Stize Fallout 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by zoi, Apr 21, 2007.

  1. nFare

    nFare Komšija

    Meni se licno svidja RPG iz prespektive prvog lica kako je vec receno u intervju bolje se dozivi atmosvera a vi fanovi old school izometrije sta cete placite :mrgreen:
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Bez brige, napravit ce se Fallout Classic mod ;)
     
  3. nFare

    nFare Komšija

  4. Vedo

    Vedo Moderator

    F*ck, eksplozija je uradjena maestralno!!
    Ima li gdje kakav combat trailer, da vidimo kako je to izvedeno?
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    Ovo je prvi gameplay koji ja vidim a sigurno ce sad nekad navala kad bude mjesec do izlaska :wink:
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Da je jos znati na cemu ga vrte, ono im pici 100 fps-a.
     
  7. zalizani

    zalizani Aktivista

    Fantastican gameplay bas me se dojmilo,ovo bi trebao probati...
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    imas the wasteland gameplay trailer,i tu vidis borbu ;)

    http://www.gametrailers.com/player/39287.html

    evo linka,pa uzivaj :)

    s ovog linka mi fallout 3 dodje kao mjesavina obliviona i bioshocka,sa zacinom starog fallouta,sto meni nikako ne smeta :D steta samo sto ovo necu moci igrati vjerovatno,ali uvijek su tu stari dijelodi ^^
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovo pauziranje i atuo ciljanje u oko mi dejeluje isto cheat :roll:
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    ne vjerujem da ces to moci uvijek radit ;) sredit ce to oni :)
     
  11. monK

    monK Komšija

  12. nFare

    nFare Komšija

    Klasicno cmizdrenje fanboya koji kupe previse informacija prije nego sto odigraju igru.
    Par stvari se uvijek moze oprostiti ako igra ima karakter.

    Evo jedan dobar combat Trailer
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    isti fanboy-i su napljuvali i oblivion ... pristavi balavci ....

    samo da se ukaze fallout 3 i nema me 2 hefte -> veliki sam fan F3 i ne trpim shuplju dok se igra ne proba a ljudi seru na osnovu videa

    za krajsis su svi slinili na demo gameplay videima pa je opet ispala srednja zalost -> nije sve u grafici

    meni je oblivion bio ok ... nista pretjerano al dovoljno dobro da me mjesec dana preokupira
     
  14. Sleeper

    Sleeper Komšija

    [​IMG]

    F3 je hibrid između real-time i turn based načina koji uzima najgore iz oba načina.
    Pauza/auto aim nije cheat to je trait ovih hibrida.
    Kome nije jasno nek proba KOTOR pa se sam uvjeri.Da ne bude zabune prešao sam oba KOTOR-a ali me to ne spriječava da kritikujem igru.

    @nFare a ti si probao F3 pa pišeš iz iskustva naravno?Bio si na predstavljanju F3 sa tuđom akreditacijom kao ovi sa NMA.
    "Fanboy"?Isti ti "fanboy-i" kritikuju Fallout 1/2 i sve ostalo.Šta sad?
    Koliko tačno "stvari" možeš oprostiti?I šta ti je karakter igre?Grafika?

    @Stihoklepac isti "fanboy-i" su popljuvali ne samo Oblivion nego i Morrowind.
    Ako "prištavi balavci" sa NMA kažu da je Elder Scrools otisao nizbrdo nakon Daggerfall-a onda jeste.
    "Prištavi balavci" sa NMA su kvalifikovani da kritikuju F3 jer imaju sve relavantne informacije(kao što napisa nFare imaju previše informacija lol).

    Još samo da neki genij kaže da je fallout bio u 2d zato sto je ´97 3d bio neizvediv...[​IMG]
    Jedina nada da Fallout bude Fallout(sic) je ako neki od ovih "prištavih balavaca" napravi Fallout Classic mod kao što Enis reče.

