Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nails, fazon je sto su komande upucune risiveru, ali ih i TV prima.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha. Tebi znaci TV prma D3 frekvencije. Kod mene zna daljinski s vremena na vrijeme pobrkati stvari pa onda samo pritisnem D3 i vrati se u normalnu. Ali ocito nije to.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo da javim da mi je proradio UniFi. Tehničar mi izbrisao nalog te sam sam pravio novi acc. Poslije je moglo na svim uredjajima ali ne i na mom telefonu. Pa sam telefon flešovao na 5.1.1 rom i evo sad' se konektuje normalno kao i prije. Sta su oni promjenili pa nije moglo i ako je ovaj drugi telefon na KitKat-u kao sto je moj samsung bio, ne znam ..ali nije vise ni bitno.
     
  4. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Jel ima neka caka pri podešavanju Unifon aplikacije? Odaberem BiH, unesem podatke, ali javlja grešku, ne može se spojiti sa serverom. Tako je bilo i u novembru kada sam prvi puta probao, a i sad. Vidim i da aplikacija nije zadugo dobila update. Ako šta znači, koristim Idol3 na 5.0.2 i na Senior paketu (TV i telefon)
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Hamo, ima li nacina da se UniFi 5GB limit poveca ? Kroz neki paket ili nesto.. ?
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Trenutno samo 5 Gb. U planu je da se moze dokupiti 2 ili 3 Gb uskoro ali jos nije aktivno. Bice oglaseno kada usluga postane dostupna. Za sada nemam vise informacija.

    Ali ako imas kakve rodbine lagano iskoristis i njihov acc, svakako mozes registrovati do 5 uredjaja :)
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislis da koristim njihove brojeve naloga ili na jedan nalog 5 uredjaja ?
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    misli i jedno i drugo :D
    da koristis druge accounte jer jedan account moze biti koristen od strane 5 uredjaja tako da im neces blokirati pristup ako im bas zatreba, ali ako ne koriste, imas dodatnih 5gb.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja ne mogu koristiti net na dva uredjaja u isto vrijeme. Onaj koji zadnji konektujem i podjem koristiti radi dok onaj koji je bio konektovan prije, ima konekciju ali ne prolazi nista. Od poznanika svi koriste unifi. Mozda mi neko padne na pamet kojem mognem maznuti acc.
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    Cudna situacija , kod mene svi uredjaji rade na unifi-u bez problema.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni eto unifi nije radio nikako. Ko ce ga znati zasto. Pokusam ponovo, mozda je i to pročeopilo.
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    A jesi li gledao koliko imas registrovanih uredjaja, i meni je to cudno ponasanje kako opisujes.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    To je ova lista "UniFi uređaji"? Briao sam ja nju i ukupno sam koristio 3 svoja uredjaja, dva telefona i laptop. Recimo da se konektujem na jedan telefon pa na drugi. Ako podjem koristiti net na drugom telefonu, prvi nema konekcije i ako prikazuje da ima signala.

    Mada mi to nije mnogo bitno. Koristim jedan uredjaj at the time. Samo me je zanimalo da li se limit moze povecati. 1GB zna sletiti da i ne primjetim.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Prijavljuje gresku ako nakon maila ima jedno prazno mjesto.. a prazno mjesto se pojavi ako ubacis mail iz recimo SwiftKey prijedloga.

    Inace odustajem od UniFi usluge.. sada uopste ne radi.
     
  15. Nyxem

    Nyxem Novi član

    E super, probati ću kad dođem kući. Kako znaš da koristim SwiftKey? #spooky :shock:
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na svakoj autosuggestion tastaturi je isto a swiftkey je najpopularnija :)
     
  17. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Ma ja :D
    Evo ga radi fakat :D
     
  18. black

    black Komšija

    Ima li Telemach UPS-ove na opremi na terenu? Ima li signala kad nestane struje?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Obicno nema, s obzirom da ide sistem pojacala.
     
  20. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    Znaci nista od UPS-a sto sam mislio staviti na svoju opremu :) Mislio sam da se pojacala napajaju preko koasijalnog kabla.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk