjenjač, istom lakoćom se šalta. Više od svega toga me nervira dug hod između brzina, ali i to zna biti pozitivno kada šaltaš u 5tu pa udariš nekoj djevojčici u nogu :mrgreen:
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mnogi 1.3 mjet su bili van pa prepravljeni. Te van verzije su cesto sa slabom opremom. Isto tako, cesto su presli po 200.000km. Ja sam gledao da uzmem 1.3 mjet, ima vec o tome na ovoj temi, motor ima lanac pa tu nema nikakvih zamjena, izuzetno je mali potrosac.
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Nek izbjegava bijelog Punta i mirna Bosna. Koliko znam, samo bijeli su Vanovi.
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Da ne pisem ponovo evo quote
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ej ima neki punto 1.3 na piku iz Tz, cijena 6900. Godiste 2005, presao malo preko 100 hiljada. Na mob sam pa da ne trazim link postavit cu kasnije. Nego da pitam je li neko gledao auto? Nesto mi se cini jeftino? Kaze lik sve ok ali daljinsko mu ne radi.

    EDIT: Evo link:
    http://www.pik.ba/artikal/1765003/-fiat-punto-1-3-jtd/
     
  12. becke

    becke Aktivista

    Ljudi cak i za starije sa vise kilometara traze preko 7000.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, 6000-7000KM su najjeftiniji pristojni benzinci, tako da ovo izgleda kao odlicna kupovina.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    ja imam priliku za 207 11k, preko oko 140k presao..

    marke nema ulaganja.. kolega sa posla.. a falinka je jedino sto mi fali milja jedna :( a i to mi je preko planiranog budzeta, al je autic bombona
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pretpostavljam 1.4 HDI, dobra oprema? Fin je to auto, ali jebiga za 11k se nadje recimo Laguna.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    ma trosi ko upaljac, nema marke ulaganja, al et, puno je i 11k .(

    1.4HDI da da..
     
  17. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ljudi,

    buduci da na autoforumima ne mogu naci felne celicne 4x108 15" za Peugeota, ima li ovdjet netko ?
    Trebaju mi samo za zime, a jedini uslov je da su ispod 150 KM posto su nove neznatno skupje.
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Provjerio s drugom, prodao davno. Što mi pada na pamet, da obiđeš vulkanizere po Tuzli, ja svoju kad sam zeznuo zimus o ivičnjak sam kupio za 15 maraka, doduše 14", ali eto da se možeš ravnjati s cijenom :)
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    najbolje kod vilkanizera se raspitati svakako, tu su isto tako za đabe maltene.... nove koštaju ko entry alu.
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma drug moj cim im kazes da ti trebaju cetri komada odmah svi gledaju cijenu da stave ja nakon mjesec dana nisam nasao ispod 150 KM, a za 50 KM vise mogu kupiti nove. Alu felge mogu kupiti za iste parem a glupost mi bacati pare za felge jer vec imam 16" alu ali mi skupe gume za zime ove velicine. Isplatnije kupiti 15" felge bilo kakve i nove 15" gume (samo za zime) nego samo 16" zimske gume. To ko nadje po 15,20,30 KM felnu nije problem obicno vulkanizeri imaju raspar i onda ih daju posto po to samo da se rijese.

    I pitanje za Dinu ?

    Dino druze orginal na kolima mi je 16" je li premalo za zime staviti 14" posto ih mogu jeftino naci je.e mi se kako ce izgledati samo da sluzi dok je snjega i bljuzgavice. Hocu li sa tolikim felgama zafrkati sta je znam nesto oko tockova-podvozja-trapa ili koji vec k. Sorry na terminim ali ja fakat nemam pojma oko ovoga. Namjerno necu da pitam na bhtuning jer od 50 postova 5 nije spam i pisu ljudi koji znaju. Ovdje znam da ima barem min jedan koji zna :)

    EDIT:

    btw evo auta da znas o cemu se radi
    http://www.pik.ba/artikal/1595778/peugeot-307-2-0-hdi-/