Streaming servisi: Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kvaju, Jan 6, 2016.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    SkyShowtime je Showtime Lite. Ali su totalno dva razlicita servisa. Fali dosta stvari. To je iskljucivo streaming servis za nas istočnjake.

    Ima dobrog sadrzaja. Malo su starije stvari ali nije lose. Jedino je lame kvaliteta slike. Tu skidam kapu Netflixu. Sve novo je 4K.
     
    dams82 likes this.
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Ne znam evo, ja uvijek na Netflix nađem nešto da gledam, jel vi ljudi živite ispred ekrana pa ste sve pregledali i nemate sadržaja za sebe. My list mi je uvijek pun nečega, nemam kad pregledat...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima sadrzaja ali je sve to C kvaliteta. Ja slabo gledam TV pa vikendom izvodjim sat-dva da pogledma nesto. I ne baca mi se dragocjeno vrijeme na gluposti.

    Kada se netflix prosirio, nije mogao da imao US ponudu world wide. Bilo je prakticno par filmova i serija ali je tada bio Getflix. Sav netlix na jednom mjestru. I onda se netflix fokusirao na kvantitet. Samo da stvore katalog.

    I kada sagledas sta netflix ima, ima 90% otkazanih serija. Evo ti samo jedna lista, 90 otkazanih serija: https://decider.com/list/canceled-netflix-original-shows/ Ovo su otkazane samo ove godine: https://www.popbuzz.com/tv-film/news/netflix-cancelled-shows-2023/ (buy the way pogleda kvalitetu tih serija, sve dno dna, jedino je Bloodline desetka, ali je ona i zavrsena, ne otkazana)

    Najgore je kada otkazu nesto sto valja poput Mindhunter. Nisam gledao ali dugo iscekivana 1899 je otkazana nakon prve sezone. Altered Carbon im ne mogu oprostiti nakon sr*nja poslije S1. Archive 81 je bila super. Otkazana nakon S1. Vidi sta se desilo sa House of Cards. Prakticno otkazana. Vidi sta uradise sa Witcherom. Prakticno otkazana. Netflix i dalje preporucjuje Lost in Space. Serija otkazana. Ko ce ga znbati sta je sa Black Mirror. Nisu nista izbaciliu 4 godine itd itd.

    Ja prije gledanja izguglam barem neki info o filmu/seriji i svaki put ili je otkazana ili je postala odron nakon S1. I onda se trudim da gledam zavrsene serije i onda ne stignem nigdje. Mogu gledati Seinfelda ili TNG.

    [​IMG]
     
    Last edited: Apr 16, 2023
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ma sve neki kriticari.

    Ja sam se druzio jedno vrijeme s ljudima koji su isli do te mjere da su znali s kojima se kamerama snimao film i sudili jel valja i ne valja.
     
    dams82 likes this.
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Koristi li tko od vas Stremio app?

    Kome god sam je preporučio, svi gase sve te pretplate :D

    Radi odlično.

    Neznam smijem li posebno temu za njega napraviti, da dočaram drugima o čemu se radi?
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Koristio sam ga i ja prije par godina, i iz nekog razloga prestao, ne znam ni ja sto :D

    Vezano za temu, ako ce se otvorit pitanja addon-a, a hoce, ulazi se u ilegalan dio koji nije po pravilima foruma.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jel to nešto poput Kodija?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Jeste ali je lakse za koristiti.
    Instaliras app na komp ili mob,onda instaliras neke addone sa kojih povlaci sadrzaj i gledas sta hoces...filmove,serije,iptv itd.
    A mozes sadrzaj mislim i castati na tv
     
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    Ovo na fazon p2p popcorna, većina addona na stremio je torrent p2p koliko vidim, ne znam imaju li iptv i vod stream http link addoni jer je onda lakše koristiti bez vpn vani, sa p2p lako najebes jer moraš seedati.
     
    Last edited: Apr 17, 2023
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne znam detalje...ja to i ne koristim toliko...ja skinem sa neta i gledam bez bufferinga ili kakvim smetnji a i ne gledam haman pa nista,par filmova mjesecno ako i toliko...jer filmovi su sada sve gori i gori.
    Serije isto ne gledam ili poneku od par epizoda sprzim za par dana i opet pauza koji mjesec.
     
  11. chenta

    chenta Aktivista

    Probao stremio radi odlicno... brzo ucita ne stopa imaju subtitlovi.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ima dobrih stvari fakat.
    Sad izasla Beef i Florida man, super serije.
     
    dams82 likes this.
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    još da se doda real debrid tad nema štekanja ni cekanja :)
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Fazon kodija, ali mnoooogo bolje, brže, stabilnije.

    Preporuka velika da probaš.

    Njegova najveća prednost su ADDONI

    https://www.reddit.com/r/StremioAdd...app&utm_name=iossmf&utm_content=1&utm_term=15

    Najlakše skini na mob (android)
    Poskidaj par najpopularnijih addona.
    Na EON boxu ili smart TV skini aplikaciju, logiraš se i samo sync addons.

    I to je to, postaviš jezike za titlove i piči.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Apr 17, 2023
    Haker likes this.
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Za nas tehnički sposobne je ovo vrhunski, ali nema šanse da bih nekome svome u familiji ovo instalirao jer bih za svaku sitnicu koja "zašteka" ja bio support.

    Mada radi prilično stabilno ako je broj dijelitelja zdrav.
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Ma ja im dam samo svoj login i da sync addons i to je to


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kontam starom da može arene gledati i odmah error.
    I naravno nema na Samsung app store, vjerovatno samo android.
    Ima li još neki addon za naše kanale? [​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    IPTV jako slabo radi, probao čisto onako, ali zato filmovi serije radi odlično
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam znao za ovu Stremio app. Probao na mobitelu, radi odlicno. Imaju najnovoji filmovi i serije, nabacit cu ga kuci na laptop i preko hdmi na tv.
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pomaže u opcijama da stavite malo agresivnije traženje p2p konekcija. Defaultno poprilično konzervativno ostvaruje konekcije prema drugim seederima i leecherima, što kad je npr. 4K stream u pitanju, neće ići. Barem nije meni išlo. Generalno ne koristim ga, ali testirao sam. Ja još uvijek to sve skidam na PC i SMB-om stremam na Kodi koji je na Android TV-u. Ovo je dosta više user-friendly nego ovaj moj setup.