Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reznor, Jan 30, 2011.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    E72 ili E5, sa operom mini i web moze proci, whatsapp ima redovnije update nego na wp-u, viber samo poruke, mislim da se i skype moze snimiti. Nadjes negdje .sis i to je to.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To dobro zvuci. :) Znaci Skype se moze manuelno instalirati, naravno ostaje se bez svih update-a i podrske, ali bitno da moze raditi? To bi bilo super.

    Nisam jos siguran hoce li qwerty biti problem, u tom slucaju bi se islo na E52 ili slicno.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

  4. Qler

    Qler Veteran foruma

  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Symbian FTW :D

    Ja danas uzeo 701. Telefon stvarno super, uzeo prvenstveno zbog FM transmittera ali moze mu se naci jos primjena.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    možeš ga koristiti i kao usb :D

    ja sebi nekad filmova na njega prebacim, i onda kasnije ga spojim sa tv.om

    kad kažem usb onda to i mislim, radi i kad je ugšen, ne moraš paliti telefon, nego samo plug and go, doduše on se sam upali, ali ne potpuno već tek toliko da ga pc prepozna

    bar ja tako radim sa svojom n97
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E jest, to sam vec negdje procitao.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma symbian je zakon :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Qler, sta mozes savjetovat za ove Symbiane, davno sam ja to koristio a obzirom da je zastario mnoge aplikacije koje su nekad hostane danas se ne mogu ni skinuti.

    Uspio sam podesiti OneDrive sync, instalirao Opera Mini/Mobile, gmail jos nisam podesio (nisam nasao kako), ove social aplikacije koje su dosle predinstalirane ne rade bez SIM kartice, cool je sto telefon ima Glance - i to konfigurabilan (ima vise opcija nego na WP), kamera je dobra (jedino macro nije moguc), baterija nako. Podesio i RSS feedove za par stranica, instalirao sam cuteTube2 aplikaciju za youtube i AppList app store.

    Nasao sam da Nimbuzz podrzava i pozive i text poruke, a ima ga na svim platformama.

    I da, najveci problem sa telefonom je sto ne podrzava WPA2 AES enkripciju. Jedino TKIP koji je skoro pa WEP. Cim je AES enkripcija, imam limited connectivity i cesto puca veza.

    Jos nesto, ima li iGo za ove Symbiane (kod mene je Belle FP2)? Ako ima, je li bolji od Nokia navigacije?
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ispao sam i ja iz fazona... appstore koristim i ja kao i operu... Upload slika na FB radi ali ne radi twitter... gravity valjda radi kao twitter client... Whatsapp isto radi bez greske ali nema poziva.... za navigaciju ne znam... iskreno..
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Koliko se ja sjecam na Symbian se furao Garmin XT sto se tice navigacije, e sad sam app ce vjerovatno pronaci, ali kakvo je stanje sa mapama je vrlo upitno.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma samo da imaju jos uvijek ove "glavne" aplikacije za Symbian i moglo bi se i koristiti cak i danas.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Fakat i danas ima stvari koje drugi nemaju, pričamo o samom os-u....
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  16. Qler

    Qler Veteran foruma

  17. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Pozdrav, izvinjavam se što otvaram staru temu. Nabavio sam Nokiu 603 i hoću da prebacim temu za njega sa kompjutera na mobitel, ali pošto nikad nisam imao Symbian telefone, zanima me kako tačno to uraditi? Koji folder, sistemski file? Imam čitać memorijskih kartica pa sam mislio prenijeti temu s kompjutera koju sam skinuo na micro sd, samo ne znam gdje šta staviti.

    Hvala.
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Isto kao na Androidu, prebacis .sis file bilo gdje na kartici i onda preko File Managera nadjes i instaliras. Eh sad ima jedna kvaka, a to su certifikati. S obzirom da su Nokije obsolete, vjerujem da pola aplikacija nece raditi, npr Opera Mobile ne trazi certifikat. Prije je bio trik na starim Symbianima da se vrati datum unazad koju godinu, ali to ovdje uglavnom ne pije vode. Ako to slucajno bude problem, probaj traziti negdje na netu Sign SIS, valjda to jos uvijek postoji. S obzirom da je Ovi Store bar na 5230 odavno mrtav neko je napravio svoj store sa aplikacijama, ali je samo za Symbian Belle, ako hoces pogledaj http://applist.schumi1331.de/
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada' smo cekali kineze da nam prave certifikate pa potpisivali aplikacije. Good old days.. hehe.
     
  20. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Re: RE: Re: Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

    Hvala na pomoći, instalirao sam temu bez problema. Pozz.