Slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Dec 12, 2008.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Haha vidi fakat nisam odmah primjetio. A sve ne valja BF4 ne bi ga uzeo nema para. Šta ti je dijaspora...
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Uzeo BF4 Deluxe i Premium oba boxed verzije za 63 Eura, Deluxe sam uzeo jer je ista cijena za vanilla i deluxe verziju, a box pakovanje od Deluxe je nekako ljepse ;D

    Najvise sam uzeo zato sto su boxed, inace online ne bih uzimao digitalnu verziju.

    A za zvucne karte me zalibo ona stvar, i ovako je dobro jer su 7.1 sluske a solidan im je G software.
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav ekipi.

    Gledam da kupim In-Ear slusalice, zadnje Sennheiser CX 300 [cini mi se da su bile] pocijepao u teretani kad sam tegom povukao kabal. Kupio nekakve Skullcandy od 15eura za teretane, da ne spadaju, imaju onaj drzac oko uha, kad se trci i skace a nisu skupe pa ako ih razjebem nece nista biti.

    Sad ganjam da uzmem jedne za everyday kad putujem, skola, setnje i sl. Krenuo od jeftinijih pa polako presao na "skuplje" modele jer se drzim onog da nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari... Sad, koliko je pametno uzimati i poskupe slusalice?

    Nesto sam se plaho nalozio na Sennheiser IE80 [260e] jer citam da su best-bang-for-bucks. Ima tu i jeftinijih verzija pa onda u skroz drugom budget-rangeu citam dosta pozitivnog i za Klipsch S4 [60e]. Razlika u cijeni je drasticna a pitanje je da li se isplati te d ali neko ima iskustva sa skupljim in-ear sluskama?

    Hvala.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Shure E215 su odlicne slushe za svoju cijenu ili E315 ako voljan platiti malo vise.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Gledao sam i Shure-a, i njihov model SE425-V.

    Pitanje je: Isplati li se uzeti kvalitet, te da li ce se primjetiti razlika? Ipak je ovo stvar koju cemo imati u usima svaki dan, sigurno po par sati dnevno, znate i sami kako je to kad se provodi na faxu dosta vremena pa idi tamo vamo etc. Pogotovo mi u ovoj struci, gdje muzika nekad pomogne pri koncentraciji i sl.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Najveca razlika je izmedju bezveze slusalica i brandiranih entry level slusalica,sve dalje ide puno para za doplatiti a mala razlika u zvuku.Takodje sve sto skuplje platis slusalice sve su izbirljivije po pitanju izvora zvuka,nerijetko ne mogu zasvirat kvalitetno bez pojacala a i mp3 na njima zvuce izuzetno lose. Kad potrosis $1000 na slusalice a ima ih i skupljih treba ti jos toliko para pa da zasviraju kako treba.
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    ja imam solidne monitore zvučne, rade posao ali sam kupio i sluške radi malog dijeta....tj da mogu koristiti kad spava ...naveče i sl

    koliko para sve zavisi koliko si voljan ići...da se primjeti ....primjeti..ko ne primjeti netreba ni kupovati i tačka..ja to goledam kao vino ako ne vidišrazliku vina iznad 50km koji vrag kupovati i piti :)
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    A dobro, sta je to "brandirani entry level"? Da li ovo moje spada u tu kategoriju, ili je taj prag jos nize malo? Nadam se da nije vise gore.. :)

    Moj nekakav limit je upravo 250eura, a gore navedeni modeli, od Shureta pa do Sennheisera spadaju u tu granicu.

    Slazem se sa Almirovom konstatacijom i uzivam u zvuku/muzici i mislim da cu radije dati vise a da imam dobar proizvod nego da stedim i uvijek mijenjam/dopunjavam etc.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cime mislis upogoniti te slusalice i koju vrstu muzike slusas je prvo pitanje koje ce ti biti postavljeno ako se obratis na neki ozbiljniji forum koji se bavi zvukom. Ne sviraju sve slusalice isto bez obzira koliko su para i ne slazu se svako pojacalo sa svakim slusalicama isto.Proveo sam dosta vremena citajuci audiofilske forume i ljudi uvijek kad dolaze traziti savjet za kupovinu navode sta slusaju i pitaju koje pojacalo da upare sa kojim slusalicama.Slabo koje skupe slusalice dobro sviraju ako ih zakacis na mobitel ili iPod a da izmedju nije neko portabl pojacalo.Ja npr imam SanDisk SansaClip+ player I FiiO E11 pojacalo i HFI-580 slusalice,a ovaj Sansa player je inace jedan od boljih playera a zvuk nije ni blizu onog kao kad je i FiiO E11 u kombinaciji,ne vezano za jacinu nego kvalitet zvuka,zvucne slike,separacije instrumenata,pozicioniranja instrumenata u zvucnoj slici itd...

