Star Wars: Battlefront + Battlefront II

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jun 10, 2013.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma smijesno fakat, evo sad sam opet bacio par rundi. Sama cinjenica da se ne mozes spawnat tamo gdje hoces je smijesna.
    Naboo cista Rush situacija, izgubis disruptor, ne mozes se spawnat na squad membera, nego kad zagines novi se squad formira lafo.
    Sljedeci spawn, mjesto da se spawnas na sq membera blizu cilja, ne, spawnas se na totalno drugom dijelu mape. I onda ganjaj neki drugi cilj. Ma jebite mater.
    Jos nisam vidio da iko igra s ikim, oni sto znaju nesto, kriju se i kradu killove, s tim skupljaju poene da uzmu nekog OP jedija ili sta vec.

    I to sto kazes, odigrat SP, i sahraniti. Fakat sam imao nade da ce biti nesto bolje.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni spor infantry gameplay haos. Space battles su uzasne, jer je kontrola nad brodovima katastrofa.

    Igra izgleda prelijepo. Gameplay je meh.

    Zaobilazim ovo.
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Cekat da dodje na EA Acces :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. xman

    xman Komšija

  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Loot koferi su najveci debilizam u MP igrama. Jos iz njih dobijas random opremu, sto nikako nije fer. Mozes grajnd danima pokusavajuci dobiti neku star kartu, a neko u prvom koferu da je dobije. Nisam skontao, hoce li se i svo oruzje dobijati kroz kutije? Izgleda da ubijaju normalni progression unlock sistem.

    Jebo to.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko sam skontao, kroz kutije dobijas kredit sa kojima radis upgrade i kupujes stvari.
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Dobijas one manufacture items, s kojima odkljucavas apgrejde.
    S njima apgrejdas i karte. Ma smijesno. Imas tie interceptor, karta + 25% dmg, i onda smanjis overheat , i 2 shottas svaki fajter.
     
  9. lolak

    lolak Aktivista

    Produzena beta do srijede.
     
  10. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ma prodatavat će se ovo Free2Play/Pay2Win smeće ko halva. Znači EA je započeo nešto što će svi ostali ubrzo slijediti. Ako se njima pokaže uspješnim eto ti Activision-a da navali na ovaj vid prodaje igara i zarade. Odoše nam naše drage igre u neku stvar, polahko ali sigurno. Kapitalizam pojede i ovu industriju. Doduše mora se priznati, nije EA prvi uveo Full Price + Loot Box sistem, ipak je to bio Activision/Blizzard, samo što su ovi podigli na veći nivo debilizma.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    U call of duty već imaju loot boxes. Overwatch haman isto. Halo 5 također. Nije ovo ništa novo.
     
  12. xman

    xman Komšija

    Da ali su oprezno klizili po pay to win granici. Ovi su je opusteno presli i opalili sprint iza nje. Ovo ce naravno proci i unistiti gaming u potpunosti jer ocito 90% gamera su djeca ili debili.
    Totalbiscuit se u videu na ovu temu osvrnuo na vrlo zaniniljivu cinjenicu,elem,loot boxes loot je random,i uhvati te krug razocarenja-odusevljenja dobivenim tj igra ti se sa nivoom dopamina sto je u sustini kockanje,i pitanje je vremena kada ce se drzave strukture umijesati u sve ovo...
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa eto deset godina nakon team fortress 2 se još nisu umiješale, ne vidim razlog zašto bi sad. Fakat ne vidim ovdje nešto novo, sem loše dorađen sistem mikro transakcija.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nebi me cudilo da na iduci BF uvedu isto MT, i da progress sistem bude vezan za battlepacks exkluzivno.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako ce ukinuti season pass i samim time dijeljenje zajednice možda to i nije tako loše. Sve zavisi od implementacije. Po meni je to dobro riješeno u Halo 5 i Titanfall 2.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Mikro-transakcije postoje u BF jos od BC2. U BF3 si mogao kupiti shortcut za odredjene klase. Da ne farmaš oružja stotine sati, kupis vec otkljucano. Isto vazi i za levelovanje vozila. Kupovinom DLC-a sa boljim oružjem nije nista drugo do p2w. EA to radi godinama.

    Ništa novo samo je ovo next level pay 2 win.
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Do sada si placao manje vise za kozmeticke stvari.
    Sad je bas ono pay to win. I nista manje da je grind ogroman sto se tice odkljucavanja.
    U battlefrontu otvoris box, i ne moras ni dobiti one manufacture bits.
    Steta sto se sav progres svodi na to.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mene su izgubili kao musteriju sa kutijama. Na gameplay bi se navikao, ali na MT ne mogu nikako.
     
  19. dag_sa

    dag_sa Novi član

    Ako je istina da ce biti SP onda ja mislim da oni ovdije naplacuju $60 za SP a MP bi trebao da se break even kroz loot boxes. Trebali su priznati i razdvojiti u dvije applikacije. $60 za SP i free to play za MP sa pay2win fazonima. Ja mislim da bi community bio malo razumniji ince ovako samo prave badwill. Ja cu pazariti kad bude neki sale u pola cijene samo da prodjem 5-6 sati SP:a i "ucestvujem u filmu", jer MP sa ovakvim progressionom je karna.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Onda radije sačekaj da dođe na EA i Origin Access.