Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni je promjenjeno:

    [​IMG]


    Upload mi je upola manji, očito da nije 15 Mb nego manje, nije da se žalim jer mi je svejedno, samo je ping preloš. Testirao sam na Logosoft Sarajevo i dobio sam 190 ping...
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja recimo uopste ne znam na kojem sam paketu jer mi paket sa telekabela nije ni diran i nakon potpisivanja ugovora. Mozda mi zbog toga nije korigovana brzina.
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    sinoc oko 12 poblesavi modem, poce disko sa onim lampicama i kad se nakon nekooliko minuta smirio brzina skocila sa 6 na 8 Mbit/s, ali mene brine veca briga

    @vedo: pustise li tebi duo paket, meni dolazio monter u subotu da potpisem novi ugovor i donijeo ono cudo od wireless rutera i kad je odlazio kaze od ponedjeljka bi trebao biti brzi net, medjutim jos uvijek se nista ne mijenja a mrsko mi zvati ih dok su ovi neradni dani jer znam da ne mogu nista uraditi?
     
  4. Ziks

    Ziks Aktivista

    Jako ovo povecanje sa 6 na 3.5 :D

    [​IMG]
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ide polako, hehhe:

    [​IMG]
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    haman oni prate ovaj forum, nije ni pola sata proslo od kako sam napisao da me nisu prebacili na duo paket kad modem ponovo pobudali, kad je dosao sebi imam sta i vidjeti:

    [​IMG]
     
  7. Piroman

    Piroman Komšija

    [​IMG]

    :smt080
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zamislite sad da BHT ovako daje smanjene brzine, koja bi to hajka bila ;)
     
  9. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Pici ovo fino za sada...:)

    [​IMG]
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I dalje nista:

    [​IMG]
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    I kod mene isto. Sa kućnog trenutno ne mogu zvati, je li ih neko zvao kome nisu brzine UP ?
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja nemam kucni tel. u opste.

    Nego, @NAILS, jel i kod tebe onaj stari Motorola modem? Mozda mi zbog toga ne ide veca brzina. Iako sam cuo da i ovi stari Modemi mogu podnjeti brzine do 10Mb/s.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Eh da, taj motorola modem se mijenjao kada su dizali sa 6 na 8 Mbita jos za vrijeme telekabela. Kod mene je drugi OBN, CBN.. koji li je vec. Neces moci dobiti vecu brzinu bez zamjene. E da l isada opet trebam uzeti CISCO za 10Mbita.. ne znam.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Imam brzinu od 14Mb/s a modem sam dobio uz net od 1Mb/s i nikad nije promjenjen, pa vi sad skontajte je li do modema ;)
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mislim da je to sve bila suplja Telekabela, da ovaj ne podrzava vece brzine od 8Mb/s, da bi navukli raju na ugovor.

    Trebam svejedno u ponedjeljak ici gore do Lovackog, pa cu svrnuti i do njih ako mi brzina ostane ista do tada.

    @zoi, jel ti stari Motorola modem?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li kakav free kontakt broj da ih zivknem sa mobitela ?
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Nekima je pročepilo nakon resetovanja modema. Ja pak ne mogu zbog postavki frekvencija. Javite da li je to to.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa modem mi je sa Telekabela sa njihove 1Mb/s konekcije, nikad mi nisu donijeli ciscov modem od Telemacha koji su mi rekli donijeti kada sam prešao na Telemach.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Moze biti da se moze i sa motorolinim 8+ Mbita ali ne znam zasto su mijenjali kada se potpisivanjem ugovora za 8Mbita nije nista mijenjalo u cijeni.

    Sa druge strane ja nisam imao neta dok mi nije dosao lik i promjenio postavke frekvencija i cega li vec ne na ovom sadašnjem modemu pa mi se zato ništa ne čačka.

    Imam negdje u torbi sestri motorolin modem pa mozda probam njega.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam 2puta restartovao Motorola modem, i svaki put corak. Ista brzina.