1. neko

    neko Aktivista

    vidi, neko je zainteresovan. :D
     
  2. Minx

    Minx Aktivista

    Stigao je i moj kindle fire i koristim ga oko 7 dana. Kupila sam ga direktno sa svog amazon accounta a za dostavu izabrala americku adresu prijatelja. Sreca moja pa su brzo isli za BiH.

    Najvise ga koristim za citanje knjiga (uzivancija), magazina i raznih pdf dokumenata (zbog ovih dokumenata u boji je i presudio Fire u odnosu na obicni kindle), lurkanje po forumima (long live tapatalk), surfanje i neka igrica.

    Velicina ekrana je za mene odlicna, u poredjenju sa mobitelom (ocajnih 3") velik a dovoljno mali za drzanje u ruci i nosenje u torbi po potrebi. Citanje na 7" je gotovo identicno sa par "dzepnih knjiga" koje imam. Za ostalo (magazini, pdf, internet) pinch to zoom radi odlicno pa mi velicina ekrana ne predstavlja problem.

    Sa amazona se aplikacije mogu skinuti samo ako imate karticu sa americkom adresom (jedno od rjesenja je http://www.usunlocked.com/).
    Ovo za karticu i adresu vazi i za muziku. Amazon video ne radi jer trazi americku ip adresu - trenutno nemam vremena da se upustam u rjesavanje toga a citala sam da se moze srediti.
    Super je sto je svaki dan jedna aplikacija besplatna (po njihovom izboru naravno). Vecinu aplikacija sam prebacila sa mobitela, one koje sam kupila na android market akcijama. Uredno rade samo se ne moze napraviti update ali ako je neki bitan prebaciti ponovo .apk i instalirati.

    Btw mrzim njihov home odnosno kindle carousel pa cesto prebacim na golauncher.

    Za cijenu od 199$ ja sam zadovoljna.
    Mislim da misljenja o kindle fire vecinom zavise od toga sta od njega ocekujete.
    Za svu tehniku koju kupujem (kao i vecina na ovom forumu pretpostavljam) provedem dane/sedmice citajuci i gledajuci recenzije tako da nikada nisam razocarana s onime sto kupim.
    Za mene je to citac knjiga sa dodatnim mogucnostima i kao takav mi je odlican.
     
  3. neko

    neko Aktivista

    hvala na kratkom review-u. ja imam oca tamo i mogao bi on to kupiti, ali ako posalje postom, postoji niz problema. prvi je carina/postarina, drugi je savjest nasih radnika, koji bacaju pakete okolo i nije ih briga hoce li se sta polomiti. na zalost nemam nikoga ko bi dolazio otamo za BIH, a ovdje (na pik.ba) prodaju za 450KM, sto je meni vec previshe za Fire.
     
  4. Minx

    Minx Aktivista

    Par slika (puno bolji uzivo, kriva je kamera na mobitelu).

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Iako sam znao da interna memorija nije prosiriva prije kupovine, tek nakon koristenja sam shvatio da mi mnogo nedostaje, a pogotovo mi je bilo krivo jer u kuci imam mnogo 4 i 8GB kartica koje nicem ne sluze. "Oblak" jos nije dobra alternativa.
     
  6. neko

    neko Aktivista

    Mozda si samo ocekivao previshe. Meni bi odgovarao zbog pdf-ova, i interneta, a realno, za $200, ovo je po meni dobar deal. Ovdje za te pare mozda Prestigio neki da ima.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Fire treba malo "agresivnije" prodavati uz ovakvu konkurenciju. Pogotovo nece moci nastaviti ovako kada stigne onaj Asusov 7" tablet sa Tegra 3 hardverom za $250.

    Nakon sto sam prodao sve shvatio sam da mi je Kindle Touch idealan tablet/reader, a sada kada je i rootovan ceka se na Android port.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Po meni bi bilo bolje dodati 50$ i ici na iPad 2
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    ma ovaj transfmorer mi nekako mocan :D
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mocan jeste, ali Ahmet je u pravu. Plus sto ce iPad2 imati podrsku jos barem 12-18 mjeseci, a imas nov umjesto polovnog uredjaja.
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja cekam ovaj novi asusov eeepad 370t. Tegra3, 7 incha, perfektno za mene.

    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ko zna kad ce to na trziste. Moze i na jesen, a cijena nije fiksna, pa moze na kraju biti i $300.
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Imam vremena :) Bilo bi fino da dodje prije ljeta da nemoram brdo knjiga na more nositi :)
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Gdje ti je onaj Nook? :)
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Prodo ga donjapi kad je bio u komsiluku :)
    Nije mi se dalo peglat sa svim romovima, fina je stvarka, ali ja sam perfekcionista :)
     
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

    Btw. Nook radi odlicno, za one novce odlicno odradjuje posao.

    Jedina mana je sto nisam uspio, a nisam mnogo ni pokusavao, naci odgovorajuce BTooth slusalice koje bi mi pomogle da Skype-am.

    Da li neko zna uopste da li moze prepoznati ikakvu vrstu mic-a?
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kada izlazi Googlov tablet. Valjda ga Asus radi, jeli istina da će imat tegru 3? Valjda bi trebao biti oko 250 dolara što bi bilo super.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Govori se da ce mozda kostati nevjerovatnih $150, ali dosta su toga izbacili da bi ga ponudili po toj cijeni. Trebalo bi da izlazi u julu, a Asus je navodno ostao kao vendor.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sumnjam da će bit 150, ali u svakom slučaju ako valjao ima da ga uzmem iz Ameriku :)