Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    ID ti je broj kupca, imas taj broj na nalogu za prikljucenje, trebalo bi da su ti ostavili jedan primjerak. Ako ne mozes pronaci posalji mi broj ugovora na PP i poslat cu ti ID.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vidim Telemach letci sad i u Tuzli. :eek:

    Samo politika ista kao smrdljivi TXTV, istakli cijene za prvih 6 mjeseci. Los im je to potez, bacio sam a da nisam ni pogledao ponudu.
     
  3. levian86

    levian86 Aktivista

    Vise ne znam sta da mislim o glupom telemachu i njihovim prevarama sa speedtestom i realnim brzinama koje nude u svojim paketima kao "najbrzi" internet.

    Ovo bi kao trebala da bude placena reklama da telemack nudi pravu brzinu.

    [​IMG]

    Ako odem na bilo koji drugi server, dobijam za 60% manje od onoga sto oni prikazuju...

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Samo ne znam koga oni prave magarcem i sta rade...

    Mute sigurno nesto, ne bi mi pisalo kilometarski odgovor kako je sve "ok"

     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Povuci download sa nekog pouzdanog servera i pogledaj koliki download imas, nemoj se oslanjati na torrente osim ako bas nije dobar sa seederima. Ovaj speedtest jeste sminka ali nije bas neko mjerilo ;)
     
  5. levian86

    levian86 Aktivista

    Pokusavao sam i na ovh.net isto dobijem. Skida file max oko 1.5mb :S
     
  6. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    probaj sta skinuti sa ftp://ftp.bih.net.ba/ pa vidi koja je brzina ili sa nekog vanjskog servera neki linux
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  8. levian86

    levian86 Aktivista

  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Koji paket koristis?

    U svakom slucaju i ako je obicni duo brzina bi trebala da ide preko 2 Mbps ako je racunar povezan utp kablom.
     
  10. levian86

    levian86 Aktivista

    Kid 22, nekadasni HS paket pa je sad by telemach. Znaci moralo bi da bude 40mb down i up 4mb.
    Dok nisu ovo "poboljsali" skidalo mi je po 4.8mb regularno, sad ni 1,5...
    Nije ni blizu onoga sto daju. Kako je bilo ovo zadnje "poboljsanje" mreze kod telemacha za moje naselje ovi problemi nastali :S
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mislim da ti nije pustena brzina kako treba. Trazi da ti provjere koja brzina ti je puštena sa CMTS-a. Mislim da ti je prilikom prelaska nesto pobrkano sa tvojim paketom. Koliko je inace mjesecna pretplata za taj paket?
     
  12. levian86

    levian86 Aktivista

    48km internet, kablovska i digitalnoa, sam net mislim da je oko 34km :S
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Prejaki su mi sa ovim "da se mjerenje uradi prema serverima kompanije telemach". Pa moze korisnik i lokalno podesit speedtest server pa testirat i cudit se kako ima gigabit. :D Treba ih pitat je li to oni hostaju cijeli internet jer nije bas njihova stranica i njihov server jedini koje zele korisnici :D
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma Selvine kao i svaki Call Centar imas ljudi koji znaju i oni ostalih ;)

    Kad je sve uredno povuces speedtest sa Frankfurta i pokazuje brzinu kao i sa Telemach servera.

    Za kolegu Leviana. Ako ti ne rijese brzinu imas paket Duo Net Grande koji kosta 48 KM i u kojem imas brzinu do 48 Mbps i onda insistiraj da te prebace na taj paket i dobit ces urednu brzinu ako su vec signali kako treba.
     
  15. levian86

    levian86 Aktivista

    Vidjet cu danas sta ce mi odgovorit majmuni. Smjesno kako je sve bilo super, dok nisu to prije sesmicu dvije izvesili ovo "poboljsanje" mreze.
    Samo da imam bilo koju drugu opciju uzeo bih neki drugi ISP. :(
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Koje smece je ovaj Telemach. Kupe firmu i dignu cijene haha
     
  18. Tyger

    Tyger Aktivista

    Biz paket optika 20/20
    [​IMG]
    Telemach
    [​IMG]
    BHTelekom
    [​IMG]
    BHTelekom
    [​IMG]
    Frankfurt
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    Nisu digli, ujednacili sa cjenovnikom firme.
    Nece valjda smanjit cijene 90% a ostavit 10%
     
  20. levian86

    levian86 Aktivista

    Znaci telemach je odron, lol.
    Da bih presao sa kid22 paketa na duo net grande gubim pravo da gledam digitalnu na dvije televizije, moram da im doplatim za drugu televiziju iako u ponudi pise za vise televizora u kuci...
    Znaci moja karica uredno platio i sve, sad hoce jos da doplatim da bi imao na dvije televizije, ovo samo ima kod ovoih jadova :S