Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Mjesec-dva je ovakav net:

    [​IMG]

    Bas se po dijagramu vidi koliko je nestabilan. Ima li neko slicne probleme ? Trenutno preko steama skida oko 5.2MB/s.

    EDIT: Server Sarajevo.. ljepota:

    [​IMG]
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sve ok kod mene. Mozda jednom, dva puta mjesecno se desi da brzina malo varira, ali u 99% sve ok.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Kladim se da je opet problem sa opterecenjima kao prije dvije godine kada su me pravili budalom da je sve ok. Ovako u gluho doba noći je max out. Pogledaj "liniju" kako je prava (Ljubljana):

    [​IMG]

    Steam:

    [​IMG]
     
  4. black

    black Komšija

    Kod mene sve radi , to je onda nesto lokalno za Zenicu.
    [​IMG]
    [​IMG]

    PS. evo ping za @Tale
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako sam se pozalio ..procepilo. Doslovno me pegla od nove godine. Evo i preko dan šiba kao u noćnim satima:

    [​IMG]

    Samo da ostane ovako jer i download i ping budu problematicni. Gasio sam i wifi ak ose neko šverca iz komšiluka. Ali nije to.
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Hajde isprobaj sada UNIFI, i vi ostali iz Zenice. Bilo je nekih problema sa povezivanjem, danas sam dobio info da je rijeseno, potrebno je testiranje i ako ima problema da vratim povratnu informaciju. Ja sam testirao, prolazi konektovanje.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Connected

    Hvala drug puno.
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Tesko da ti ovako mogu objasniti, ipak nemam dovoljno informacija. Sto se tice elektro, koriste se stubovi ali ne gdje idu dalekovodi, odnosno visokonaponska mreza tako da to po defaultu otpada. Sto se tice stubova u privatnim posjedima postavljaju se ako postoji pisana saglasnost i ako postoji ekonomska opravdanost a to bas zavisi od svakog pojedinacnog sluacaja. Postoji i opcija da ti npr kazu vrijednost rekonstrukcije je toliko KM, ako zelis prikljucak ucestvujes sa toliko procenata jer nema opravdanosti za ulaganje u smislu da je npr tvoja kuca zadnja i nema vise potencijalnih korisnika. Kazem, tesko je da ti ista kazem kad puno individualnih stavki utice na ovakve prikljucke.
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Javi se na PP
     
  10. senad_986

    senad_986 Komšija

    Piatnje za @hamo pipa ili ko prvi vidi: Je li kod Telemacha IP adresa staticna ili dinamicna? Ako je dinamicna, koliko cesto se mijenja, i da li se mijenja svakim resetom modema? Hvala. :)
     
  11. black

    black Komšija

    Mijenja se jednom mjesecno otprilike , ne mijenja se ako resetujes modem.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Adresa je dinamicka, ali se ne mjenja bas cesto. Ako ugasis modem na par sati velika je vjerovatnoca da ces dobiti drugu IP adresu nakon ponovnog paljenja :wink:
     
  13. Ninja

    Ninja Komšija

    Je li dijeljena adresa?
     
  14. senad_986

    senad_986 Komšija

    black i hamo pipa, hvala vam. Izbacio mi na PS4 juce gresku WS-37397-9, pogledam na netu sta je - banovao mi Sony IP adresu. :D Dosta se raje zali na to, nerijetko se desava da Sony iz cista mira povileni tako. Kazu da je rjesenje da se priceka nekoliko dana da vrate IP adresu na white list, ili da ISP da novu IP adresu ili da se kupi novi modem. Cirkus, pa ti plati 60$ za PS+. Srecom, ne igram online, tako da mi i nije hica pricekati koji dan.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa ja sam morao mijenjati ISP u Zivinicama zbog toga :D Znaci svi koriste istu IP adresu i ne mijenja se nikad :D Nisam mogao mjesecima ici online na PS3/4. Jedino sto sam radio je da uletim preko mobilnog interneta.
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    :D :D

    Vidjet cu hoce li mi vratiti pristup PSN-u. U sustini, i da ne uspijem pristupiti PSN-u kod kuce, mogu odnijeti plejku kod nekog da se nakacim i downloadujem igre ili pitati komsiju za sifru za WiFi, jer ne igram online, samo sto je fakat cirkus situacija jer se mnogima ovo desava, a vecina ljudi igra online i dosta ljudi kupuje digitalne igre.
     
  17. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    Nope nije NATovana , bar ne kod mene. Imam OpenVPN server kuci , da je NATovana ne bih mogao pristupiti.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  18. senad_986

    senad_986 Komšija

    Evo su unbanovali IP adresu, ali to izgleda nece biti kraj cirkusu jer kazu ljudi da im Sony opet svako malo zna ban udariti. :D
     
  19. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Danas mi konačno došao monter, prvo pokušavao sa folijom, papirom da "blokira" IR reciver od TV da ga ne ometa daljinski, ispade da bi na kraju TV trebao gasiti ručno i kada hocu da prebacim na USB morao bi odljepiti to itd. Na kraju je zvao neke "gore" i rekli su mu da mi zamijeni uređaj. Prvo probao CAM ali izbacivalo neku grešku #18. Na kraju mi dao PSD2100 i radi,a njegov daljinski ne ometa TV :D
    E, jedino zna li ko kako da se brzo prebacuje sa lista kanala, npr sa Sport liste na Film listu? Danas koliko sam stigao probat, bilo je pofino koraka dok se to prebaci, nešto mislim da ima sigurno neka prečica

    PS. Kako oni gledaju jačinu signala preko mobitela, nema nikakv wireless u kući, nikako ne mogu da skužim? Jedino ako imaju neku aplikaciju za montere.
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Postoji aplikacija za montere kojom mogu gledati parametre tvojih uredjaja direktno kako ih ocitava centrala.

    Za liste kanala imas na daljinskom tipku "fav" i predefinisane liste kanala, mozes napraviti i svoje liste u Podesavanjima - Korisnicka podesavanja

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk