Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reznor, Jan 30, 2011.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam, burazer je kupio nedavno E6 i on je super zadovoljan. Jos je on krupan, a tipke mu ne smetaju. Kaze da ide bez problema. Doduse on je sve samo nije power user... Bukvalno samo za pozive i poneki SMS koristi telefon.
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    E dobro je da je velik, kod mene su prsti kao tulumbe :D

    Pa i ja sam taj tip. Samo pozivi, poneki sms i to vecinom zeni kad odogovaram na one sms tipa kupi to, a ja odgovaram OK :D hehehee

    Mislis "power user" kao da baterija ne moze biti dugo? Ako je to, onda to nije frka...hvala ti, pogledat cu...

    Nego, one nokie tipa N96 su bile "made in finland", jeli to jos uvijek trend ili ?
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nije ba power user to sa baterijom :D to ti je kao napredni korisnik nešto :D
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Powe ruser ti je onaj sto ima vise aplikacija na mobitelu nego brojeva u imeniku... :)
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    monoblok: c5, e5, e6, e63, e71, e72, e73
    slide: n86, n96, x5-01, e66.

    izaberi ako ti sta odgovara. imas i starijih telefona. ali ako ćeš voziti i tipkati bolji ti je neki touchscreen telefon, pa pogledaj i motorola defy.

    i sad su nokije made in china, hungary, ne znam da ima i jedna iz Finske.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa bas je bolji monoblock za tipkanja nego touch. Puno je bolji osjecaj tipkati kad znas gdje ti je tipka, nego kad "ubadas"...
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Cekaj, znaci li to da cu i ja sa terena moci pisati odgovore na HWB, te da cu imati one "mangupske" potpise, tipa sent from my daga-daga :D

    Ja imam oko 820 kontakt telefona :D (kada sam zadnji put gledao)

    Sad koristim zenin telefon i na simu imam 220-240 prenesenih brojeva...

    Edit, ja obicno ne gledam kad tipkam sms, naucio napamet, kao sto kazes...ovaj zenin je LG neki sa samo 3 dugmeta, ispod baterije pise KP 502...
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    nećeš. nema tapatalk za nokiju.
    ja sam mislio možda je bolje da zakačiš tel.na stalak. uzmi bluetooth slušalicu i onda si rahat.
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    N9 je made in Finland.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    iPhone se proizvodi u kini.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma znas sta je ...brdo je mobitela, novih - starih, pa kad dodjem u neku radnju moram znati sta da trazim. Kad nesto pitas, gledaju me tipa "odakle si ti" :D

    Eto vidis, za taj tapatalk nisam znao, prodavac bi me odmah na X stavio :D

    Kad pitam ima li ovaj, kazu nema, ima neki drugi :D

    Dosao u BH telecom, od 8 ljudi (mozda 9, nisam brojao) koji tu rade i pricaju medju-sobom, a nigdje nikog drugog osim mene, jedva sam jednu zenu "ulovio" da je pitam sta mi treba :D

    Onaj tip za novu N96 me zavlaci...

    N9, to je ovaj : http://www.gsmarena.com/nokia_n9-3398.php

    E6 mi izgleda ok, a pogledat cu N9 i cijene...ali eto vidis cim krenem zazivat, odmah 10 razlicitih modela :)
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

    Ako ti nije daleko otići do Sarajeva jedan vikend imaš radnje univerzalno u importanne centru i na Grbavici i kam connecting u mercatoru. Tu bi trebali imati, ali nadji im web stranicu preko googlea i nazovi ih da provjeriš.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  13. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Ako ti je bitno da su tipke dovoljno velike i da ima navigacija a pri tome ti nije bitna velicina ekrana onda ti ja preporucujem C5. Moja ga mama ima i telefon je za one pare stvarno extra.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: AW: Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

    Druze, unistio si me :D :D

    Joj :!: mobitela :mrgreen:

    Svidja mi se bar 5 komada :D

    N97 ili N97 mini koja ima metalni pokloplac baterije, sta mislis ?

    Edit, jos nisam svu ponudu pregledao :D
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bjezi od n97 , ja imam mini verziju i vjeruj to je zadnje sto bi zelio

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa imaju "mehanicku tipkovnicu" (bar onu centralnu) i touchscreen...

    Furka je sto imaju krupan touchscreen T9 Message Editor i mehanicku ako zatreba...

    Xperia X2 ? ili tako nesto slicno...
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

    Ali je ostatak telefona 0 bodova. Pogledaj E7, to je kao N8 s qwerty.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ako ces vec takav onda si kupi E7, kod N97 touch zaostaje dosta sa danasnjim mobaćima :D

    ja u telekomu kad sam trebao produzivati ugovor i uzimati novi telefon, covjek mi dao E7, Samsung Galaxy s + i sony ericsson arc s, pfff ja kad nisam na (da izvines) na guzcu pao, reko sta je ovo, ovo su neke kineske kopije, E7 je miljama kvalitetniji telefon od SGS.a i Arc.a, jos tezina daje dodatni utisak kvalitete
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Xperia Pro ima android i jeftinije od E7...

    Kako prepoznati origi za E7?
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

    Normalno da je teži kad ima fizičku tipkovnicu. U buildu ne mogu naći razliku između Nokie 5800 i Xperie Neo V, jedna te ista kvaliteta plastike i oba made in china. Naravno da je Nokia se doimala malo čvrsća, jer je manji ekran, a telefon deblji.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2