Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo kod mene net u raspadu. Speedtest na telemach server full speed a na bilo koji drugi server 2Mbita. A i televizija malo zapinje. Jacina signala je ok al malo malo kockice ko ekranu.

    Ima li nas jos sa istim problemom?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sve ok. I Telemah, i strani serveri.

    [​IMG]
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    [​IMG]

    [​IMG]

    Evo i kod mene proradi al poslije restarta modema. Mjerio sam mobitelom pa nije bas najbolja brzina. Kad mjerim kompom preko kabla sve je OK. TV i dalje povremno zapne.


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  4. black

    black Komšija

    I kod mene je pao reset na tvornicke sad sve radi , pustio ping -t 8.8.8.8 u pozadini od 5000 paketa samo jedan izgubljen.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  5. black

    black Komšija

    Nakon sto sam izgubio zivce sa ovim sranjem od Home Gatewaya utvrdio sam uzrok sto mi RPi nije htjeo da pinga nista. Prno mi je port 4 na HG-u tako da ne gine zamjena. A ja konj dva puta nabacivao novi image na RPi , sad mi treba pola dana da sve vratim u prvobitno stanje. Thanks Cisco

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Port 4 je konfigurisan za funkciju vracanja sadrzaja 72h unazad za risivere tipa PDS 2.1, odnosno risivere koji nemaju svoj modem. Probaj neki drugi port.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

  8. NAILS

    NAILS Moderator

  9. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    E vidis to nisam znao , sad mi je jasno sto nije htjeo pingati prema vani. Ubacio sam jedan stari router sa ugasenim DHCP-om da radi kao switch. Zbog PDS-a nedostaje mi jedan gigabitni port sad :/

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  10. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Danas mi i kod kuce instalirali ovaj Tv i internet paket od 40/4. Imam par pitanja:
    1. Da li mogu mijenjati SSID i WiFi password? Vidio sam da mogu uci u ta podesavanja preko IP addresse, ali nisam bio kad su monteri postavljali, pa nisam pitao.
    2. Da li je to danas nesto do mreže (Tuz Kanton) ili mi ne valja, modem EPC3928s, gasi se malo malo ili padne WiFi ili se sav resetuje? Posebno, ako ima više (2 ili 3 ) uređaja spojeno na njega. Nekada DS lampica svijetli zeleno, evo sada narandžasto :S ali internet radi
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Odgovor za pitanje br.1. Uđi na http://192.168.0.1 i bez ukucavanja ičega klikni Log in,dalje bi trebao znati ili ne čačkaj ništa :)
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Odgovor za pitanje broj 2: Ne valja ti signal, kada svijetli narandzasta lampica na DS znaci da modem radi na jednom kanalu a trebao bi na 8. Prijavi reklamaciju inace ces i dalje imati problema.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  13. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Ma samo SSID i password od mreže promijeniti, to znam.

    Ništa danas ću onda otići i vidjet neka opet dođu da provjere.

    Hvala.

    Edit: update

    Prijavio jutros, poslali mi sinhronizaciju i rekli da uradim reset. Stanje se kao popravilo. Međutim kako su pustili nalog par sati kasnije došli i majstori i pregledao i našao problem. Nisu dobro te neke komprese stavili baš na kablu koji ide u modem, ali i na razdvojniku. To momak zamijenio, provjerio signal, sve OK, nadam se da nece više zezati. :D
    NB. Uspio sam naštimati "džabni" internet na Senior paketu. Kad spojiom laptop direktno na modem, da addressu i radi, ali kada spojim TP Linkov AP neće. Nakon pola sata se sjetim da kloniram MAC adresu(AP ima tu opciju) i radi. Dovoljno za PubMed i Viber

    Edit 2:
    Iza 21.h DS lampica pocrveni, ali internet radi punom brzinom. Za razliku od prethodne 2 noci, ne gasi se modem, ali ta crvena svijetli.

    Edit 3: 20min nakon 21h i zadnjeg edita, ugasi se i ponovo upali :'(

    Edit4 : Zamijenili mi technicolor za cisco, sad se ne gasi, al gori vazda DS crvenom bojom, brzine i ping su Ok
     
  14. Majesco

    Majesco Aktivista

    Jel neko dobio povecanje brzine upload-a?
     
  15. black

    black Komšija

    Kod mene jest , vec skoro mjesec dana.
    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    @Nyxem

    Hajd posalji broj ugovora na PP da pogledam stanje.
     
  17. Tyger

    Tyger Aktivista

    Kod mene nije još povećano:
    [​IMG]
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Salji broj ugovora ili mac modema :wink:
     
  19. Tyger

    Tyger Aktivista

    @hamo Hvala
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Hamo, drug ipo, tu uvijek da pomogne. :)

    Sent from my SM-T350 using Tapatalk