SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Kupuje kako ko ima. Prvi sam poletio i uzeo 850 evo sa nadom da me neće snaći isto sr... kao i sa 840 serijom.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Izglefa ko fejk cajniz eksterni hdd :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, baš ko fejk kinez..

    [​IMG]

    ..close enough. Hehe..
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zato se ne kupuje samsung opce, i rijesena stvar. :D
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jao Sena, jedna serija ima manjih problema i odjednom Samsung ne valja? :)
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma vidis da se zezam. :D
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Gdje ima kod nas da se nabavi adapter sa 2.5" na 3.5"

    Treba mi doći SSD,a skroz sam smetnuo sa uma da će mi trebati adapter.

    Ovaki su "nosači" za HDD pa jeli ima nešto na što bi trebalo obratiti pažnju.

    [​IMG]

    Hvala
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imaš u Imtecu.
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    imas tih adaptera u skoro svakoj prodavnici racunarske opreme, 5-6 KM haman kostaju ali ne vidim sto ti to treba, ssd mozes zavuci gdje hoces, meni bez problema stao izmedju nosaca maticne i desne stranice kucista koja se ne skida skoro nikad, taman dovoljno mjestra bilo koliko je ssd debel
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    @forzamilan

    Hvala pogledam.

    Samo da se Kolins ne javi sad i da mi kaže da se mogu pozvati na tebe kada odem u Imtec. :)

    @anel007
    Nisam razmišljao o ovoj opciji. Ako ne nađem adapter onda ga ušuškam negdje.

    Još jednom hvala vam.
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    nista te ne kosta vidjeti moze li gdje, i ja sam isto razmisljao o ovim adapterima ali poslije skontam ipak je to ssd, nista mu se ne vrti pa da ga treba ucvrstit, dovoljno mu skopcati 2 kabla i on ce raditi gdje god ga postavis :wink:

    i da ako ti je blizu winwin imas kod njih kako vidi, 6 KM cijena samo ne znam imaju li na stanju
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    U Imtecu je poskupo 14KM. Slažem se sa Anelom ja bi radije te pare ostavio za ćevape i privrnuo 2 šarafa u ssd s jedne strane ma i 1 je dovoljan jedino ako šutaš nogama kućište :D
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Ehh hvala vam još jednom.

    Vidim ima u win win na stanju za 7 KM

    http://www.winwin.ba/racunari-i-kompone ... 87160.html

    Naručio sam Crucial BX100 250GB pa možda sačekam dok dođe i vidim gdje bi mogao stati. Ako ne bude nikakvih opcija onda ću uzeti ovaj gore "hepek".

    Nema šutanja kućišta :)

    Još jednom hvala vam.
     
  15. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Ne moraš se brinuti, imaš sa strane one šerafe i privrni. Meni je prvi SSD stajao na jednom šarafu i radio bez problema ikakvih (kao da bi ikakvih problema trebalo biti?). Sada stoji na dva jer u Imtecu nisu znali gdje ima a gdje nema to čudo (tražio prije par sedmica) :D
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod mene kuciste ima nosac za ssd, ali ja ga samo ubacio unutra... Ko da ce mu sta biti, solid state je, svejedno kako stoji
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kod mene su 3 ssda razbacana po kucistu. Sta ih imam zavrtat
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kod mene sa dva sarafa stoje.
     
  19. darsh

    darsh Aktivista

  20. sumeir

    sumeir Komšija

    Tamam,hvala još jednom svima i hvala na linku.