Sport - internacionalni

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Oct 30, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ljude ponijele emocije pa svasta pisu.
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne mogu da vjerujem kako degradirate Guardiolu, čovjek je sa Barcom koja je dotakla dno 07/08 (12 bodova iza Reala) i sa medijima tipa elmundodeportivo i sport.es nad glavom koji su tražili glave Valdesa, Puyola, čak i Xavia i Iniesta unio totalnu novu filozofiju, imao muda uvesti igrače iz Barce B (totalne anonimce) u prvi tim, prodao odmah Ronaldinha i Deca, vratio Piquea iz ManU-a, kupio odmah Alvesa iz Seville, te u 3 godine osvojio 5 glavnih titula. Dajte, molim vas, ne čitajte samo medije na engleski jezik, pročitajte malo španske medije i šta ljudi govore u Guardioli, da je totalni perfekcionista, genije. Čuj ovoga gore kostur, generacija se potrefila, minimalne korekcije na fazon Cruyffa- nisi majke mi dobar gilla.

    Niko ne kaže da je bolji od SAF-a, čovjek je najbolji trener svih vremena, ali ga je u dvije utakmice totalno pročitao, to je poenta. Guardiola je genije, tu nema sumnje. Da sada prestane trenirati, bit će u samom vrhu najuspješnijih trenera.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Svašta sam pročitao i daje Messi najbolji ikad al hajde :D

    Ma Barca bolja bila nema šta, Manchester ima baš jaku ekipu a ovih sašili na proste faktore. I slažem se sa Enisom dobro je rekao Mourinho je jedini mogao zaustaviti ovakvu Barcu sa Interom i defanzivcima poput Cambiassa, Maicona, Zanettija, Etto'a :D dok u Realu ima napadački orjentisane igrače koji ne znaju šta je odbrana. Zaista fenomenalna generacija Xavi, Iniesta, Villa ljudi u par godina osvojiše apsolutno sve, svjetsko, euro, španski kup, liga prvaka, španska liga, sad nek ganjaju interkontinentalni kup u januaru i onda na ljeto superkup europe.
    I evo zašto sam navijao za United samo radi ovog jizzfesta :D
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Misliš da ne bi bio jizzfest da je ManU osvojio ? Kako je SAF sa "osrednjom" ekipom osvojio sve ? Osvajanje 19te titule je bio veći jizzfest nego kada je Inter prošle godine osvojio trebl.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma ne bi toliki bio nema šanse. Više je kod nas simpatizera Barce nego Uniteda, sad svi navijaju za Barcu :D
    Što se Intera tiče znaš da niko ne voli seriu a...
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako iko ne navija i ne moze Barsu to sam ja, ali Messi je i za mene i mog starog (koji pamti i koji je gledao sve ili gotovo sve te svjetske igracke velikane) najbolji igrac koji je igrao fudbal ikada.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  7. Zlatan

    Zlatan Komšija

    druze gilla ma znam da to zvuci naivno i pretjerano, i glupo, ali ovo je amaterski forum i raspravlja se naravno na 'primitivnom' nivou...a rijeci su cesto nedovoljne da opisu realnost....stvarni svijet i fudbal, ne moze se opisivati 2-dimenzionalnim i crno bijelim pojmovima ....bolji igrac, bolji trener ,ili najbolji igrac najbolji trener... za mene su to sve djecija i naivna razmisljanja aristotelovska yes/no logika iz srednjeg i starog vijeka....i kad kazem da je pep pokazao da je bolji od ser alexa jednostavno pepu dajem kompliment i pokazujem koliko me odusevio nije sad da pravim neku superobjektivnu ljestvicu trenera...svejedno volio bih vidjeti Sir alexa fergusona na klupi NK Sloboda Tuzla da vidim sta bi napravio.... :smt003 a volio bih ga vidjeti i na kormilu barce i kako bi je upropastio, naravno tad bi rekli da je ekipa ostarila, ali zapravo nikada ne bismo znali 100% sta je uzrok... :smt007

    sa druge strane nekad je najveca genijalnost bas u tome da suzbijes svoju potrebu da popravljas stvari, nameces svoju volju ili kupujes i dovodis nove igrace..pogledaj reala non stop nabavljaju najbolje igrace i trenere ali dzaba....genijalnost je i u tome da spustis i svoj ego i ne nameces svoju zamisao fudbala i ne forsiras je na ekipu koja ne moze igrati tu igru i slicno...


