Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    A onda ih treba kontaktirati.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne znam o kakvom ti ugovoru od 8Mb/s nailse govoriš, ali i Ciscov modem koji daje Telemach je isti kao i ovaj motorolin, samo druga naljepnica.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ugovor pod telekabelom se potpisivao kada su povecavali brzinu sa 6 na 8 Mbita. Tada su dijelili ove modeme koji ja imam, OBN/CBN. NE znam kakvi su kod telemacha jer ga ja jos nisam dobio.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Nema novih brzina jer se i dalje vodi TINK+ paket od telekabela. Nemam paket telemacha pa se treba potpisati novi ugovor.

    Pohvala ta Telemach podršku. Rekao da zvem sa mobitela i gospodja me nazvala da ne ide kredit.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sta je sa nas koji ne potpisu duo??ostaje isto?

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    mijenja se sa 6 na 8 Mbit/s

    i pitanje, d3 go na duo paketu, moram li ja aktivirati tu opciju naknadno ili mogu odmah gledati?
     
  7. Piroman

    Piroman Komšija

    Koliko znam on je uključen u duo paket i trebao bi ga moći odmah koristiti! NAravno ako si se registrovao na mojtelemach.ba sa brojem ugovora itd.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    8mbit, i vishe nego dovoljno :D samo da bude stabilno :D
     
  9. Piroman

    Piroman Komšija

    I da ovaj ping ostane isti! :smt023

    [​IMG]
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    vec sam registrovan tu i kad sam se prijavio morao sam ipak kliknuti da aktiviram d3go, kliknem to ali sad nema sanse da se mogu prijaviti preko d3go.tv, kaze da mail i sifra ne valjaju, isto tako ne radi ni na mobitelu

    izgleda da cu ih ipak morati zvati u ponedjeljak da vidim do cega je jer kad odem na ono da sam zaboravio sifru samo me vraca na stranicu gdje registrujem account preko broja ugovora :?
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ne moras cekat ponedeljak rade oni j nedeljom:)))

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    proradilo danas, doduse proradilo polovicno jer radi sve uredu na telefonu dok se na racunaru cracha onaj njihov glupi addon za gledanje, ne bitno koji browser da probam

    probao reinstalaciju addon-a nije pomoglo, brisao silverlight nije pomoglo, rainstalirao browsere nije pomoglo, gasio svu zastitu na racunaru nije pomoglo, ostalo mi jos samo da oborim sistem a vala te peglancije nije vrijedno :mrgreen:
     
  13. Piroman

    Piroman Komšija

    Ako ti je sistem win8 onda chrome moraš pokrenuti u "compatibility mode"-u za win7 (kao i "run as admin") i divi čuda - šljaka! :smt003
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    ^ procitao sam da moze i sa tim biti problema ali kod mene je win 7

    al da belaj bude veci da bih koristio d3go na telefonu morao sam instalirati aplikaciju Hide My Root koje mi je zeznula komplet super user postavke (kad pokrenem SuperSU izbaci poruku: "There is no SU binary installed, and SuperSU cannot install it.") tako da veceras moram instalirati rom nanovo jer unroot i ponovno rootanje telefona nije pomoglo :twisted: :twisted:
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Meni su povecali vidim brzinu...


    [​IMG]
     
  16. Piroman

    Piroman Komšija

    E to je drugo onda!

    A što se tiče telefona, srećom ovaj rom (resurrection remix) tj. kernel (dorimanx) za isti podržava temp. unroot pa pomoću njega mogu gledati D3GO, samo ga restartujem da bi opet dobio root i sve udure pa bi ti preporučio da nađeš kakav rom tj. kernel s tom opcijom! :smt002
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakvi su ruteri koje donosi telemach uz duo paket ? Imam svoj, treba mi wireless za telefona pa da ostavim ovaj TP-Linkov iili da uzmem njihov ?

    Prebacih ovaj paket sa telekabela. Uzah ovaj duo paket i povecat ce m ibrzinu na 15Mbita a smanjise racun tv + net za 5KM. Nice.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I ja danas otisao i presao sa Tink+ (Telekabelovog) na onaj od 22km Telemachov. Brzina veca a placam 8km manje. Potpisao ugovor, i odlicno je sto se ovi individualni mogu smrzavati od 3-6 mjeseci.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Router im je očajan. Bolji su oni od 40 KM novi u prodavnicama ;)
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Nista onda cu ostaviti svoj.