Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Kod mene je ispadalo sinoc,a i danas cijeli dan...
     
  2. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ma i kod mene je, sve zivo zamijenio, nazvao podrsku, neka djevojka se javila, kaze ja vidim da je sa modemom sve uredu samo modem ne vidi adresu routera ?.

    Prekonfigurisem router, probam sa dva routera, skopcam se direktno na kablovski modem, zamijenim sve patch kablove, skopcam se direktno na izvor signala ali dzaba paketi ispadaju i izbacuju iz igre, imam i drugu vezu u kuci, ne od telemacha i radi kako treba ali mi mala brzina.

    Jucer i slika pocela lediti na HD kanalima, ping konstantno na 150, traceroute pokazuje problem sa njihovim serverima u Srbiji, nazovem i vidim ostavili govornu poruku, imamo problema, rijesavamo ih - to mi se svidja dbi ( da budem iskren )

    Samo mi krivo sto mi i prvi put ne rekose da imaju problema da se ne zezam ovoliko ( ili nisu znali , ili su mislili da su problemi neznatni, meni su ipak strasno smetali ).

    Danas sve za 5 kao i protkele 2 godine. Ne mogu im zaista uzeti za zlo. Imaju oni dosta kredita kod mene.
     
  3. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    I kod mene je danas relativno stabilno,ali nije jos to to...sinoc sam bio na ivici da im sve na kamaru...
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Za ekipu koja posjećuje od ranije ovaj forum, generalno je najbolje u razgovoru sa bilo kojim providerom održati početni govor: "Zdravo, restartovao sam router / receiver, sačekao neko vrijeme između restarta, svi kablovi su uredno spojeni, nije bilo nikakvih promjena u softverskoj konfiguraciji. Šta vi vidite sa svoje strane, imate li neke servisne radove, je li se još ljudi javljalo?". Na ovaj način uštedite 10-15 minuta priče o lampicama i ostalom.
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Potpisujem.

    Ti ljudi koji rade na call centru nemaju predstavu sa kakvom osobom razgovaraju. Najcesce su to pozivi ljudi koji veze nemaju o opremi i koji ne znaju prebaciti TV na HDMI izlaz a kamoli provjeriti da li mu je mrezna iskljucena ili je slucajno iskljucio modem kad je palio grijalicu pa mu ne radi internet a nista nije dirao.

    U biti ljudi koji se razumiju, a pretpostavka je da se vecina ljudi na forumu razumije, vrlo rijetko ili bolje receno u veoma malom procentu pozivaju call centar tako je najbolje ovo sto Enis rece odmah im dati do znanja poznajete materiju i da se trazi neko konkretnije rjesenje.

    E sad u ovim danima kad se javljaju velike temperaturne razlike od -15 do +8 dolazi i do oscilacija signala. Ako vam je signal na granici takva promjena moze izazvati da imate problema sa netom. U biti sto se tice Telemacha ova vrsta problema ne bi trebala da traje duze od 24 sata osim ako nije doslo do ozbiljnijih prekida.
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

    Kod mene u posljednje vrijeme jedino UL malo opao, ostalo je udure:

    [​IMG]

    40/2,5 mbps treba biti, ali uzimajući u obzir da nisam neki korisnik cloud servisa i sl. mogu halaliti, samo neka DL ostane stabilan kao i ping! :mrgreen:
     
  7. black

    black Komšija

    Ja neki dan zvao provider-a da mi prebaci modem u bridge mode.Covjek zino, nista ne razumije sta ja brbljam.Na kraju opet sam nasao rijesenje , malo prcko u html-u.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sve ok. Malo se ping pokvario. Obicno bi bio kada testiram oko 38-42. Sada oko 55.

    [​IMG]
     
  9. wragg

    wragg Aktivista

    Kod mene se zna desiti da se pojacalo u mom kvartu zblesa kod promjene temperature (@hamo pipa: ono na programator) pa se onda do ujutro moram kaciti na komsijin wifi. Ali obicno bude rjeseno slijedeci dan. Također se u zadnjih par mjeseci barem 5-6 puta desilo da su im presjekli optiku pa cijeli grad nije imao ni tv-a ni neta a ni telefona, ali sam u globalu zadovoljan jer su kako god okrenes najpovoljniji, tj. najbolji odnos cijene i usluge.
    [​IMG]
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma ima tih prekida i to namjernih. Neki dan je frajer odsjekao i odnio 100 m optickog kabla. I to u Babinu (ovi iz Ze znaju o kojem mjestu pricam).

    E sad sta je prava istina zasto je to uradio, ko zna. Sigurno je da od tog kabla nema neke finansijske koristi, ko ce ga znati ...
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: Odg: Telemach oficijelni thread

    Sutra mi trebaju doci momci da mi uspostave rad net-a, kablovske i telefona(trio paket), do sad sam imao telemachovu digitalnu i adsl, ima li nesto da trebam znati, da obratim na nesto paznju i sl. jer sam poslab sto se tice toga svega, a i nisam do sad nesto morao znati, znam resetovati router i modem, skopcati sve kako treba i napraviti konekciju na pc-u, citam nekakvo konfigurisanje routera posebno fazoni da li ce mi to biti potrebno i sl. ? Kako god, bice osvjezenje na pc-u preci sa 1Mbps koji pola dana radi a pola ne na stabilni net od 20Mbps, na mob i laptopu sam se snalazio sa komsijinim telemachom :D

    Hvala unaprijed za sve odgovore i dobronamjerne komentare i upute :D
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma ne bi trebalo nista posebno da se skrece paznja. Posto vec imas digitalnu ostaje ti taj risiver a momci ce donijeti modem. Po pravilu trebao bi biti Docsis EPC3925 ili 3928S, u biti su skoro isti. Za njega ti ne trebaju nikakva podesavanja, imas 4 lan izlaza, integrisan wifi + telefonija i sve u jednoj kutijici.

    Ako hoces da skopcas dodatno neki svoj router samo mu promijeni IP da ne bude isti kao od Docsis-a a njegov default je 192.168.0.1. Ne treba ti nikakvo podesavanje konekcije, samo ustekas LAN kabal i vozi.

    Najbitnije u svemu je da imas dobar signal. Ako si imao "kockica" prilikom gledanja risivera skreni momcima paznju nek pregledaju spojeve i razdjelnike ako ih imas u stanu.
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Hvala puno!

    Dobio sam ovo cudo: EPC 3928, kako promijeniti naziv wifi mreze i pw? :smt003
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    http://192.168.0.1/

    Ostavi polja prazna samo login i ignoriši warning! :mrgreen:

    Potom ideš na wireless - radio settings - Network name!

    Pass mijenjaš pod "Wireless security"! :smt023
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma to legendo, :smt023 :smt023
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Pade i TV i net, mozda radi snijega :S Radi li kod ostalih?
     
  17. Tensai

    Tensai Komšija

    Meni radi sve ali vode nemam :D
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Meni sinoc sve radilo
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Zvao sam ih jutros u 8 i evo maloprije proradi.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sve ok. Pikalo se svu noc.