Sport - internacionalni

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Oct 30, 2008.

  1. proalmir

    proalmir Novi član

    Arsenal bi stvarno mogao da iznenadi ovu sezonu lige prvaka, u premier ligi nisu bas u najboljoj formi, ali LP... imaju dobar, mlad sastav...
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ako Arsenal uzme pored svih ostalih ekipa, ozbiljno cu razmisliti da se podjem baviti popularnim i tradicionalnim bosanskim sportom - skvos.
     
  3. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Liverpool je favorit broj jedan, što se mene tiče. Ne vjerujem da će Arsenal do finala, ima premlad tim, ali opet ko zna šta će se desit. Sezona je duga, mali pad forme i par povrijeđenih ključnih igrača i možda ih vidimo u finalu.
    Za mene bi Barselona - Liverpool bilo zasluženo finale.

    Edit: fin je sport skvos. :lol:
     
  4. proalmir

    proalmir Novi član

    i za mene su u ovom trenutku favoriti baselona i liverpool ali imam neki osjecaj da bi arsenal uz malo srece mogao do finala
     
  5. proalmir

    proalmir Novi član

    s bayernom se nikad ne zna, podbace sa losim timovima a znaju iznenaditi i "gigante"
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    ma ja,bas su podbacili sa Sportingom,pa ce sad kod Barce da iznenade :lol: :lol: :lol:

    sto se tice Liverpool-Chelsea:samo neka ne bude penala i Chelsea prolazi :lol:
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Haha, pa dajte ljudi kakvi su vam ovo komentari? Sve se svelo na razmisljanje tipa "ma znas, lopta je okrugla". Po ovoj prici bi i nasi ligasi mogli igrati u LP jer ocito lopta je okruga, igra se 11vs11, 10+golman, oni trce, mi trcimo, oni shutaju, mi shutamo..
     
  8. Hansel

    Hansel Komšija

    Eh sad ga i ti pretjera... :)

    Između Arsenala i Barcelone postoji poprilična razlika kada gledamo cjelokupni tim a i individualno (doduše logično), ali obje ekipe imaju vrhunske trenere gdje se u prvi plan stavlja nadmetanje taktikom i nekom igrom tipa ''neočekivana strategija'' (joj što serem) i sl. Uglavnom te poprilične razlike kada se porede igrači, gube na snazi zbog trenera taktičara.

    A šta mogu neki naši klubovi sa svakako katastrofalnim igračima i još katastrofalnijim trenerima koji igru baziraju na principu ''svi isped gola i izbijaj pa možda šta i bude''. :)
     
  9. samo sto Pool prolazi Chelsea(il ste zaboravili koliki je Rafa majstor za knockout :roll: ).....a Barca i Bayern,let's face it Barcelona nije jaka ekipa,recimo tipa Manutd pa da i izostanak par igraca ne znaci nista,a nemaju niti SIR-a na klupi,jednostavno su ultrauigrana ekipa(nesto ko Lyon svake sezone u LP)...tako da ne znam bas ko je toliko hrabar da otpise Bayern...

    bas bih vam volio vidjeti listice......i DA.....go GUNNERS!!!!!! :smt006
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    A jesi objektivan :lol:
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ovom seidu svaka zlata vrijedi, naravno ako se uspije skontati sta je htio reci. :lol:
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Pepe dobar:lol: trener. Sta je osvojio ?
    Barca ima losu odbranu dobar(Pique :lol: ) napad je odličan . Igrati polako i strpljivo (kao utd prosle sez ) i Barca ispada . A svaki preostali trener ( K vise manje ) je bolji i iskusniji od Pepea . Vidjeli smo RM protiv Liverpoola , tako da Barcina dominacija u Spaniji nije neko čudo .
    Arsenal moze pobijediti bilo kojeg preostalog Engleza , tako ako im se zvijezde poklope vrlo lako mou do kraja :)
    Ja sam za UTD :D
     
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Veliki sam navijač Barce, pratio sam svaku utakmicu ove sezone, pa ću za slobodno uzeti da malo kažem šta je problem :
    Kada Puyol igra kao bočni, potpuno izgube balans u napadu, te u odbrani pogotovo. Nema Puyol napadački mentalitet, traljavo igra u napadu, ukratko, katastrofalan je napadač. Dakle, ako Puyol bude igrao bočnog, ne vidim razloga zašto Bayern ne može "iznenaditi", iznenaditi stavljam pod navodnike, jer trenutno Barca važi kao neki favorit, ali nemoguće je biti favorit protiv Bayerna.
    Ako Guardiola bude lud pa slučajno stavi Caseresa kao braniča, opet se crno piše (i za Pikea isto vrijedi). Treba igrati na sigurno, staviti Marqueza i Puyola kao braniče, Alvesa kao bočnog, Abidala ako se na vrijeme oporavi kao drugog bočnog (ako to ne bude onda Silvinha), Yayu da se dobije čvrstoća na terenu, Iniestu i Xavia u sredinu da to sve uklope, Messia, Henrya i Etoa u napad, te najslabiju kariku, nažalost, Valdesa na gol. Dobro prpipaziti na Riberya i to bi bio prolaz ...

    A nije čudna dominacija Man Utd. u Engleskoj :lol: poslije poraza od Liverpoola ? Šta je Pepe osvojio ? Pa frajer je tek uzeo da trenira, 37 godina ima i pitaš šta je osvojio ?
     
  14. jel ti drug razumijes termine uigran i jak??? (naravno sa nogometnog aspekta)
     
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    dzes poredit Lyon i UTD
     
  16. nije uopste usporedba bila u pitanju... i jos nesto,nije manutd i lyon.... :roll:
     
  17. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    :S
     
  18. a zasto ne citira samo 4 rijeci prije te koje su se odnosile na Barcelonu....NEVJEROVATNO!!!! :D

    i opet nisam komparirao vec konstatovao da je barca samo uigrana(KAO LYON SVAKU SEZONU U LP!!!) te da nisu uopste jaki kao UTD!!!!! NEVJEROVATNO.... :D

    no,evo da i ja prognoziram:

    barca-bayern :arrow: bayern
    chelsea-pool :arrow: pool

    arsenal-villareal :arrow: arsenal :D
    manutd-porto :arrow: manutd

    polufinale:
    arsenal-manutd :arrow: manutd :twisted:
    pool-bayern :arrow: pool

    finale:
    manutd :twisted:
     
  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    moja greska ;)
     
  20. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    tesko je dati prognozu za susret Liverpool - Chelsea, tu se nikada ne zna...ali ce biti pakleno
    susrete izmedju ekipa Villarreal i Arsenal je isto tesko prognozirati. Obje ekipe su se jedva provukle u 1/8 finala, pogotovo Arsenal :)
    ManU - Porto...hmm...za Porto vazi isto sto sam rekao i za Villarreal i Arsenal. Dakle, ManU ne bi trebao imati velikih problema oko prolaza dalje.
    FCB vs. FCB: prolazi FCB :), tj. Bayern :) barem je statistika na njihovoj strani: 4 medjusobna susreta, 3 pobjede i 1 nerijesen. Ako je jedan Salihamidžić mogao da Barci zabije gol, zasto to ne bi mogao jedan Toni ili Ribery :D
    hendikep za Bayern ce predstavljati odsustvo Klosea. Mozda je od prednosti sto Bayern prvo igra u gostima, i sto je Barca kao favorit pod pritiskom. Ako Bayern prodje Barcelonu, onda mislim da nece uspjeti proci Liverpool/Chelsea-englezi im nikako ne leže. Ali, ostaje da se vidi...

    nestrpljivo ocekujem 8. april :)