1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja imam osnovni Kindle 4 (onaj od $79), reklame se lako uklanjaju, tako da dobijes model od $99. Sve preporuke za ljubitelje knjiga i bw stripova. Nije bacanje para s obzirom koliko prostora i mase ustedi.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobro, ali ja čitam kući ili na poslu, nije da knjigu vucaram sa sobom i čitam na svakom ćošku. U svakom slučaju 80 dolara nije puno.
     
  3. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Meni se isto svidja Amazon Kindle Fire, prijatelj bi mi trebao ici za USA, jedino sto je za njega to spansko selo, nadam se da cemo se moci nekako dogovoriti... :D
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Buduci da BestBuy ima radnji koliko hoces diljem USA, samo nadji koja mu je najbliza i spremi lovu (racunaj na dodatni tax koji zavisi od drzave, ali u prosjeku 7-8%). Ja sam nakon samo par dana koristenja prodao Fire prijatelju, jer skontah da je bolje sacekati Win8 ARM tablete/laptope. Android tableti i iPad su samo za zajebanciju, nista konkretno.
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ne valja fire ?
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    A sta to Win8 ARM tableti donose revolucionarno, pa su ostali igracke? :D
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    BSOD :)
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Valja, kvalitetan uredjaj, kompaktan, dizajn odlican, pristojna cijena, odlicna podrska scene, ali shvatio sam da mi Android i iOS ne trebaju van mobitela. Jedina mana Fire-a je sto nema prednju kameru za Skype i sto je velicinom "ni tamo ni 'vamo". Ono sto mi treba je Windows ili OSX u iPad "pakovanju", a znamo ko ce prvi to ispuniti.

    Funkcionalnost. Office i Adobe paketi ce se sigurno pojaviti na platformi, a to mi je dovoljno da nikada ne pogledam ove "lite" OS-ove. A cak i ako ARM ne dobije toliku popularnost, Win8 ce svakako "pogurati" x86/x64 na tablete.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Android tableti su poprilicno slabi sto se toga tice, ali za iPad definitivno ne manjka kvalitetnih aplikacija koje mogu sasvim uredno zamijeniti to sto si naveo. WP7 je, iako ima potencijala, poprilicno lose pristutan na trzistu, i tesko da ce veliki broj osoba odmah na pocetku prihvatiti tablete sa Win8, a to je fakticki uslov pojave kvalitetnih aplikacija.

    I, iako nisam najbolje popratio CES i ne znam da li je bilo kakvih promjena sto se ovoga tice, Win8 tableti ce imati "samo" metro dio, ne punokrvni Windows 8 kao na desktopu, tako da opet nece biti tog Windowsa u iPad pakovanju.
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Dolazi uskoro vrijeme da uzmem si novi smartphone pa sam mislio da se pocastim Galaxy Tab-om 8.9... Koristio bi ga kao telefon, mobile net platformu, citanje knjiga... Posto je to jedini tablet koji se prodaje u BHTelekomu na njega sam se i odlucio. Ima li neko od vas iskustva sa slicnim android tabletom?
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ispravljeno - http://www.zdnet.com/blog/microsoft/win ... here/11845
    Plus sto sam nasao da je gotovo sigurno da ce se Office 15 pojaviti u ARM varijanti. Znaci bice i Metro aplikacija, ali i desktop aplikacija (naravno rekompajliranih za ARM). iOS mi je btw previse "idiot proof", a restrikcije u vidu iTunes-a i nedostatka MSC protokola ne mogu previdjeti.
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Samsung note ?
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima li kakvih naznaka da bi Note mogao stici kod nekog lokalnog operatera?
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    moguce, al kod telekoma sigurno jos nece, a i ako izadje cijena ce biti samo taka :D
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Rece mi jedan prijatelj da sada mozes naruciti vecinu telefona preko BHTelekoma. Placanje je na isti fazon kao i sa telefonima koje su do sada imali u ponudi.... Sutra cu nazvati i pitati ....
     
  16. GV

    GV Komšija

    U Eronetu ali je i cijena žara, najjeftiniji paket (mjesečno 15 KM + PDV ) na 2 godine pretplate 1036 KM
     
  17. h2o

    h2o Aktivista

    Moze se kupiti i kao !hej paket, ali cijena je tada 1214KM. :D
     
  18. neko

    neko Aktivista

    kako naruciste ovaj Kindle Fire? jel' sa Amazona ili neka druga stranica, jer meni javlja da je nemoguce isporuciti Fire za Bosnu? Koliko dodju ostali troskovi, znaci mimo $199 za ovo cudo ? Peace
    Vishe mi je potreban e-reader, nego tablet, jer imam dosta za citati, ali nekako mi je fire privlacniji. :D
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni je prijateljica donijela iz Amerike. $199 + 6% sales tax.
     
  20. kAcA

    kAcA Aktivista

    Prijatelj prodaje Kindle, vidjet cu za cijenu ako je neko zainteresovan