Streaming servisi: Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kvaju, Jan 6, 2016.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    citao sam na hrvatskom forumu da je puno losija ponuda za Evropu nego za USA...tako da raja vecinom komentarise da je skupo za ono sto nudi
    ja cu mozda probati taj besplatni period...a poslije ne vjerujem da cu uzimati,ne zbog cijene,jer nisam ovisnik ni o serijama ni o filmovima.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Samo je pravo lijepo gledati na laptopu, pa na playstationu i onda na mobitelu. Sta god mi je slobodno, mogu gledati i nastavi odma gdje sam stao. Nije se tesko navuci na ovo. WP10 aplikacija je smece naravno, titlovi ne rade kako treba i otvaranje notification bara izadje iz aplikacije rofl
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Malo gledam ova rješenja oko dobijanja US netflixa. 10$ još za VPN i stvar vec postaje dosta skuplja. Postoji i free rješenje, Hola ekstenzija za chrome i FF. Free VPN koji ima oko 50mil korisnika.. ali je "šupalj". Sto je i ocekivano jer je free.

    Koje bi bilo najjeftinije provjereno rješenje ? Zaista je ogromna razlika u odnosu na US ponudu. Ima recimo dnsflix koji je 10€ godišnje sto je ok, samo koliko je siguran.
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    DNSFlix je hobby projekat, odakle mu bandwidth za bilo kakav volumen korisnika. Kontaj da netflix stoji za 60%+ internet saobracaja u USA.
    Netflix ponuda u USA je 3-4 puta veca nego za ostale zemlje, cak i zapadnu europu. HBO je otvorio sve ako se dobro sjecam.
    Ja sam jos uvijek na torrentima, prije sam placao za nzbmatrix / usenet i rado bih opet, kada bi bila alternativa.
     
  5. Esprit

    Esprit Aktivista

    Hajde da pitam ovdje, imam rodbinu u SWE kojoj idem krajem mjeseca, oni imaju netflix koji plaćaju 89 kruna (oko 20km) i pretpostavljam da na taj jedan account moze vise uredjaja (oni koriste samo na jednom) pa cu ga probati na svom telefonu, e zanima me da li cu po povratku u BiH moci koristiti netflix sa njihovim accountom a da vremenom ne bude suspendovan i slicno.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam u zadnjih par godina, da bi gledao Netflix u BiH, koristio 'browsec' (free), Chrome add on. Uvijek dobro radio, i nikad nikakvih problema nisam imao.

    U Americi Netflix ima konkurenciju, i kontrolise samo 30% trzista, pa mora stavljati vise sadrzaja. U ostatku svijeta, i nema toliku konkurenciju. Tamo ima Hulu Plus, Amazon Video (uzmes godinu pretplatu na njihov shipping servis Prime (100$ godisnje, i djaba 2 day shipping imas citavu godinu), i dobijes Amazon Video djaba), ima pick up servis zvani Red Box, gdje imaju masine kraj radnji (isto kolu da hoces sebi uzet iz wending machine lol), i svaki film koji izadje na DVD, od prvog dana ga mozes uzeti sa tih masina za 1.5$. Mozes sebi i rezervisat film na kojoj masini hoces, i platis online, samo onda odes i pokupis. Veoma popularno kod Amera.

    Citam neki dan koliko Netflix placa za streamanje nekih serija. Npr. po epizodi, za streamanje The Blacklist, Netflix placa 2$ mil. The Walking Dead, ih izadje 1.4% mil. po epizodi. I troskovi ce im rasti, jer konkurencija kod kupovine sadrzaja u Hulu i Amazonu im je jaka. Zato su i poceli izbacivati toliko svojih serija, jer troskovi im nisu puno veci da naprave svoju seriju, nego da kupe neku mega seriju. U 2014 su bili u deficitu ako se dobro sjecam. Vidjet cemo kakav im je balans za 2015u.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Interesuje me jedna stvar: jeste li vi, sa vasim BiH Netflix racunima, se pokusali logirati na USA Netflix? Jer jedan Netflix racun, bi trebao da radi u svim zemljama gdje ima Netflix, samo dobijete onda program semu iz te zemlje. Barem je to moje svatanje. Znaci samo VPN kakav, odete na netflix.com, i trebalo bi da se mozete logirati.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, netflix nudi programsku šemu u zavisnosti od zemlje koju detektuje pa sa promjenom DNS-a kao recimo sa DNSFlix dobiješ US programsku šemu. Radi super samo su ta lijeva VPN rješenja ili DNS serveri problematicni jer recimo Hola prodaje tvoj bandwidth pa bog zna ko koristi tvoj net u tvoje ime.

    Ljudi preporucuju unblock-us, znaci za netflix filtrira US dok je ostalo sve po defaultu. 50$ godišnje nije puno.

    Malo gledma i fali dosta stvari za nas poput house of cards ili mr. robot. Ako cu to skidati sa torenata, koji cu klinadc onda placati.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Cudi me da nemaju sve njihove original serije. Svatam za neke koje kupe, pa iz kojih vec razloga u nekim zemljama ne smiju stream... ali da svoje serije ne daju u nekim regijama nema smisla.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Unblock-us nudi sedam dana free pa cu to probati. Ako se vec ide na netflix onda definitivno vrijedi neki VPN.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zato ce od mene dobit znate sta zato sto su bezobrazni. Živjeli torenti mada ja ih ne smijem sad skidati al ima yify.tv i takve stranice.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Slab katalog pravo.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Radi se o licencama. Ima stvari koje nisu dostupne na US netflixu a jesu kod nas poput Suits, Better Call Saul, Brooklyn Nine-Nine itd.. il ise moraju rentati. Netflix je nesto govorio da radi na izjednacavanju sadrzaja kako su se ovih dana proširili.

    Mada VPN nije skup. Ima ih po 2-3$ mjesecno.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Na US Netflixu, ima i Better Call Saul i Brooklyn 99. Za trecu nisam siguran.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ni Suits nema zadnju sezonu kod nas. Gledao 4 sezone i sad moram skinuti petu, poglupo.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Daj screen. Jbg.. kod mene nema. Mislim imaju kao DVD rent only.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nema vikings haj zdrao.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ima cak i Suits sam nasao: [​IMG]edit: nije do mene sto je tapatalk izokrenuo sliku lol.

    Edit2: Suits: [​IMG]
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma slaba je pravo ponuda, kod nas se definitivno ne isplati. Ima par dobrih serija, ali eto nemaju ni sve sezone. Isto tako nekoliko jacih filmova, i to dosta starijih sto se i na tv-u vrti. Djeciji program gotovo nikakav. Nema 20-25 naslova ukopno. Htio sestricu pustiti crtane, ni nema ovo sto se sad gleda.