Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. levian86

    levian86 Aktivista

    Preorder sam infamous, ali ce bit bas veselo... D3 exp izlazi za PC 25 marta, a infamous 21 marta...
    Ko ce sve stici da odigra :D
    Ae da se dogovorimo jednu noc pa da igramo co op Dead Nation: Apocalypse Edition :D

    Nadam se da nece razocarati Dead Nation: Apocalypse Edition, bar graficka strana izgleda bolesno :D
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dead Nation je super zabavna igrica. Ja sam je vec presao, i sad sa prijateljem je igram co-op na grim tezini. :D
     
  3. salocha

    salocha Novi član

    Pozdrav drugovi ovisnici.

    Skupile su se markice :), prodao sam sve što se moglo prodati i sad slijedi kupovina PS4.

    Treba mi savjet.
    Gdje kupiti PS4? Da li kod ovih kućnih prodavaca bez PDV-a za 810-840 KM, ili u game shopovima poput Creed ili Target za 950 KM ali uz servis kod ovlaštenog servisera? Ja bih rado da mi ostane tih više od 100 KM, ali me malo strah ovih švercera.
    Šta vi mislite?
    Bila je fina ponuda od Techno shopa, 899 KM i dvije godine garancije, ali tada nisam imao para. Sad u Techno shopu odbijaju pričati o PS4 uopšte, ko da je neka hereza.

    Dalje, igrao bih Fifu 14 u startu, kasnije Driveclub kad izađe. Generalno me zanima fudbal i vožnje. I MMO (WOW addict trijezan već godinu dana).
    Da li da Fifu kupim preko PIK-a za nekih 115 KM ili da radim digital download preko USA accounta za oko 90 KM. Znam da je prednost imati fizičku kopiju igre, ali sumnjam da će neko kupiti Fifu 14 kad izađe Fifa 15, odnosno kad i ja budem mjenjao istu za noviju. Kakve je kvalitete online igranje? Jel ko da si sa rajom u istoj sobi ili ima problema koji ti smuče taj mod? Da li treba PSN da se igra online Fifa?

    Eto, puno pitanja od početnika koji se vraća konzoli nakon 10 godina i PS2.

    Hvala unaprijed na odgovorima.
     
  4. levian86

    levian86 Aktivista

    Iskreno ja sam gledao da kupim PS4 tamo gdje dobijem garanciju bar na godinu dana.
    Ako se desi neka greska i slicno da budem siguran.
    Ja preferiram digitalna izdanja USA acc. Puno je jeftinije jos ako kupujes preko amazona kartice za PSN zna bit i promo akcija da dobijes kupone.
    Primjera prosli mjesec ako kupis gift card amazon dobijes jos dodatnih 10$ karticu free.
    Iskreno ja bih ti savjetovao da probas kupiti bundle. Ja nisma mogao da kupim u to vrijeme, jer nije bilo nigdje.

    Sto se tice MMo naslova znam da ce bit of FF do Everquesta next ili npr na ljeto Elder Scrols Online i sl.
    Sto se tice online igranja preko mreze nisam primjetio da ima lag i slicno.

    Oko Fife ti ne mogu nista pomoci :D
     
  5. salocha

    salocha Novi član

    Hvala na odgovoru.

    Možeš li mi reći gdje si ti kupio konzolu, može i preko pp. Daju i ovi šverceri garanciju od godinu dana, ali je to ona "na riječ" garancija, tj. "ako šta bude donesi meni pa ja šaljem u EU odakle sam je ja nabavio". Možda to neko baš pošteno radi, ali da li se čovjek može pouzdati i u to?
     
  6. EmiRem

    EmiRem Novi član

    Iskreno drug, prelomi tu stoju i da ne razmišljaš o tome više. Ja sam kupio od jednog od koga si naveo i nije mi zao kad znam da imam pravu garanciju. Što se tiče igara ja preferiram digitalna izdanja sa USA psn account iz razloga sto je vec levian86 naveo a i ne da mi se rasprodavati i sl. Fifu imam sa USA psn account om laga pri online igranju nema. Što se tiče igranja ima svakakvih debila ali je generalno ok, navici ćeš se. Dakle, moj savjet daj tu stoju više kome god ko ima oficijelnu garanciju, ne želim ikog da reklamiram. Vrijedi, ako nešto bude kasnije skontaces :). Pozdrav
     
  7. salocha

    salocha Novi član

    U pravu ste. Hvala.
    I ja sam za sigurniju varijantu, ali uvijek kontam da sam malo težak i da pretjerujem kad je sigurnost u pitanju. Kupio sam PS2 bukvalno na pijaci i dao 1000 KM pa me služio 3 godine bez problema dok ga nism prodao. Ali bolje biti miran
    Onda pravac BBI :)
    Vidimo se online uskoro.
     
  8. levian86

    levian86 Aktivista

    Ma nisi tezak, nego je kod sviju da za manje para kupe sto vise. Hehe

    Btw ko hoce neka me doda Levian1986
     
  9. salocha

    salocha Novi član

    Eh ovako, da se ne bih dobro zajebao još jedno pitanje:

    Odlučio sam se gdje ću kupiti PS4 (hvala još jednom na savjetima).
    Planiram napraviti US acc.

