Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reznor, Jan 30, 2011.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Novi Symbian u razvoju

    dobro izgleda, što jest jest.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    ...
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Novi Symbian u razvoju

    meni i ovaj 'novi' symbian i dalje izgleda jako out-dated :/ Nokia ima beton (ako ne i najbolji) hardver i dizajn al mene softver (citaj - Symbian) odbija da postanekm Nokia user.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Imaš dobrih Nokia nesimbian telefona.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Smatram se power-userom, tako da onaj standardni Nokijin OS ne dolazi u obzir, stave ti 12 icona u meniju i to ti je to xD
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Onda bujrum neku nenokiju za pover juzere. :)
     
  8. immolation

    immolation Novi član

    Re: Novi Symbian u razvoju

    So much about that.... Eto ti Nokie, kupili symbian i sjebali ga, da bi potpisali sa microsoftom za win7, i idbili android zbog sitinice koja je ocito samo njima bitna, a to je da android ne dozvoljava modifikaciju interface-a... koji debili, sto se mene tice nikad vishe nokia...
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Odakle izvuce to da Android ne dozvoljava modifikaciju interface-a. Android je open source i imas modifikacija mali milion.
     
  10. immolation

    immolation Novi član

    Re: Novi Symbian u razvoju

    ha to se vjerovatno odnosilo na to da proizvodjac mobitela ne radi neke velike promjene na interfaceu, a znam da ne moze sve zivo izmjenit na njemu...
    a ako pogledas da na svakom telefonu android izgleda isto, nebitno jel HTC il Samsung ili LG....
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Ja imam osjecaj da si ti pomjesao pricu izmedju HTC-a i WP oko te modifikacije i da si to prenio na pricu oko Nokie i Androida. Naime HTC je nakon zabrane od strane WP-a da modifikuje isti krenuo sa aktivnim predstavljanjem android baziranih telefona. Dog ti je vec odgovorio sto se tice izgleda Androida kod razlicitih proizvodaca. Android je do sada najvise modifikovan OS za mobilne telefone :)
     
  13. immolation

    immolation Novi član

    Re: Novi Symbian u razvoju

    ne nisam pomjesao, neg sam tako citao, al moguce je da je bila dezinformacija, a vidio sam za miliardu... nabijem ih sviju...
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Novi Symbian u razvoju

    thumbs up for nokia ;), anna izgleda odlično!

    šteta samo što se i v9.4 verzija symbiana ne može (barem ne oficijelno) nadograditi na annu.

    p.s. gledam ovaj e6, telefon odličan ali nikako mi nije jasno da već tri modela zaredom (e72, e5 i evo ovaj e6) prave bez camera key-a sa strane.
     
  17. LopeZ

    LopeZ Novi član

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Jako lijepo djeluje. Bilo bi lijepo zamijeniti ovu Nokiu 5800 XpressMusic za jednu od tih zvijeri. :D
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Bilo bi ekstra ali nista od toga :(
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    ja volim symbian, nikad nisam nista posebno trazio od telefona, jest da sad koristim samsung galaxy s, koristio sam nokiu n70, n73, n95, n96 i n97, nokia i symbian su mi bili uvjek najdrazi i sad su, al problem je u tome sto nesto kasnije telefon uspori, i sad su sve pokvarili brzinom procesora, stavili na 680mhz, a dok konkurencija na mid-end telefone stavlja po 1 ghz, vec sad izlaze sa dual-core procesorom, nokia mora dosta toga promjeniti, da bi uspjela
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Novi Symbian u razvoju

    to su budalaštine, svi aktuelni nokia procesori su više nego dovoljni za smartphone.

    to što konkurencija radi je preseravanje, kome trebaju dual core procesori na MOBITELU!?, mislim halo... pa nosaj onda tablet ili laptop :lol: , šta će ti mobitel.