Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reznor, Jan 30, 2011.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Joj Reznor trosis kredit, a nisi mi odgovorio :D

    Ima u BHTelecomu ovaj Sony Ericsson Xperia PRO...joj, na rate da dobijem nesto aaaaa :lol:

    ah, sto ja nauci za noc o mobitelima :D
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

    Nisam ni feninga potrošio, a ne bih ni da imam :D

    Ne znam sta bih ti rekao. Ako voliš Nokiu i Symbian uzmi E7, ako hoćeš Android uzmi Xperiu. I sam imam Xperiu identičnih specifikacija samo što nema qwerty i kamera je 5 mpx. Tako da bih ti preporučio Xperiu. Opet, pogledaj oba i vidi koji ti leži. Ako ćeš koristiti u vožnji tel. da ti ne bi ispadao i da te ne bi murja 'apsila, nabavi stalak i bluetooth slušalicu. Gps na velikom ekranu je prava stvar. Vidio sam da ljudi na autoputevima dosta koriste telefone kao navigaciju i zalijepe ga na šoferšajbu.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kad si ti usutio, mora da je dobar.

    E vala nek si i ti jednom reko da je dobar mobitel hehehehee

    Ma volim ja na rate nesto kupit brate i nema E7 mada sam sve Nokie ranije kupovao...

    Ogulise me ovako i ne sjecam se sta sam kupio na rate, a imam bar 3-4 kreditne kartice :D

    Tek sad gledam te ponude paketa besplatnog mobilnog interneta i mobitela na rate, a sve imam, samo treba malo ustat sa stolice :D

    Joj, ima ovaj paket brate, ne trosi se kredit, a jos ti daju gratis :D ima da ti "Gesendet von meinem daga-daga :D mit Tapatalk 2"

    Eh, sad kad sam se ispricao, moram smislit plan kako u kuci odradit ono sto sam naumio, jer niko to jos ne zna :smt017

    Mada je moja zadnja... :D
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    mama je nabavila nokiu 500
    sad pitanje je mozel se kako nastimat tastatura kakva normalnija ovo je fakat presitno za tipkanje
    mozel ako nista ona klasicna tastatura sa brojevima ?
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

  6. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: AW: Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

    eh podesio sam thx
    nego posto vidim da si ti u ovim vodama :D sta mi predlazes da nabacim na ovaj nokia 500
    belle nema oficijalni(nije bio kad sam ja provjeravao za ovaj dio evrope) ima sad nekih tamo modova ovo ono :D
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ne diraj nista, ostavi kako je Nokia napravila.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

    Od ovih custom firmwarea nema ni jedan koji donosi neke značajnije promjene, dakle, kao što Qler reče, samo oficijelni softver. Za moju Nokiu 5800 i njen product code nikad nije izašao noviji firmware od v40 a sad je zadnji v60, ali ja sam flashao Balkan red i dobio naš jezik i najnoviji update. Jedini nedostatak je što se taj prodcode ne poklapa s onim na naljepnici, ali to se teško može otkriti :D
    Samo pazi ako budeš išta stavljao: na Nokiji downgrade uglavnom nije moguć preko običnog usb data kabla.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  9. reni90

    reni90 Aktivista

    ima li neki tweak ili aplikacija koja onemogucuje gprs/umts internet saobrracaj,
    npr kad idem na ebudy, iako imam wirelles on mi pokusava da se konektuje prego gprs-a.
    Posto cu sljedece sedmice na more, i kad zelim otici malo na net da ne brinem da mi u roamingu ne skine ....
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

    Obriši postavke, zadaj da ti prvo traži wlan u konekcijama.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovo je custom firmware sa nekim efektima, a 808 je dosta brza od N8.
     
  13. Stig L Stoner

    Stig L Stoner Novi član

    Postoji li opcija preko Nokia PC Suite skinu mape na racunar pa da se naknadno ubacuju na mobitel. Trenutno ih direktno skida na mobitel.

    Model: Nokia N8-00
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

    Nokia Maps Loader. Preko PC Suite ne.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kupio sam Nokiu C-5, fina, samo sitna slova al eto...

    Sve ostalo je skupo za kesiranje, mada je i ovo fina cifra...

    Firma nije bila zainteresovana za kupovinu...BHT nudi na rate, ali - komplikovano...na shopping karticu neda niko, cak ni Sarajlije, zvao sam one radnje...

    Da napomenem, GPS i navigacija radi - besplatno. Cak ima i glasovna, ali moram skinuti aplikaciju...

    Odmah sam skinuo nove karte i locirao polozaj, oko 8-10 KM me to kostalo...

    Navigacija se moze koristiti izvan-mrezno, mape su prilicno precizne. Nema nekih "vitalnih" objekata na kartama Zenice, ali ima naziv ulica :)
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Samo da javim da je izasao Nokia Belle Refresh za N8, E7, C7, C6-01 i Oro... Kad se vratim sa mora snimim na N8 pa javim utiske :D
     
  17. p4ja

    p4ja Komšija

    moze li meni neko objasniti kako tacno da nastimam opcije wi-fi za nokiu e6-00 sim belle koristim, zapravo desava se to da sam na predplati i kad se konektujem na wi-fi npr sad koristim watsapp, vazda mi levat skida sa racuna a satro wi fi konektovan...dok kod nekih ljudi na ultri sam vidio hladno skidaju i peglaju net a kreda im stoji./??

    edit:znaci evo sad kad hocu da koristim youtube a konektovan na wi-fi izbaci mi mobile data off,i ne otvori nista,znaci trazi mi stalno da je upaljeno to mobile data i wi fi skupa,al me onda dere ...
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    tamo u postavkama stavis prioritete ako ti je na nas ja mislim da je pod meni "Povezivanje" pa sad tu nadjes ja sam mami stavio da se konektuje na wifi ako moze na neki ako ne onda ide sa mreze

    edit ides u podesavanja povezivanje pa opet podesavanja pa odredista
     
  19. p4ja

    p4ja Komšija

    e hvala u pravu si,accesa point i prioriteti na wi fi, sad radi sve bez mobile data upaljenog. hvala bracuka,ziv bio
     
  20. p4ja

    p4ja Komšija

    postoji li neka aplikacija slicna viberu za sim?