Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koju brzinu imas kada skidas nesto, recimo drivere za graficku?
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    5% odstupanje je normala. Nikad bolji ping nisam imao:

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja ti opet kazem, kod nas su bili problemi oko mjesec dana dok kada se stabilizirala brzina, imao sam problema sa pingom barem jos mjesec. Samo su kod nas bili konkretniji pa su rekli da je do njih i da ce se posliije popraviti.
     
  4. levian86

    levian86 Aktivista

    Max 1.5/1.6mb ne prelazi tu brzinu.
    Iskreno ne bih se bunio da kazu konkretno do nas je, strpite se bar mjesec/dva dok se mreza ne sredi. Nego ovako te pravi budalom kako imas brzinu 40mb, a ti nemas ni blizu te brzine. Jedino je dobijes kada ides prema njihovom serveru. Bilo koji drugi da idem imas odstupanje bar 60% sto mi je bas previse.
    Prije ovoga skidalo mi regularno oko 4.7/4.8mb.

    Dodju i onda te ubjeduju kako je sve ok, a ni blizu nije ok.


    edit:

    Znaci opet su bili i ista prica njih samo interesuje da je brzina izmedju mene i teleshit servera 38mb, a to sto ja nemam brzinu prema drugima opet drugi serveri krivi su serveri kod drugih kompanija...
    Druge kompanije imaju "lose" servere, teleshit ima najbolje!
    Ne znam vise kome da se zalim i sta da radim da debili skontaju da su zeznuli stvar kada su prebacivali signal na teleshit...
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread


    Kad dođe račun za idući mjesec onda ćemo znati jeli ta informacija što si je dobio od "upućen" osobe ili ne :)

    Hvala u svakom slučaju.
     
  6. senad_986

    senad_986 Komšija

    ^Nema na cemu. Za januar su mi dosli isti racuni kao i prije, vidjet cemo sta ce biti za februar.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da li se po vama isplati ovaj Telemach, jer evo vidim dosao je i u Tuzlu...
    Trenutno sam jos uvijek na txtv, ali svakim danom sve vise zelim da raskinem ugovor sa njima.
    Razlozi su jako losa usluga, internet placam 20KM za Premium 6Mbps/512kbps paket, jest brzina manje vise ta koja je deklarisana, ali dzaba kad pri vecem opterecenju redovno pukne konekcija. To je posebno iritantno kad je neko na skype ili recimo gleda se neki film, a da nista drugo ne koristi konekciju, osim u te svrhe. TV isto nije neka sreca, neko vrijeme uopste nije bilo nekih kanala npr VH1, MTV, na sekund se pojavi slika i opet nema signala.
    Interesantan mi je ovaj Duo Net paket 25/2, malo je skuplji od ovog sto trenutno placam, ali i nudi vise kako se cini.
    Kakva su vasa iskustva?
     
  8. Decerto

    Decerto Komšija

    Ne znam za druge gradove ali u Zenici je OK.Ja sam korisnik prvo telekabela pa sad telemacha,jedina zamjerka koju imam jest slaba upload brzina.Na moj paket od 50mbita downloada,imam 2.5mbita upload...pa gdje to ima :roll: .Da su digli na 5,da bude 50/5 pa hajd,al eto,one day :wink:
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Potpisujem ovo što je Decerto rekao.
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala vam puno na informacijama :)
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sa moje stran preporuka za Telemah.

    Bdw. jucer nadjem u haustoru pamflet za Tuzansku kablovsku tv. Dolaze kao uskoro i Zenicu.
     
  12. Decerto

    Decerto Komšija

    Vidio sam i ja.Brzine do 200mbita,ne ? Iskreno,ja nemam razlog da prelazim na neki drugi provider,jer je telemach 9/10,al eto,kao sto sam vec naveo,samo me ova upload brzina :evil: :evil: :evil:
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da, kao 200/100 optika. Ma ni ja ne mrdam. Sasvim prezadovoljan sa Telemahom.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Samo neka konkurencije. Ko da bi Telemach bio ovakav da nema drugih. Sve je to biznis pa se ne treba zavaravati. Koristim Telemach, zadovoljan sam, i planiram koristiti dok im usluga valja, ako se kad pokvari bye bye i to je to.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma


    kakav crni elta tv
    usmrdili se sa kvalitetom, trza im slika cim pustis download, ne budite ludi :)
    imam u tuzli nece mati da promjeni, ne mozes hd da gledas, a da ne zatrza ko kakav stream.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja bih volio da neko dodje sa konkretnim NET paketima da se odjavim sa televizije. Sinoc hocu da gledma tekmu i pored svih kanala koje nude, ja moram gledati preko streama. I tako za 99% stvari. A NET solo paketi skuplji od ovih duo i trio. Evo ovaj XL paket, 36/3 a trio grande family 50/3 i oba kostaju isto.
     
  17. levian86

    levian86 Aktivista

    [​IMG]

    Nisu normalni... :/
     
  18. Decerto

    Decerto Komšija

  19. levian86

    levian86 Aktivista

    Izgleda treba otic njihovim debilnim inzinjerima ili kome vec i da nacrtam da su zeznuli stvar u cijelom naselju :/
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma tesko da ko od njih uopste ima kvalitetne inzinjere, a neki ih i nemaju uopste. Evo kod nas TXTV kopa po carsiji. Imaju nekog izvodjaca koji to radi, ali ih niko ne nadgleda izgleda. Ma kopaju kako god im na pamet padne. Po sredini ceste, po sredini livade... krivudaju... to ne lici ni na sta, ali fakat. Cini mi se da je i previse plitko, a sutra se na nekim dijelovima moze praviti bilo sta, i morat' ce izmjestati infrastrukturu. A da ne govorimo o sanaciji tih kanala. To je katastrofa.