Slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Dec 12, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Desna slušalica na ovim G230 pocela prekidati, slabije se cula. Posaljem na servis i zamjene za druge. Evo sad lijeva ima distorzije.

    Zaobici ovo smeće.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad me nisi htio poslusat kad sam ti govorio,kupis sebi profesionalne studijske slusalice koje su stvorene da se svakodnevno drndaju po citav radni dan i nema frke.

    Gamerske sluse napravljene da izgledaju fancy i da posluze svrsi a studijske nisu bas s izgledom al zato kvalitet zvuka odvaljuje a i kvaliteta izrade na vrhu. Kvaliteta kabla takodje,zapnes kablom za stolicu pa otkines tocak od stolice :)
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Nerjetko mi padne na um slusalice koje si preporucio. Sta sad' da se radi. Ali ono sto je presudilo jeste da sam imao priliku da ih probam i ok su. I drugo, sta za mikrofon.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Da kažem kupio sam prije par mjeseci ove platronics gamecom 380 preko ebaya iz Engleske. Beton slušalice za ove pare. Dosta robusne i kvalitetne, zvuk je odličan i za gaming i muziku a koštale su me oko 50-ak KM a nisam platio carinu samo pregled 2-3KM. Za te pare nema boljih.

    Logitech je smeće što se slušalica tiče u zadnje vrijeme. Nevjerovatno da se ovako masovno kvare.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moram i ja reci da u zadnje vrijeme nisam bas pretjerano zadovoljan g930-tkama.

    Evo upravo sad prekinu bez razloga, razmisljam da ih reklamiram.
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ja svoje reklamirao, uzeo bezicne Logitechove za office use, a Sennheiser za slusanje muzike. To prekidanje je cesta pojava, i cesto se reklamira, pa rokaj dok mozes.
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    isplatil se uzeti beats slušalice obzirom da ima dosta replika...ili ići na neku drugu marku recimo iz artisa i sl shopva
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Beats se ne isplati uzeti nikako osim ako nisi fashion guru. Ima slusalica istog ili boljeg nivoa za znatno manje para.
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    nisam fešn :) ako neko ima neki prijedlog oko 2 glave...neka napiše
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja skoro glavu razbijao sta kupiti za 2 glave I poslije dva mjeseca istrazivanja po head-fi forumu utvrdim da je UltraSone HFI-580 najbolje sto se moze kupiti za dvije glave kod nas. Cijena je inace malo jaca al meni su dali rabat.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Uz ove ultrasone sto je kolega spomenuo, pogledaj i audiotechnica ath-m50, te shure srh750. Trebalo bi biti u artistu. U svakom slucaju poslusaj prije kupovine.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Shure SRH750 su u artistu bas sad na akciji I mogu se dobiti za 199km a inace su 277km,dobre su slusalice nema sta al mene je odbilo to sto sam citao dosta prituzbi da lako puca headband.Ima I za 149km na akciji odlican model SRH-440,samo su malo tvrde za usi ispocetka al kvalitet zvuka odlican. A audiotechica ath-m50 vrlo popularne I dobre slusalice al nema ih kod nas,medjutim citao sam I dosta o tome da su ljudi koji su ih koristili pa presli na ovaj ultrasone model koji sam uzeo da su hfi 580 dozivili kao znacajan ugrade.
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    mislio sam uzimati ath m50x ovaj novi model, ali ih nema kod nas još do sep plus preko 350 bi trebala da budu

    za sada sam najbliži modelu shure 840 koje su malo skuplje od planiranog budžeta.... ili ultrasone 550 otprilike 90% jedne od te 2 idu...
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Rodjak mi ima srh 840 I imao sam priliku slusati ih,odlicne su slusalice,malo su vise naglasene na srednje I visoke tonove,ono akusticne gitare I zenski vokali,imaju I basa al ne kao moje ultrasone hfi 580. Super kvalitetno su izradjene i skida im se kabal za razliku od ultrasone.U svakom slucaju koje god da uzmes neces se pokajati.

    EDIT

    sve hocu da pitam pa zaboravim,na sta ti to mislis spajati? Imas li nei kvalitetan izvor zvuka il ce onako na mobitel ili onboard sound sa maticne ili laptopa.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Posto ti Shure 840 prelazi budzet, uzmi 440 i narucis jastucice od 840 na ebayu, ustedices dosta love, a slusalice nisu puno losije od 840.
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    to bi išlo na Scarlett 2i2 ,90% vremena


    sad te 440 su jeftinije cca 130km što je dosta para...

    u biti nisam u prilici da poslušam pa da kupim...
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nesto ne znam ima li Artist u TZ al Doboj ti nije predaleko,provozaj se,ponesi neki svoj izvor zvuka sa poznatim materijalom i poslusaj sve slusalica sto imaju na stanju,SRH440 imaju uvijek a dok za skuplje modele trebas prvo kontaktirati pa da prebace iz Banja Luke.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Legle Logi G430, sve u svemu zadovoljan za 150KM koliko sam ih platio u Svici :)

    [​IMG]
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sad ubaci kakvu zvučnu tipa Creative Sound Blaster X-Fi i bit će ti zvuk bar 50% bolji jer integruše su smeće.

    btw ja svoju Sound Blaster Audigy 2 prodajem za cvaju pa bujrum.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakve slušalice kakvi bakrači.. vidiš da je BF4 PREMIUM pao. Nema od tebe hajra.. ccc..