Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    cisto informativno :D

    Neradi im internet zadnjih 40 minuta..

    8:12pm
    Telemach BiH
    Poštovani BHD
    molimo Vas za strpljenje i razumijevanje, zbog prekida optike od nadprovajdera došlo je do otežanog odvijanja Internet saobraćaja.

    8:13pm
    BHD
    Ok, kad bi mogli ocekivat popravku ?

    8:18pm
    Telemach BiH
    Nadamo se da će problem biti riješen u najkraćem roku, u ovom slučaju nemamo precizne informacije jer sanaciju radi nadprovajder, ne Telemach.

    Cak sam im poslao i upiot dal ce se ovo odbit od cjene mjesecne preplate, dobih odgovor:

    BHD
    znaci nista do sutra: / ja beda.... Hocel biti ovo nadoknadjeno ? ako potraje

    8:32pm
    Telemach BiH
    O svemu ćete biti informisani!

    8:32pm
    BHD
    Niste mi odgovorili, da li ce ovo utjecat na visinu moje naknade?

    8:32pm
    Telemach BiH
    Za sada nemamo precizne informacije!
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni radi bez ikakvih problema od jutros, full speed. Mora da foliraju da je optika presjecena, valjda bi nam svima stekalo
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sad sam zvao, naravno uloziuo zalbu na odbijanje za mjesec februar.

    Neki fola grupni prekid, foliraju naravno, ali ja ovo necu placat
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Žestoki očaj! Skoro pa beskorisna konekcija...
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    To kod BHT-a nema :smile:

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Sta kukate, kad budete 20 dana u cugu bez i minute neta (MojaTV slucaj bio, a prije toga ista stvar sa Elob-om tj. Telemach) onda kukajte :D I jos dobijete full racun za taj mjesec, i mimo pismenog zahtijeva da se smanji xD
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ima ugovor, oni su obavezni da mi uslugu dostave 6mbita.
    ako treba 20 pfeninga da mi skinu sa racuna, skinut ce, pa makar crko.
    Nisam ni ja naso pare na cesti. Neko budala. Neka sisaju budale, ja necu. Zalba je vec poslana, (jedna od 4 dosad na koje nisam dobio odgovor).


    Da ne kazem da sam u bcc svakog maila stavio svog advokata :)))

    U slucaju da mi tih 20 pfeninga ne skinu.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Izgleda da je prosljakalo.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a jest' i ljepo igrati ovaj bf3 kad pepeljari ne radi net :p :p :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    ako sam ja dobro upratio njihove cijene duo paket (net + tv) je sad 40 KM a obicni koji ja placam takodje kablovska i tv je 37 KM

    sad sa povecanjima ovaj moj ide na 8 Mbit/s a DUO na 15Mbit/s sto je skoro pa duplo brze za 3 KM vise :shock:

    ima li kakva "kvaka" sa ovim duo paketima pa su ovako jeftini ili se fkt isplati ovo uzeti :?:
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa i ranije je bilo sa 6 Mb/s na 10 Mb/s sa DUO paketom, a i sad će biti. Vidi se s ovom promjenom koliko strepe od konkurencije, kad se uzme u obzir da su prije oko tri mjeseca povećali brzinu na DUO :D
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    I mene sinoć izbaci iz igre odjednom, kasnije mogao pristupiti određenim stranicama dok drugim nisam ni za lijeka što znači da NIKAKO ne može biti nadprovajder ili prekinut kabl, jer bi onda valjda svi bili na backup linku i sve bi otvaralo ali sporo. Koga oni lažu, pa ima nas i koji se nešto razumijemo u te mreže kevu im lopovsku!? Nego, jedino pozitivno sinoć, iako nisam mogao bfa šutati, zato su barem torrenti letili kao nikad, valjda rasterećeno sve pa šljaka ko podmazano!? :mrgreen:

    Tapatalked
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, neke stranice su radile jedva dok vecina nikako. Recimo da je twiter radio al ine ucitava slike itd.. battlelog isto.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Mozda je meni radilo bez problema jer imam ukucan custom DNS u postavke routera? Jer obicno to se desi kad DNSovi polude, npr. radi ti Skype al nece da otvori nit jedan sajt i sl.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima i toga ali je net postajao sve gori i groi. Sporiji i na kraju ne radi nista osim kako sam rekao, jedne stranice i to jedva. Ko zna sta im je bilo.
     
  16. wragg

    wragg Aktivista

    Znate li koga zaposlenog u Telemachu? Kakvi su poslodavci?
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Jaran radio kao outsource-ani radnik, montirao antene. Morao koristiti svoje auto i svoje gorivo. Lova nikakva, kad sve sabere i oduzme na kraju dana bude dobar cenera. I odustao je nakon 10 dana.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    DUO paket ima predobru net brzinu.

    Vi ste mi rekli da prekid ugovora ne kosta puno, ali za svaki slucaj poslao sam i njima upit na info@telemach, da budem siguran, da nebi kasnije ispastao.

    Isao sam ja i ovdje u Ze. licno pitati ih gore oko toga, ali ovi nemaju blage veze. Kaze jos su oni ovdje u tranziciji pa im oni 'odozgo' na kapaljku salju informacije. :roll: :smt003

    Ako bude raskid ugovora nekih 20-50km, to bi bilo odlicno.

    Nadam se da ce odgovoriti.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Citam vase komentare za ovaj DUO paket. Ja imam Telemach TV + digitalna + HD paket (8 KM njega placam) i internet od 6 Mbita. to me sve dodje 50 KM mjesecno. Jel ja spadam u tu DUO kategoriju, znaci imao bi pravo na 10 Mbit net (15 Mbit od 1.3)?
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Moras specificirano imati potpisan ugovor za DUO paket, da bi imao beneficije istog.