    Prije ces osjetiti poboljsanje ako uradis upgarde svoje muzike sa najcesceg MP3 128kb/s na FLAC od 1Mb/s i vise nego sto bi kupio neke bolje slusalice
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Dino,

    Tip muzike varira, ali se pretezno roka nesto sa bassom, ili rap, ili dub. Uvijek se nadje i Balas, Colic a nerijetko i klasiku opalim da se malo opustim. Nikad nisam bio ogranicen sto se tice muzike ali uglavnom ne volim dziberluk i metal.

    Sto se tice izvora zvuka, trenutno bi bio mobitel S4, ali trazim i portable media player, citao sam dosta o tom SansaClip+ ali mi djelovao poruzan, gledao sam i iPod Nano, ali eto, radije bi isao na nesto jeftinije a bolje [SansaClip+] koliko sam skuzio iz review-a. Morati cu malo i pogledati pojacala koja imaju.

    Eh, ovako sad, spustio sam se malo "na zemlju", odustao sam od IE 80 i vracam se u nekakav range od max 150 eura. Koliko god bio nalozen mislim da necu u potpunosti iskoristiti skuplje modele slusalica.

    U opticaju su:

    Shure SE315-K
    Sennheiser IE 60
    Klipsch S4 MKII
    SteelSeries Flux Pro [ovo reklamiraju kao veoma dobre slusalice, pa sam ih uzeo u razmatranje]

    Sta je najbolji IEM od ovih navedenih i kakve su tvoje preporuke sa SansaClip+?

    Hvala na suradnji, pomaze uveliko.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Clip+ je zastario model, nasljednik je Clip Zip koji ima isti DAC i kolor ekran. Mrvicu lošija ergonomija, ali ništa strašno. Na mnogim sajtovima za audio entuzijaste hvale ovaj model, a cijena je pala u međuvremenu:
    http://www.head-fi.org/t/613310/review- ... neutrality
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Evo upravo narucio Clip+, gledao sam i Clip Zip, ima nesto slabije ocjene a tu su negdje cijenom, plus je ruzniji malo, pa sam se odlucio za CLip+. Ako je drasticna razlika nije problem zamijeniti.

    Te slusalice ne mogu naci ovdje, ali cu se zadati sutra malo da pretrazim teren.

    Hvala.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Po meni vrijedi zbog ekrana, pogotovo ako budeš htio instalirati RockBox firmware koji preružno izgleda na Clip+.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa sam vanila rockbox izgleda poruzno medjutim kad se nabaci neka druga thema onda je to malo bolje,osim izgleda tu je i dosta korisnih informacija.Takodje sa rockbox-om se dobije podrska za microSD kartice velikih kapaciteta i podrska za 192khz 24bit formate i mnostvo finih podesavanja a tu je jos i neizostavna crossfeed opcija.

    Evo ovo je jedna od najboljih thema koju sam ja probao i naravno i sad je koristim: dfkt_minimum_clip ubacivanje je prokleto lako uz pomoc alata sa koji se radi i samo ubacivanje RockBox firmwarea.

    Generalno uparivanje Clip+ i nekih od ovih IEM sa malim otporom cca 20ohm glatko ide bez pojacala dok vec za ove ozbiljnije over ear slusalice sa 64ohm i vise pojacalo je obavezno .
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Meni su crkle stock Samsung sluske za Galaxy S4 ... i to cetvrti par :S. Ne kontam fakat jesam li toliki divljak da sam cetiri para potrgao ili im je kvalitet totalna fula ...

    Sad ne znam da li opet da uzmem Samsung sluske ili da uzmem nesta drugo...
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    uzmi sta drugo :D
     
  17. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ne znam sta da uzmem da je priblizno isto po kvalitetu zvuka i udobnosti, a da nije dosta skuplje
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Htc ima nvih a jeftinih na.piku
     
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    hmmm vidis nije mi to palo na pamet. Pitanje je da li onda i kontrole na slusalicama rade?
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    ja sam nekad probao na s3 radile su :) e sad trebas probat...