Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Nista od gifta zato sto je psn bio down?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zar se neko ponadao da će biti? 2011. je bio "down" gotovo mjesec i po dana, pa su napravili kompenzaciju u vidu dodatnih 30 dana PS+ i četiri igre (2 za PS3 i 2 za PSP).
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Uhapsili su jucer u Engleskoj jednog od Lizard debila. Zelim mu puno ispustanja sapuna, i da mu cell kolega bude kakva nadarena napaljena chamuga.
     
  4. levian86

    levian86 Aktivista

    A holiday thank you

    An important message for all PSN members
    Hi everyone, Happy New Year! Since access to PlayStation Network was impacted during the holidays, we wanted to show our appreciation for your patience by offering all PlayStation Plus members that had an active membership or free trial on December 25th a membership extension of five days. The extension will be automatically applied, so no action is necessary to receive the extension. We will post additional information here on the blog when the extension becomes available. If your membership or trial ends before the extension is available, you will receive five days of Plus to enjoy once the extension becomes available (we will notify you when).

    In addition, sometime this month we will announce that for a limited time, we will be offering a 10 percent discount code good for a one-time discount off a total cart purchase in the PlayStation Store as a thank you to ALL PSN members.

    The discount can be used towards great content available on PS Store including blockbuster new releases, award winning indie games, game add-ons and season passes, and an enormous selection of TV and Movies.

    In case you missed it, click here to read about the great games included in the January 2015 PlayStation Plus Instant Game Collection lineup.

    Thanks again to all our loyal PlayStation fans and welcome to our newest console owners. Wishing you all a very Happy Holiday.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    "Strašna" kompenzacija.
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Koliko toliko za onih 5 dana PSN-a, ali onaj 10% code, so lame, da su barem 30% dali.
     
  7. levian86

    levian86 Aktivista

    Treba mi savjet :D
    Koji je fazon sa ovim digialnim izadnjima igrica sto prodaju na piku tj acc?
    Kupe ukradenim kreditnim karticama ili? :S
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Raja otvori novi racun, kupi igru, izigra je i proda racun. Dodje mu kao da ima disk verziju. Imam kolegu koji to redovno radi. Ja sam od njega uzeo acc sa DriveClub i Destiny za 50km.

    Pretpostavljam da je to slucaj i sa tim na PIKu.
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Jeste ja tako neki dan uzeo FIFA 15. Mozes imati 16 primarnih accountova i neograniceno sekundarnih. Kad imas igru sa primarnim accountom onda je mozes pokrenuti sa bilo kojeg drugog. Kad je na sekundardnom onda samo sa tog accounta na kojem je igra.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Aero,

    Ja imam primarni registrovan PSN, a sekundarni gdje kupujem igrice koje nadjem na snizenju u US shopu (kodovi etc.) I kupio sam Last of Us na onoj akciji skoro, download je kroz taj americki account i uredno igrao na primarnom gdje je PSN account. Tako da sam prilicno siguran da se moze igrati i vice-versa.

    Isto tako sam na tom account-u igrao FIFA 15.
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    E ne znam ja sam uzeo FIFA 15 na primarni da bi mi ostali achievementsi sa originalnog accounta jer na istom accountu przim vec posljednjih 6-7 FIFA igara pa reko da mi sve ostane.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Samo stavit acc. primary, i onda svi ostali racuni na toj Pleyki imaju pristup sadrzaju sa tog acc. Ne znam koliko moze biti max primary racuna na jednoj Pleyki, ali iz licnog iskustva znam da moze minimum 6, jer toliko sad racuna imam da su mi primary, i sa svakog nesto koristim, i igram na svom glavnom racunu. A taj moj glavni racun, nije kod mene primary, nego kod kolege sa kojim share radim. :D
     
  13. levian86

    levian86 Aktivista

    Kako je krenulo vise se ni na USA nece isplatit. Glupi dolar samo raste. Sad igra dodje nekih 97KM!!! :'(
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I sam se nadam da ce poceti padati. Ja tebi savjetujem da nadjes nekog da share igre sa njim, a tako i troskove.
     
  15. levian86

    levian86 Aktivista

    Ne bi moglo da se jedan acc korist na dvije konzole? :D
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kod mene jesituacija, da ja kupujem igre direktno na svoj glavni racun, i onda share jaranu.

    Uvijek jedan moze biti 'ghost' korisnik. I onda obojica sa tog treceg acc. skinete sebi igru, i igrate na svojim originalnim racunima. Jedan ghost primary, drugi normalni primary, i svi sretni.
     
  17. levian86

    levian86 Aktivista

    Hvala :)
    Nadam se da ce se ovaj jaran slozit.

    Maloprije kada sam gledao kursnu listu nije mi bilo dobro.
    1,45$ mi je puno vise odgovarao, ovo sad je bas...
    Jedino mozda cekat neke popuste pa uzimati igre, doduse opametio sam se sad na ovom novogodisnjem popustu idiotski DAI platio 79$, poslije mjesec i nesto na popustu 45$ za delux ><
    Sreca pa sam wichera preorder uradio i kupio plus greskom :D

    Da je covjek znao prije par mjeseci svu ustedjevinu pretvorit u $ i sad samo vratit u KM :D
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Eh, da je. :D

    Da se hoce samo spustit na 1,5KM, ja bi bio zadovoljan. Ali cisto sumnjam da ce padati, jer se ocekuje da ce Federalne Rezerve dignuti stope, sto ce jos ojacati $. Na zalost.

    Ja pamtim kad je $ bio 1,2KM. To su bila predobra vremena.
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Iako nije bas PS4 related tema, dosta vas dvojici o padu dolara, ima nas koji zivimo od njega pa bolje neka ide gore :D
     
  20. levian86

    levian86 Aktivista