    toliko je faktora koji uticu na uspjeh da je bespredmetno govoriti o najboljem treneru... jer je vrlo vazan faktor kemija na relaciji uprava-financije-trener-ekipa-navijaci....pa cak i sreca...sasvim je moguce da pep ode u neki tim sada novi i da dozivi debakl... ali isto je tako bilo moguce da barca nista ovo ne bi osvojila i uradila da su umjeto pep -a tada postavili najboljeg trenera na svijetu...poznati su brojni slucajevi dovodjenja najboljih trenera na celo najboljih klubova i nista.... i obrnuto, bezvezni trener postigne sve sa bezveznim klubom...a poslije ne moze da ponovi ni pola od toga u mnogo boljim uslovima...fudbal je (kao i zivot) misterija.....pepe je mozda imao ekipu....ali ekipu je imao i sven goran erikson u engleskoj i drugi treneri u francuskoj repki, a nisu postigli nista....i maradona je imao mesija pa sta je uradio...messi u repki nije ni sjena mesija u barci? i veliki felipe scolari je 2004 imao ekipu i domaci teren pa je opet popusio 2 x od anonimusa grka predvodjenih rehagelom....ako bi pomislili da je grcka bila velika samo zbog rehagela , sta je onda rehagel poslije postigao - nista.... kazem, toliko tu ima faktora i misterije da se nista ne moze sa sigurnoscu reci....
     
  8. metallac

    metallac Aktivista

    Ako je ovo vama definicija savršenog fudbala onda stvarno.... Gledati utakmicu gdje se 80% vremena dodaju i vozaju loptu na sredini terena, bez nekih prodora sa strane i ubacivanja, bez šuta iz daljine, bez centaršuta, bez nabacivanja iz kornera, bez šuta iz slobodnog udarca... mislim stvarno... svaka čast njima na igri, ali su odvratni za gledati gledaocima...
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Nije 12, vec 18 bodova iza reala su bili :D Ali je tim sljedece godine ostao gotov ne promijenjen, osim Alvesa i Piquea, koji nisu mogli sami unijeti neku revoluciju :) Samo se tim "uigrao" jer je taktika ostala zapravo Rijkaardova. Ne znam kakva je tu nova filozofija. Promjene igraca su bile minimalne, a promjene taktike jos manje.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To sam i ja rekao, ali mi je neko odgovorio kako je to savrsen fudbal i kako nemam pojma. :lol:

    Ne pratim ga aktivno, ali znam dovoljno da kazem da je Barcina igra bezveze.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma


    EPIC ROFL.. :smt005 :smt005 :smt005
     
  12. Zlatan

    Zlatan Komšija

    cini se da je bas u tome genijalnost....to upravo fali realu stalno nesto mijenjaju i kupuju novo i 'bolje' ...


    ma fudbal je inace podosadna igra osim ako nisi navijač nekog tima jedna od 100 utakmica je da valja...

    "They do mesmerise you with their passing...” :smt003

    Sir Alex Ferguson

    za mene bi savrsen fudbal bio bez ikakvih faulova , ofsajda i drugih stalnih i predosadnih prekidanja igre.... sa mnogo dodavanja, ljepih poteza,kombinacija, nabacivanja, udaraca iz daljine..savrsen fudbal ne postoji i nikad nece postojati....ali mozemo uzivati u mnogo raznih savrseno izvedenih aspekata fudbalske igre....pa bio to murinjov katanacho ili barcino hipnotičko dodavanje.... :smt003
     
