Slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Dec 12, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma kako rekoh, imam dvije zvučne neke pa probam poslije s njima. Ali mi se ne da sa zvučnom cimati jer ne cujeme sebe preko majka.

    Dugo sam trazio taj "karaoke" efekat za windows i nisam nista nasao, samo realtek nudi to tako da mi ne gine interusa. Doduse, sa G430 preko USB zvučne mozes cuti sebe ali nije ni bitno.

    Ako bude ubrer promjena jafvim mada sam ja i ovako zadovoljan.
     
  2. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ako ti nije tesko da mi kazes nesto o njima, posto ovo sto mene zanima nigdje nisam mogao naci.
    Posto uskoro planiram uzeti G430, a one su iste kao G230, mozes li mi reci kakve su slusalice sto se tice kvaliteta izrade.
    Kako ti se cine u ruci, imas li osjecaj da su cvrste i kvalitetne, ili ako ih malo vise rastegnes da ce puci, zanimam me njihov rajf koji ide preko glave kakav je kvalitete i kakv je spoj tu gdje se presavijaju da budu ravne kad ih stavis na sto.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Kvaliteta izrade je dobra. Kao i svaki logijev uredjaj. Sto bi se reklo, uruci se vidi da su preko stoje. Ne izgledaju jeftino. Nisam ih zagledoa ono u detalje ali sam ja poprilicno zadovoljan. Produžetak koji se izvlaci iz luka za podesavanje velicine je metalni, dosta čvrst. Nisma ih rastezao i eksperimentisao koliko su fleksibilne a spoj gdje se rotiraju se ne vidi konkretno.

    Taj rajf je ono, kruta plastika sa spužvicom ispod koja moram priznati zna nažuljati. Mislim da je glavni problem sto je uska. Da je šira i da legne na vecu povrsinu glave, bio bi manji pritisak a ujedno se ne radi o "memory" spužvi. Dodueše, šišam se na čelavo pa ima i toga.

    Ista je oko kapica gdje nisam imao probelma nakon dužeg nosanja.

    Što se tice kvalitete zvuka, igrao sam se sa EQ na jednoj USB karti i na telefonu i ja sam prezadovoljan. Ono, "modularne" su po pitanju zvuka. Zaista mozes izvuci tonove iz njih koje zelis. Bass je ugodan i mekan, dobro i cisto lupa.

    Oblozeno platno oko kabla meni smeta. Plazi po odjeci kada ti se vrti glava sto se vjerujem prenosi i na mic. U suprotnom ga cujes "u slušalicama". Nije katastrofa i nije fail ali eto, nije ni dobro rjesenje.

    Kvaliteta mikrofona je dobra samo ti ne bih znao reci preciznije jer nisam sa druge strane linije. Par puta snimio preko skajpa pozivom na eho i to jeto. Ja zadovoljan.

    Po mom mišljenju vrijedne para.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Majesco

    Majesco Aktivista

    Hvala ti puno na tim detaljima.
    Izgleda da G430 ima memori pjenu na rajfu, vidi se kako se sporo vraca kad je pritisne na ovom videu.
    Tako da idem na G430 jer mi treba vanjska zvucna, jer su mi na integrusi 5.1 sistem, tako da mogu imamti dva razlicita zvucna izvora.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko love izadju te 430 ? Odnosno, koju ces razliku platiti ?

    Nisam probao, ne znam, mozda vrijede zbog te zvučne ali opet.. cuo sam da nije nesto.




    Kako rekoh, slušalice trebas probati da se uvjeris u kvalitetu/razliku.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. Majesco

    Majesco Aktivista

    Najjeftinije sto sam naso kod nas je 175KM, sto i nije toliko puno u odnosu na vani gdje su 140-150KM.
    Kako sam citao zvucna je ok i daje virtualni 5.1 zvuk, to mi i nije toliko bitno koliko mi treba drugi izvor zvuka, a sad da uzmem dodatnu zvucnu i G230, dodem na istu cijenu od G430.
    Vijerujem da su one kvalitetne, imam Logitech tastaturu, webkameru i zvucnike, tako da sam zadovoljan sa logijem, ali me je interesovao kvalitet izrade iz prve ruke.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, meni su njihovi proizvodi svi u istom rangu. Takodjer imam: K360, G500, MX620 i sada G230..

    Ako ti treba zvučna onda je to to.

    EDIT: Memory foam je i na G230. Sad probao.. hehe..
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav!

    Upravo sam vratio svoje G930 jer su VEOMA CESTO prekidale, cak I kada je bilo konektovano preko kabla znalo je prekinuti po 3-4 puta u satu.

    Dobio sam povrat novca pa sada gledam sta uzeti.

