Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    bilo bi dobro da ovaj novi mogne furat sve dosadasnje igre u 1080p@60 fpsa, a naravno i buduce :)
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Opet će developeri pravit 1080/30 sa većim detaljima.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Postojeće igre se moraju patch-ovati za tako nešto, a siguran sam da takvih slučajeva neće biti puno. Kao što kaže kolega, opet će preovladati 1080p30 sa više fancy detalja.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ako im je target 4k@30 fpsa onda bi trebalo bez problema ici 1080p@60 fpsa, osim ako ogranice na 30 fpsa.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    CPU je đubre za 4K30 i 1080p60, nema ništa od toga ja mislim.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako god u clanku se spominje da se radi zbog stabilnijeg fpsa bar na 1080p
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Može se spominjati šta god kad developeri gotovo uvijek biraju veće detalje i manji fps, makar kad je SP u pitanju.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Nope, ici ce na veci fps. Jer da idu na 1080p/30 na Neo konzoli, onda bi stari PS4 to vrtio 720p/30, a to im nije cilj nikako. Tako da ce vjerovatno ici na 1080/60

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sumnjam, iskoristiće dodatnu snagu za kvalitetnije teksture, veći draw distance, bolju fiziku, više prometa/npc-a, brže učitavanje, ali sam siguran da 1080p60 neće biti česta pojava za nove naslove.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ista rezolucija manji detalji, ili 900p i nešto manji detalji na starom ps4 je nešto što bih ja očekivao. Kao što imamo slučaj sa igrama koje su i na old gen i na current gen. Mislim da se developerima ovo neće svidjeti nimalo.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne isplati se njima cicat manje detalje za stari ps4, optimizovat to, testirat itd.. Vec identicno sve, samo veca reza + fps.

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Unchrated 4 dobi 10/10 od GameSpota. Najs.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Te recenzije nemaju vise smisla. 99% igara ima ocjenu od 80-100, sve placeni i neobjektivni

    Cuj 10/10, znaci igra nema niti jednog jedinog buga, ne postoji ama bas nista sto bi se moglo unaprijediti i popraviti, po njima cisto savrsenstvo :roll:
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    10 ne znaci savrsenstvo, mislio sam da je ta prica zavrsena prije 10 godina.

    Prosjecna ocjena 94 od 62 recenzije. Jedva cekam ovo, jedan od najdrazih serijala.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    PS4 mi se nabavlja zbog Uncharted serijala i TLoU-a. Ima li ko da bi iznajmio? :D
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pre order done! Hajmo 10ti... :D
     
  18. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    samo vici YES, YES
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Uradio preorder Asseta Corse sinoc. Danas objavise da su je pomjerili za august. Kako da sada otkazem preorder i dobijem refund (uzelo mi je vec 50usd iz psn walleta) da bi mogao kupiti nesto drugo.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kontaktiras ih preko sajta, imas i live chat cini mi se.