Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reznor, Jan 30, 2011.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    ..i zasto su sada to objavili u svome zadnjem financijskom izvještaju ?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mozda da potvrde ljudima da se ne nadaju vise. :)
    Sta znam, mozda u izvjestaju moraju navesti sve aspekte poslovanja, pa tako i to.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesu bile špekulacije pa i ono otpuštanje radnika ali koliko znam nije bilo ofišl izvjestaja kada se tacno symbian i sa kojim modelom gasi.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja ne kontam koga je to iznenadilo..
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ama nije nikoga iznenadilo ali nije bilo oficijalno. Trakavica sa symbianom se mogla voditi jos narednih pet uredjaja ili par godina no sada je zvanično da se symbian gasi.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    A ko bi to pravio uređaje na sistemu koji odbija korisnike? Šta imaju na silu gurat symbian u mobitele i tako samo odbijati korisnike od telefona, pa nisu ni oni budale.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja vjerujem da bi u narednih par godina mogli sigurno prodati po par miliona uredjaja godisnje sa symbianom. Ali jebaji ga, sta je tu je...
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Izašao je novi swipe sa našim rječnikom, tj hrvatskim ima ga na nokia betalabs i super je urađen.zanimljiva promjena i brže se kuca :) pa eto ako koga zanima može probati.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Od jucer blokiran pristup Navifirmu, nema vise skidanja romova :( sreca pa sam skinuo par verzija koje meni trebaju.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa hoce li se gdje jos moci skinuti romovi?
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kako na N82 skinuti sportstracker? Na ovi store preko moba download dugme je kao posivljeno, ne može se na nega skinuti, a preko PCa kaže da se mora pristupiti preko mobitela. Aplikacija može na ovaj mobitel, samo ne znam u čemu je fazon pa ovo neće. Ranije sam skidao neke aplikacije sa ovi store bez problema.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    šteta baš za symbian kad se sjetim Nokie 6600 poput gameboy-a al uzivao sam.

    zanima me jel to sad Nokia planira preci na android/windows ili ce pokusat pokrenut novi sistem?
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kako mislis "preci"? Windows Phone je Nokiji primarna platforma vec dvije godine.
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    znaci nokia ce naredne mobitele držati samo na windows phone sistemima?
    svaki naredni mobitel windows. ocekivao sam mozda novi OS da naprave.
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kraj iOS-a, WP, Android, Joola, BlackBerry, Firefox OS, Ubuntu, Tizen i još nekoliko drugih operativnih sistema, razvijati novi OS moze samo kinez.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Najbolje bi bilo da je jolla ostala u nokia-i i da su nastavili sa MeeGo. Ono je cudo majke mi... nikad necu prezaliti sto je prodadoh kako mi se svida OS...
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018