    Nekako sam prestao gejmati tako da necu ici striktno na gaming headset, sada puno vremena provodim na kvazi sastancima putem Skype-a pa mi I dalje treba nesto:

    - Udobno
    - Odlican mikrofon
    - Po mogucnosti bez zica

    Cijena nije bitna.

    Hvala na inputu.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ja sam se odlucio na kombinaciju slusalica za audio + slusalice za office talks pa sam uzeo:

    Sennheisser HD 558 - za slusati muziku
    Logitech H600 za razgovore putem Skype-a
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav
    je li neko mozda kupovao one jeftine slusalice sa ebay-a 5-6 dolara,tipa ovog
    Code:
    http://www.ebay.com/itm/Super-Bass-Stereo-In-Ear-Earphone-Headphone-Headset-For-Tablet-MP3-iPod-MJ100-Be-/301136632225?pt=US_Headphones&hash=item461d2459a1
    ove su kao neki bass,mada znam da je to vise radi furke,ali me zanima onako za normalno slusanje,da imaju i niskih tonova a i srednjih
    skoro sam kupio telefon i dosle su uz njega neke,ali istoiz bureta zvuk,samo niske tonove reproduciraju,srednjih i visokih nema nikako

    imam jedne bolje,ali one nece daulegnu u 3.5 mm utor i ono treba ganjati da se zvuk nastima a opet je u jednoj slusalici slabiji

    cisto me zanima,mogu li ovakve dati normalan zvuk,nista posebno i nabrijano,jer je cijena najniza moguca ?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne mogu, sve u tom segmentu zveče k'o lude, bacanje para. Bolji zvučnici se ugrađuju u diktafone. Uzmi neki Sony entry model s kojim imaš koliko-toliko prihvatljiv zvuk.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzmi ba panasonica RP-HJE120E. 15KM, odlicne za te pare. Ja odustao od kupovine EP630 nakon sto sma ih probao, bas mi bilo mrsko davati duplo para. Trenutno ih koristim.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    gdje se ove imaju kupiti ?
    online ili si u nekom shopu kupio ?
    jesu li to ove,vidim doleu komentarima ih hvale ?
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=261435405049
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Imaš u imtecu. Mislim da su identicne kvalitete sve HJE slusalice samo dizajn i kolorit drugaciji. Kabl je nesto krut, nije fensi gumirani kao na creative ali ja sumnjam da se i priblizno moze uzeti kvalitetan set kao ove panasonikove. Ne mislim ih mijenjati dok se ne raspadnu. Takodjer su ti dobre i iz HV2 serije ako ne zelis kanalne slusalice. One su ti jos jeftinije.
     
  16. rijads

    rijads Aktivista

    Zna li neko imaju li se negdje kod nas nabaviti ad700x i koja je cijena?
    Prijedlozi slicnih slusalica su dobrodosli, ako se mogu nabaviti kod nas.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Slabo kod nas da sam vidio audiotechnica proizvoda,a imas artist.ba i kod njih ima svega,imas nesto AKG programa koje i stasom i glasom lice na ove sto si naveo. Samo imaj na umu da skoro svake otvorene slusalice traze kvalitetan izvor da bi zvucale kako treba a to ukljuce headphone amplifier ili dobru zvucnu kartu sa onboard hp amplifier.

    JA sam bas prije jedno pola godine bio u potrazi za dobrim slusalicama i kako god okrenes trebas potrositi oko 200km da uzmes nesto pristojno. Sve sto sam izguglao da imalo valja kretalo se od 150 do 250km i na kraju sam se odlucio za UltraSone HFI-580 koje su u artistu oko 230km a dobio sam ih uz neki rabat zza 200km. Zvuce odlicno i imaju odlican bas i sagradjene su kao tenk. Kabal je jak da mozes udaviti nekog s njim :D

    Samo one su zatvoren model pa kad se dobro pojaca malo se osjeti pumpanje u usi a hoce se usi oznojiti poslije jedno dva sata nosenja.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisam blizu imtekovih radnji i pitam ih da li salju postom i za slusalice obicne ,postarina 10 KM
    a mogu ih ubaciti u kovertu i poslati lagano
    ovako jedino ako odem u mjesto gdje imaju radnju,inace me izadju 25 KM minimalno
     
  19. rijads

    rijads Aktivista

    Ok, hvala na preporuci, mada trazim neke otvorene, nosio bi ih po 4+h na dan, tako da mi ne odgovaraju ove od Ultrasone, HFi.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo nabavio sam ove slusalice i slusao nekih 2-3 sata muziku na njima i mogu reci da su fine,zvuk je bogat i ima svih tonova,mozda malo srednjih da fali ali nije strasno
    bass-a ima dovoljno a solidno su i udobne,nisam se jos navikao da se skroz u uho nagura ona slikinoska navlakica ali ne zuljaju dok su u uhu...samo izoluju vanjsu buku,pa ih bas i ne bi preporucio na ulici ,+