Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Sad ih zvao, doci ce za 5-7 dana, da potpisem ugovor. Ostat ce sve isto, brzi net cu dobit, kostat ce 3-4 KM vise mjesecno. Extra, od 1.3 onda imam 15 Mbita, a svega 3 KM skuplje
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dobio i ja odgovor:

    Znaci plati se 40KM, samo za prikljucne taxe kojih bude se oslobodjen ako se potise ugovor, PLUS "razlika izmedju stvarne cijene koristenih usluga".

    Moze li sad ko skontati kolika bude tacno ta "razlika"? :mrgreen:
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Koja djubrad, opet im neradi internet..
    2 dana zaredom, ovako ozbiljna firma..... pfuj.. pali su mi u ocima dno dna.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sto bi moj jedan jaran rekao: "internet jede govna."

    Opet nestaje interneta sa vremena na vreme. Ali cudno mi bude, da npr. nece niti jednu nasu BH stranicu da mi otvori, ili je otvara na silu, ali, kad udjem na NBA.com, tamo video-a mogu gledati u HD rezoluciji bez problema. Na MSN udjem bez problema. Hotmail i jos neke stranice.

    Kako to moze tako selektivno da nesto hoce da ucita nesto nece?
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    ma radi internet bolan, samo u prekidima :mrgreen: :mrgreen:
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Jos jednom, kad je takva situacija da necto hoce da otvara a nesto nece : do DNSova je!

    Promijeni ih npr. u Googleov DNS:

    8.8.8.8
    8.8.4.4
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma nista ja necu da barckam. :D
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa recimo meni nista nece da otvara kako treba, al zato torrent svlaci max.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ocito je do DNS-ova, cim svlaci torrente (tu se nema sta resolvati, sa IP na IP), a nekad ovakve probleme zna stvarati i MTU, koji nije dobro podesen.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Nemas sta barckat, udjes u router ( http://192.168.1.1 ), username/pass ti je najcesce admin/admin i nadjes polja gdje mozes da uneses DNSove. Ukucas te osmice i cetvorke - voila, radi net OK.
     
  11. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    I juce i danas povremeno imao problema sa otvaranjem stranica. Telemachov forum, medjutim, sam otvarao bez problema. I ja sam cuo da je u pitanju problem sa optickim kablom, navodno zbog nevremena/snijega u Hrvatskoj. Za sada piči bez problema...
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jučer i danas pada kiša, kako pada kiša tako pada i net :lol: Pa jaranu u Vitezu na wirelessu sve OK a ja ne mogu ni skypeat kako treba. Neće ih pored ovakve usluge spasit ni 30 Mb/s.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni sve okay i jucer i danas. Igram citav dan BF3, i to bez problema. Cak i na USA serverima.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Jucer nisam bio kući za vrijeme nevrmena ali i meni takodjer sve ok.
     
  15. Piroman

    Piroman Komšija

    +1 za rajvosu, sve udure!
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li promjena.. brzina trenutno ista.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja i zaboravio da nam trebaju povećati brzine :lol: Provjerim kasnije. Ako ti ništa nema, ugasi modem iz struje pa upali, to kod njih moraš uradit kod tih promjena.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Povecali su vec proslu noc oko 2-3. Restartuj modem i to je to.

    [​IMG]
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  20. NAILS

    NAILS Moderator

    I dalje je isto.

    [​IMG]