SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Dobro onda, da se ispravim: iste ili vise cijene :D
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    I dalje drama oko 840 EVO diskova, u pm kud ih kupih.

    840EVO
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

  4. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Bolji je i noviji Crucial 256 MX100 ili BX100 još noviji
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ali valja li za ove pare :D
     
  6. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Mislim da nema jeftiniji a bolji od 256gb, ako ti šta znači ja ga koristim koliko sam upratio i KingT od 256gb a sena MX100 od 512gb, sigurno ima boljih
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Sta preporucujete u rangu od 150-200 KM?
    Posto vec imam jedan ond 64 GB ali je vec pun, tako da je 128 GB dovoljno.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hajd stavit cu u ovu temu, mislim da vazi za SSD kao i za HDD

    http://www.guru3d.com/news-story/nsa-tucks-away-backdoors-in-hdd-firmware.html

    Vijest me iskreno nije iznenadila. Dakle dzaba vam antivirus i sl. kad ujak Sam zaviri gdje hoce i kad hoce i niko mu nista za to nemoze.

    Prvi komentar :smt003
     
  9. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Samo da pitam da li su uredu ove brzine, i koliko imaju veze sa brzinama irl, sata2 je u pitanju

    [​IMG]
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    malo su poslabe, 840 evo na sata2 kod mene daje ovakve razultate:

    [​IMG]
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo mog 840pro,dok je bio prazan bio je po specifikacijama a od kako se napunio malo je usporio al i dalje je brz u svakodnevnom radu.

    [​IMG]
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uradi sa PerfectDisk SSD optimization i bit ce ko nov :)
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    instalirao jucer SsdReady, uglavnom sluzi za monitoring kolicine zapisa podataka na SSD i vidim pofino se to nabere. Recimo za 1-2 sata bez ulaska u igre je bilo oko 1,5GB zapisanih podataka, 2 puta usao u 2 igre i malo igrao cifra skocila na 3-4GB. Uglavnom se radi o zapisu u virtuelnu memoriju iliti page file. Jutros prebacio page file na HDD i evo nakon 3-4 sata zapisao samo 50MB :D. Znaci ne bi bilo lose prebaciti page file na HDD, za one sa 16GB memorije idealno bi bilo napraviti virtuelni HDD u RAM-u od nekih 3-4GB i tu smjestiti page file.
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    nabere se naravno, mada se ne zamaram previse tim

    kod mene samsung magician pokazuje 2.8 TB od kako imam ssd, tamo nekad od septembra-oktobra
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Naravno da ni ja ne brinem, samo me zanimalo sta se najvise zapisuje. Zanimljivo da windowsi stalno prebacuju podatke u VM i kad nema potrebe, a ovo prebacivanje VM na hdd neces ni osjetiti u radu, pogotovo ako imas 16GB RAM-a pa u RAM idealno.
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Tu je taj model u rangu sa MX100 , mada MX ima 6GB vise prostora i usudio bih se reci malo bolji kontroler.
    MX ima malo boljie random performanse.
    Imam MX100 256GB i prezadovoljan sam.
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Meni se cini kao da sam procitao da je ovaj BX100 ustvari poboljsan u odnosu na MX100.
    Ali znaci i taj MX100 je odlican, to je dobro, a tih 6GB mi nece zafaliti :D
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    MX100 je beton disk, imam verziju od 512GB i prezadovoljan sam, pogotovo za cijenu koju sam ga platio.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator