Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reznor, Jan 30, 2011.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma nije uskoro, vec je kraj. Ko ce se sad bakcati oko aplikacija... jedino sad ostaje comunity, forumi i slicno. Zao mi samo tweetian-a. Najbolji twitter klijent majke mi :) Rijetko sam kad na twitteru na WP-u, ovaj mi nekako vise odgovara.

    U glavnom, bilo je lijepo dok je trajalo, Nokia opet slagala, i ako ovaj WP ne sazrije do moje sljedece promjene mobitela, sumnjam da cu ga opet uzeti. Fali mi multitasking, ali pravo.
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    A jesam popularan :)
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    1. N73
    2.N95
    3.N70

    ovo su meni top3 najdraza nokiina telefona
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je 6630 ostao u sjecanju...
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ljudi na sve strane postaljaju to, pa klixu bar na 10 tema o Qleru :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kakva je situacija sa Viberom na Symbianu sada (konkretno na N8)? Imam priliku da uzmem povoljno jedan kao sekundarni telefon, a volio bih da ga mogu iskoristiti za Viber i eventualno Skype.
     
  9. h2o

    h2o Aktivista

  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A i skajp je samo poziv i poruke,nema videa. Al onako generalno symbian je koliko sam ja iskusio totalno nepouzdan po pitanju drzanja internet konekcije tako da za sobom povlaci i nepouzdanost samih aplikacija za komunikaciju.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema veze, s obzirom da je u pravo dobrom stanju, plus 65KM, kontam uvijek ga mogu prodati za te pare ako ne bude valjalo.
     
  12. h2o

    h2o Aktivista

    Ja sa druge strane nemam losa iskustva sa wifijem ili 3G-om na Symbianu.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pucao mi je WiFi na 5530 i 5800, valjda je bolje na S^3.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda najbolje kupi pa probaj. Ako ti ne bude odgovaralo, lako ga prodas.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja vise problema sa sistemom generalno imam na ovom p7 nego na 808pv
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko je Symbian danas upotrebljiv? Iz posebnih razloga bi mi trebao non-touchscreen Symbian, poput E52 ili E72. To su vec 4+ godine stari uredjaji, najvise me zanima web browsing, youtube te Viber/Whatsapp/Skype i slicne aplikacije. Pretpostavljam da je sve outdated sto se aplikacija tice a web browsing ubitacno kilav?

    Stvar je sto za Symbian postoji dobar sintetizator govora na hrvatskom, a trebalo bi za slijepu osobu gdje je touch screen znacno tezi za upotrebu. Na Androidu imaju citaci ekrana, ali nista za jezike sa nasih prostora, najblize sto ima je slovenski ili ceski. WP isto nista, ni blizu.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To su dobri telefoni, ali ja bih išao na E5 jer je noviji od tih (osim ako prednja kamera nije obavezna). Youtube je gledljiv na Symbianu, ali ostalo je raspad.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kamera nije uopce potrebna. Youtube opet nije toliko ni bitan, najbitnije osnovno web i Viber/Whatsapp/Skype. Za Skype sam procitao da je prekinuta usluga na Symbianu, a Viber ima valjda samo text poruke. Bilo bi dobro kad bi barem neka od ovih aplikacija imala i mogucnost razgovora, ali izgleda da nema nijedna.

    Znam za E5, on je noviji od E72 i ima 256MB RAM-a, dok E71/72 imaju 128MB. Glavni problem je sto su ovi telefoni uvijek polovni, ako i gdje ima nov zacijene ga kao pristojan Android/WP.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sve mi se cini da Fring ima opciju za razgovor.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hvala, tacno ima, mada ga nema za Windows Phone. Ali ima za Android.