Sport - internacionalni

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Oct 30, 2008.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Modric fenomenalan citavo prvenstvo. A i inace najbolji vezni svijeta. Veceras je Perisic izdominirao.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Perisic je veceras odlucio pobjednika definitivno, ne samo zbog gola i asistencije, vec ga je bilo svugdje na terenu.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U drugom poluvremenu englezi su propali ko kauc, katastrofa kako su igrali. Pa nisu mogli napad kako treba sastaviti. Hrvati zasluzeno ovu dobili, a uzet ce i francuze.
     
  4. chenta

    chenta Aktivista

    Ova engleska je nidje veze, bezopasna totalno. Imali 2 suta u okvir gola od kojih je jedan gol u 5. minuti, a oba iz prekida, sve to za 120 minuta.
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Sterling je jedan od najgljupih igrača što sam vidio. On je baš pravi pace merchant, nikakve nogometne inteligencije nema i da iole vidi akciju u širem kontekstu. Vardy je trebao cijelo prvenstvo umjesto njega igrati.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prije ove utakmice bas i nisam bio optimistican zbog patnji sa Danskom i Rusijom, al pojeli su Englesku.

    Sad je sasvim realna pobjeda u finalu.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Englezi ko Englezi rekao bih svako SP ili EP igracki kadar odlican a ovamo ne znaju napraviti 2x pasa kako treba.

    Hrvati sa dosta srece uz generalno meni licno najlosije prvenstvo u finalu bez obzira zasluzeno jer nije lahko igrati 60 min vise i kroz one penal zavrsnice cupati se.


    Ovaj VAR mi je nekako zeznuo sa penalima stvari, previse se izgubi vremena i tempo utakmice dok sudija tamo 5 minuta pregleda snimak itd.

    Francuzi ocekivano u finalu, a Hrvati su bili kod mnogih potajni favoriti i evo ih.

    Mozda su na papiru Francuzi jaci i skuplji bili su i Englezi pa ih nema :D



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Englezi su se pogubili u drugom poluvremenu, nista nisu ucinili.

    Ni Francuzi nisu nesto posebno dobri, imali su srece protiv Belgije koja je profulala dosta zicera. Tako da Hrvati imaju itekako sanse.

    U biti cijelo svjetsko je odlicno bilo. Kako su favoriti bili losi, a autsajderi imali srece, steta sto i BiH nije otisla. :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Upravo, Francuska je bila bolja u utakmicama prije Belgije. Za nadati se da ce malo "kiksat" opet. :D :D :D
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja nisam gledao, jer potrefi se i dan zalosti, a ja na taj dan niti igram sta niti gledam sta.

    Komsijama aplauz. Jos jedan produzetak. Gdje nadju snagu, svaka cast!
     
  11. veki81

    veki81 Aktivista

    Samo da ponovim :cool:
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Conte zvanično otpušten iz Chelsija.

    Bio sam 100% za njega, ali jednostavno ušao u svadju sa upravom i to ga je koštalo + situacija sa Romanom.

    Izgleda da će ga Sarri zamjeniti i dovesti Jorginha sa sobom iz Napolija kao prvo pojačanje. Očekuje se neki ofanzivan fudbal, mada meni to ne pije vode.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    eto uzese francuzi zlato...malo sretno,malo spretno
    Hrvatska igrala a francuska zabijala :D
    realno,onaj penal se nije trebao svirati u onakvoj situaciji i u finalu ali eto,sudijina je zadnja...mada penal nije ukopao hrvate,nego su krenuli jos jace
    odbrana je kod dva gola zaklonila Subasica i nije vidio loptu

    nego,da priupitam ovdje,vidim da niko nije spominjao...je li neko od vas igrao nagradnu igru lutrije BiH,ono pogadjanje rezultata i osvajanje bodova ?
    https://prognoziraj.lutrijabih.ba/
    je li se sta osvojilo ako je neko igrao ?
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hrvati dali 4 gola, Francuzi 2 i opet pobijedili :) Penal je bio nema sta, sakom u loptu. Hrvati su pali na 4:1, tada se bas vidjelo sta radi psihia.

    Mada su francuzi losi bili, jedva su sastavili par napada i to su iskoristili. Odbrana im je bila katastrofalna, gubili lopte kao djeca.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onaj slobodni nije ni bio faul, penal jest bio penal, mada obzirom da se radi o finalu to zna bit drugacije sudjeno - a vidjelo se da ni sudac nije bio siguran u svoju odluku, ni nakon sto je dva puta pregledao situaciju.

    Hrvatska je jedno 70% vremena bila bolja ekipa (u trenutcima cak i ubjedljivo, za klasu bolja), medjutim klonuli su kod onog treceg gola i cetvrti je dosao sam. A onda je bilo prekasno vec.

    Cijenica je da Francuska nije ni ciljala na posjed lopte i dodavanja, niti nekakve napade, 2 gola dat tek onako i jos dva iz igre su dovoljna da se pobijedi bilo kakva ekipa, a ne Hrvatska.

    Prva dva gola Franucske su odredila tijek utakmice, a druga dva je zavrsila.
     
    Vedo likes this.
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Griezmann oskarovac. Jebo ti VAR kad ono ne ponistise u finalu.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Čisti penal, ne znam uopšte čemu prigovori, da ju je Perišić barem okrznuo rukom, ili da je ruka uz tijelo bila, ili barem da je ruka iza bila, pa hajde, ali skrenuo loptu još u korner, slučajno ili ne, bilo je igranje rukom.

    Pobogu zar se moraju dešavati stvari ono kao jednom kad je Suarez rukom odbranio, odnosno da namjerno igraju rukom.


    Rekao bih da je ovo Francuska rutinski dobila, Hrvati su bili vidno izmoreni, pokusavali su, ali umor im je jednostavno kumovao. Da nisu igrali one silne produzetke mozda bi i mogli nesto napraviti, ali Francuzi su im pustali da igraju a ovi na kontre jer imaju brze igrače.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest penal. Ali, kad je vec zakino Hrvatsku sa onim slobodnim koji to nije bio, te obzirom na prirodu utakmice (finale), to bas i nije morao suditi. A i on je bio nesiguran u svoju odluku, vidjelo se.

    To je jednostavno odredilo daljnji tijek utakmice, Francuskoj je bilo savrseno da se brane jer to mogu, te da idu na kontre napadat. Uostalom tako su i igrali citavo prvenstvo.

    Ono sta-bi-bilo-kad-bi-bilo je da je Hrvatska rano dala gol (ili dva, nije da nije bilo prilika), sta bi onda Francuzi, klasicni napad? Opsada? Sumnjam da bi i tad cekali samo kontre.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Kad se sve sabere, dobro je SP bilo. Šteta što nismo izborili plasman, ali eto.. Nije bio ni ofsajd ;)
    Što se tiče Hrvatske, respect, sjajan rezultat i mislim da ne treba sad nešto pričati jesu li zakinuti ili ne, odnosno šta bi bilo kad bi bilo..
     
    selvin likes this.
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ovo je fenomenalan rezultat za jednu reprezentaciju sa Balkana...sport je najbolji ambasador
    mislim da voditelj spomenu podatak da je Hrvatska vise puta spomenuta u ovih mjesec dana u svijetu,nego prethodnih 20 godina
    to dovoljno govori koliko je ovaj rezultat velik

    btw. da se pohvalim...7. mjesto od 2300 kladionicara...nije lose
    :D
    [​IMG]
     
    Last edited: Jul 15, 2018