    Kad kupim konzolu, trebam kupiti i Fifu 14.
    Da li mogu kupiti fizičku kopiju kod nas (dobiću popust pa mi skoro ko digitalna košta) i igrati je na USA acc?
    Ili moram i to kupiti baš u digitalnoj verziji preko USA acc?

    Jesu li to ovi kuponi?
    Za kredit za kupovinu
    http://www.amazon.com/50-PlayStation-St ... 726&sr=1-1
    Za PSN pretplatu
    http://www.amazon.com/3-Month-Playstati ... 726&sr=1-4

    Znači napravim USA acc., kupim karticom ove kupone, dođu mi kodovi na mail, ukucam kodove preko acc i to je to?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možeš, (zasad) nema zaključavanja po regijama kada su retail kopije u pitanju.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    1. Da. Mozes kupiti fizicku kopiju kod nas i igrati je na USA acc. Nema to veze.
    2. Da. Taj prvi su ti kuponi za PSN store. Isto imas i u vrijednosti od 20$ i 10$, ako ti npr., za igru zatreba 60$, pa da nemoras uzimati 2 puta po 50$, uzmes 50$ i 10$. Za code od 50$ nekad zna trajati par minuta da se procesuje.
    3. Da. To je PS+ pretplata za PSN. Preporuka da uzmes od 12 mjeseci, jer je isplatnije.
    4. Da. U osnovi tako je jednostavno. Kupis kodove kartica preko Amazona, na mail dobijes potvrdu o kupovini i code. Onda odes na PSN store, i tamo ga ukucas u dnu pod "redeem codes".
     
  12. salocha

    salocha Novi član

    Ok. Hvala. Imao sam namjeru večeras otići u kupovinu, ali nestalo konzola tamo gdje htjedoh kupiti. Biće sutra valjda.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nek je sa srecom drug! Da te sluzi, kad ga uzmes sto duze. :)

    I, koliko ces ga platiti?

    Ja cu svoj prodavati, pa me interesuje kako se cijene krecu.
     
  14. salocha

    salocha Novi član

    Ma ispizdio sam se večeras. Moram sa nekim da podijelim ko konta o čemu pričam.

    Odem u Technoshop radi reda (želio sam kod njih kupiti jer daju dvije godine garancije i poznata su firma ali su odavno sve prodali) kad ono tamo imaju dva komada.
    Ja trknem kući po pare, još morao rezervisati jedan i kad sam došao da ga kupim vidim da su oba jako izgrebana po onom glossy dijelu kučišta, odnosno korištena, da bi od prve konstatacije prodavača da je otvaran samo da bi se ubacila garancija (kad sam pitao zašto je pečat naljepnica skinuta sa kutije), došao do priznanja da su to oni promotivni modeli koje je drkao ko je kako stigao i to Boga pitaj koliko dugo
    Ne mogu da vjerujem da Stanić, za kojeg sam smatrao da je renomirana trgovina mogao dopustiti sebi da varaju ljude i prodaju nešto korišteno tvrdeći da je novo i po cijeni nove stvari.

    Strašno.

    Inače cijena je za konzolu bez poreza, šverc kupovinom 780-830 KM, a sa fiskalnim računom u trgovinama 935-950 KM. Ja sam se odlučio za ovu drugu opciju. PS4 i Fifa 14 1.050,00 KM.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jesi dobio pare nazad? Ja to ne bih zadržao.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ni slucajno to uzeti, koji papanluk.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Radije cekaj da im dodje friska narudjba druze. Ovo je osnov za tuzbu u drugim drzavama. Pokusavanje podvale koristenog za novo.

    Odradio se pre-order inFamous Second Son. Iako nisam planirao odmah, nisam mogao odoliti, jer sam sa jednim prijateljem iz klana uzeo po pola. Izadje nas po 42KM. Super zadovoljan.
     
  18. salocha

    salocha Novi član

    Ma nisam ni dao pare. Samo sam se razočarao.
    Došao sa parama u džepu, vidio da nevalja, progutao činjenicu da su me naguzili da trčim džaba kući i da su hladno htjeli napraviti debila od mene i otišao.

    Ali ne mogu da vjerujem da je jedna firma poput Technoshopa spala na to da uvaljuju promotivne primjerke bilo čega kupcima.

    To se lijepo da popust 20 - 30%, napiše se da je korišteno i ko hoće, hoće.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zato ne treba nikada uzimati uređaj kojem je oštećena fabrička naljepnica. I ako hoće već da stavljaju garantni list, nek' to urade prilikom kupovine.
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Sve su ti ovde firme smeće .
    TV kad sam uzimao , nije bitno koja firma , platim kesom i sve kazu dostavit ce . Bezze izadjem na balkon kad frajer vuče kutiju po betonu jos niz dvije stepenice svuče . Slikam ga fino sidjem pred njega i kazem mu nosi to sad svojoj kuci :lol:
    Mogu mislit sta tek rade sa robe po magicinima i pri utovaru/istovaru