    Evo definicija termina fanboy...
    Ko i dalje ne konta nek si zada preorder F3 jer če biti najača igra svih vremena(sic).
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    Mislim da danasnji trend iscekivanja igre djeluje na pogresnu ili losu percepciju iste kad se konacno i pocne igrati. Upravo tih previse prikupljenih informacija (nisam se pogresno izrazio, znaci bas rijec previse!) utice na to da se sa odredjenim predrasudama udje u igru i takodje da se neki dijelovi igre ucine totalno nezanimljivim jer smo tako nesto vec prosli ranije kroz rasprave na forumu. U redu je pogledati pokoji trailer procitati interview sa developerima cuti njihovo misljenje o igri ali raspravljati o svim mogucim sitnicama, tokovima radnje u igri detaljima o gameplayu itd. unistava uzivanje u igri jer nestaje efekat iznenadjenja i otkrivanju neceg novog.
    Primjera radi, ja sam radi nedostatka adekvatne konfiguracije odigrao krajsis dosta kasnije ali sam kroz preko dvadeset stranica na ovom i dr. forumima saznao gotovo sve o igri i kad sam je konacno i odigrao bilo je kao da je drugi put igram.
    Da podvucem ovo, dakle poneki trailer, interview pa i rana kritika prije izdavanja igre su u redu ali studiranje igre i davanje konacnih ocjena prije nego se odigra ne treba ni citati. Valjda sam toliko zreo da sam donesem odluku da nesto valja ili da mi se nesto svidjelo ili nije.

    Karakter igre moze biti i grafika. Karakter igre jeste ono sto te ucini zalijepljenim za stolicu po nekoliko sati.
    Primjera radi - Stalker. Od trenutka kad sam cuo da se radi na ovoj igri i kad sad vidio tematiku kojom se bavi pocelo je iscekivanje ali sa tek pogledanih nekoliko trailera i SC dakle nisam se previse zamarao po oficijelnim forumima. Kad je igra izasla ispostavilo se da ima vise minusa nego pozitivnih strana da sad ne ulazimo u raspravu koje su to..
    Medjutim igra je jako atmosvericna sa nevidjeno detaljno kreiranim objektima i okolinom sa vecinom auteticnih objekata, elementi RPG-a kakvog takvog u jednom FPS-u i to sto nije pokusavala biti nesto drugo, ucinili su da oprostim par "stvari" i da se na nekoj mojoj listi nadje visoko kao jedna od najboljih igara sto sam igrao.

    Fallout je ipak nesto vise od samog izometrijskog ugla gledanja..
     
  16. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ROFLMAO@sjeckanje posta&ignoriranje dijelova posta
    Ti svoje mišljenje možeš veoma lako primijeniti na sebi ali ostatak planete nema namjeru uzimati mačka u vreči.Ja sam prešao i Stalker-a ali to me ne spriječava da kritikujem.
     
  17. GW

    GW Moderator

    Meni skroz mlake igre na PC-u ove godine. Zato ja odoh igrati plejke. :D
     
  18. nFare

    nFare Komšija

    WTF :shock:
    Niko nikoga ne sprijecava da kritikuje, ja kazem da se ne treba previse obazirat na kritike onih koji to rade na osnovu par pogledanih videa i cmizdrenja po oficijelnim forumuma, uostalom svako ima pravo na svoje subjektivno misljenje i ocjenu bez obzira na one "zvanicne" raznih recenzenata.
    Ja sam odgovorio na ono @, a Stalker je bio samo primjer (zbog toga i sjeckanje posta gdje je navedeno na sta se odnosi ali ocigledno tebi nije pomoglo da shvatis poentu) i nema direktne veze sa F3 ili time sto si ga ti odigrao.
     
  19. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Ja sam odgovorio oštrije nego što bih inače jer ste ti i Stihoklepac pisali uvedljivo kad za to nema razloga.O ukusima se ne raspravlja je davno rečeno.

    Nije problem u sjeckanju posta nego u sjeckanju posta bez razloga(@ je kratko za sjeckanje) + ignoriranje dielova posta(Fanboy) + ja pišem da je F3 real-time sa pauzom loš a ti odgovaraš da je Fallout više od izometrijskog ugla gledanja - fakat wtf.
    Karakter imaju ljudi ne igre zato sam pitao šta ti je karakter igre(nisam skontao na šta misliš).
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Fallout 3 will be available in North America Oct. 28, while Europe gets it on Oct. 31, 2008.

    Yeah, yeah, yeah!