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Evo samo da ti kažem o tim "minimalnim promjenama" igrača, da su večeras jedino Valdes i Iniesta bili iz Parisa 06' (Rijaardova generacija), ne računam 2 minute Puyola.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Pa znas li dokad je Rijkaardova bio trener? :D Jos 2 godine poslije Pariza, ne znam sto se za Pariz hvatas sad. Pogledaj njegov sastav kad je otisao, i sljedece 3 godine pod vodstvom Guardiole, svake godine se 2 igraca promijene :D
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Poenta moje priče je ta da je Guardiola gubitiničku ekipu transformirao u jednu od najboljih svih vremena. To ne rade prosječni treneri.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pep jeste odličan trener ali isto tako ima i materijala za ekstra ekipu. Ne zaboravite šta je selektor Španije osvajio sa Barcinim kosturom. Ali nije ni lako izađi na kraj sa svim tim dobrim igračima, valja to sve ukomponovati.
    Da su u upravi Reala pametni zvali bi ponovo Capella da po 3. put prekine dominaciju Barce u primeri :D
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Gubitnicku ekipu :lol: , e jebiga sad...
     
  18. senad_986

    senad_986 Komšija

    Prvo, Xavi nema 32, vec 31 godinu!
    Drugo, jesi li ti skonto sta si napisao: imao je problema protiv Pepea, Diare i Xabija - 3 protvi 1 - normalno da je imao problema, ali zato su drugi bili slobodniji.
    Moze on jos bar tri godine na ovom nivou da igra jer njemu nikad jaca strana nisu bili brzina i snaga, vec tehnka i vizija.
    Ne znam sta si ti sinoc gledao, ali Barcini igraci su osutali prema golu 15-20 puta, od toga je 10-15 bilo u okvir, a od toga su tri prosle iza VDS-a. :) Bilo je i 6 kornera i probijanja po bokovima (pozdrav za Evru). :) Ovakve izjave mogu objasniti samo ovim: Haters gonna hate!
    Vidi se [da ne pratis]. :)
    Bas tako. Dok sam bio dijete, gledao sam desetine utakmica sedmicno i radovao se svakoj, a danas pratim samo Barcu i pokoju super jaku utakmicu drugih klubova (SP i EP je posebnost i to se gleda pozorno, ali opet ne kao nekad). Ne znam, je li fudbal prije desetak godina bio ljepsi ili je to sto sam bio mali, ali danas bas moras biti navijac nekog tima da izdrzis 90 minuta, a da ne ugasis TV.
    Ne bih se slozio - Puyol jeste na zalasku, ali moze on jos bar jednu sezonu odigrati na svom nivou, Pique s godinama moze postati samo sigurniji i pribraniji i s pravom naslijediti Cupu, Masch je sinoc pokazao da je dobar igrac i da su slabe partije bile samo plod privikavanja na novu sredinu, Xaviju je 31 i moze on jos bar tri godine na ovom nivou da igra, a mislim da ce ga mali Thiago odlicno zamijeniti (nema potrebe s trosenjem para na Cesca). Vidic jeste igracina, ali ga SAF nikad ne bi pustio. Znaci, samo treba naci partnera Piqueu, a ostatak ekipe ne barkati jer su svi dovoljno mladi za dominaciju narednih pet godina. Da, vidjecemo kakav ce Villa biti iduce godine, jedino mi je on, onako, suhveli. :)

    Edit: Valdes 29, Alves 28, Abidal 31, Pique 24, Puyol 33, Busquets 23, Xavi 31, Iniesta 27, Pedro 24, Villa 29, Messi 24
    U ljeto 2012. uganjati stopera, lijevog bocnog, eventualno spica i to je to.
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    nije bio ljepši u zadnjih 30-ak godina koliko pratim.... uvijek je bio ovakav...neatraktivan... :smt003 ali opet , kako kažu, ljepota je u oko posmatrača...tako da vjerovatno ima mnogo ljudi kojima je ovo najljepša igra na svijetu :) kao što je i tebi bio kad si bio mali :smt007
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Inter osvojio kup Italije
    [​IMG]