Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa naravno da je cilj ovih dodatnih usluga da zadrzi postojece pretplatnike koji uredno placaju pretplatu, eventualno da se neko predomisli pa da zbog ovih dodatnih usluga svoju pretplatu prebaci na Telemach. Usluga kao usluga sigurno nije besplatna za odrzavanje ali u kalkulaciji postojecih pretplatnika ponudjena je kao besplatna i EON, i UNIFI i UNIFON. Dodje mu kao alternativni besplatni TRIO paket, net, tv i telefon ;)
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Telemach ima pet puta bolju uslugu od Telecoma. Evo sada net dzaba pola godine, pa kad prednjem na veći paket vjerovatno ću opet pola godine isto imati popust. Ako ništa ne moram više imati posla sa sečjačinama što se ponašaju kao kauboji, jebiga kontaju država pa može kako mu se hoće.

    Sad kada sam išao da vidim koliko mi je ostalo do isteka ugovora, lik me pita šta ti hoćeš, a prije mene prodaje mačcu telefon, vadi onu kutiju kaže tito ma ima ti tog rama, ne znam ja to koliko, ali dovoljno je :D
    Ovim tempom će ostati bez korisnika.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Hamo, zasto mi se kucni broj preko UNIFON-a prikazuje kao:

    [​IMG]
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ne bih ti znao tacno reci. Mozda je doslo do kakve pogreske prilikom uvezivanja, ali nemam pristup tim podacima.
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Mislim da nisi bas upucen u situaciju , ako npr koristis Trio Grande paket i odlucis samo produziti ugovor , za taj potpis ces dobiti npr HD paket , Cinestar Premiere , Arena Sport ili slicno , uglavnom nece ostati samo na potpisivanju i to je to. Isto tako ako koristis neki od Duo paketa , a odlucis se za Trio paket , potpisom ugovora na 24mj dobijes 10KM popusta mjesecno i tako za citavo vrijeme trajanja ugovora. Ista stvar je i ako prelazis sa manjeg na veci paket , placas 3-6 mjeseci cijenu starog paketa, zavisno od toga jesi li potpisao ugovor na 12 ili 24mj.

    EON je ukljucen u sve Duo i Trio pakete , a usput dobijes i popust i kao novi korisnik i kao postojeci , da li ce biti manja cijena paketa ili ces dobiti neki paket kanala za vrijeme trajanja novog ugovora , sve zavisi od trenutne usluge.
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    @hamo pipa , nije greska , to su novi nomadski brojevi iskljucivo za UniFon uslugu.

    @NAILS , evo obavjestenje koje sam ja dobio od njih :

    Naš cilj je pružiti Vam najbolju uslugu televizije, interneta i fiksne telefonije, uz zadržavanje najboljeg odnosa između ponuđenog sadržaja i cijene.

    S ciljem poboljšanja kvalitete usluga, unaprijedili smo dodatne servise koje možete koristiti i izvan kuće. Pa tako smo od mjeseca septembra tekuće godine unaprijedili uslugu D3GO u uslugu EON s velikim brojem inovacija, tokom cijele godine radili na povećanju broja UNIFI lokacija širom Bosne i Hercegovine, te pripremili značajnu novinu na usluzi UNIFON- fiksni na mobilnom, koja će biti dostupna narednog mjeseca.

    Od narednog mjeseca, pored dodijeljenog Telemach fiksnog broja za korištenje Telemach fiksne telefonije, za UNIFON aplikaciju dobivate novi, nomadski broj, koji počinje sa brojem 070, namijenjen isključivo i jedinstveno za UNIFON uslugu. Uz pomoć nomadskog broja bit ćete brže i lakše identificirani od strane osobe koju pozivate.
    To dalje znači da pri odlaznim pozivima sa aplikacije UNIFON, Vi kao pozivalac predstavljat ćete se nomadskim brojem umjesto dosadašnjeg fiksnog broja Telemach telefonije. Kod dolaznih poziva na Vaš fiksni telefon izgled ostaje isti kao i do sada.
    Novina i prednost su da sada možete pozivati drugog korisnika UNIFON aplikacije direktno na jedinstveni nomadski broj što do sada nije bilo omogućeno. Isto vrijedi i za drugog korisnika UNIFON-a koji Vas poziva direktno sa aplikacije, jer će Vas u narednom periodu moći pozivati direktno na nomadski dodijeljeni broj, jedinstven za UNIFON.

    Podsjećamo, UNIFON je besplatna mobilna aplikacija koja omogućava korištenje Telemach fiksnog broja bilo gdje da se nalazite, u skladu sa važećim tarifama naše fiksne telefonije.
    Prednost ove usluge je prije svega velika ušteda na dolaznim i odlaznim pozivima u roamingu, jer korisnici telefoniraju po istoj cijeni kao kod kuće, sa fiksnog telefona.
    Pored telefonskih razgovora, imate mogućnost da se dopisujete i razmjenjujete zvučne, foto i video zapise sa drugim korisnicima Telemach fiksne telefonije koji posjeduju UNIFON aplikaciju.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Prije se prikazivao kućni broj. Sada neki broj koji nema nikakve veze sa mojim. Ne znam ni kakav je ovo pozivni. Sada je stalno tako. Ljudi mi se ne javljaju, sumnjiv broj kazu.

    [​IMG]

    EDIT:
    Benq hvala za info.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Eto vidis, prije Benq saznao nego ja :D

    Znam da je bilo problema sa korisnicima koji su pokusavali aktivirati UNIFON pa ono po naski umjesto pravih podataka "lupali" brojeve pa naprave sami sebi problem.
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    I ovo je jednim dijelom problem , za ovo sam i ja sasvim slucajno saznao prije par dana kad sam preko unifon-a zvao prodavnicu autodijelova , cekam da mi covjek javi ima li na stanju , on ne zove.. Nazovem ponovo , kaze lik "ja vas na ovaj broj ne mogu dobiti" , prozovem sebe na mobitel , imam sta vidjet :D

    Plus jeste u tome sto nas neko ko koristi Telemach fiksnu telefoniju sada moze direktno dobiti , bez da mi zvone svi telefoni u kuci pa se dodaji sa slusalicom.. a minus je u tome sto cemo jedno vrijeme morati objasnjavati ljudima odakle ih zovemo i kako ce oni nas nazvati nazad ako ne koriste Telemach telefoniju. Ne bi bilo lose da ove nomadske brojeve nekako uvezu sa drugim provajderima , tako da npr kad me neko zove sa Telecom fiksne , da centrala to "prepozna" i da uradi redirekciju , osim pukog "izbacivanja" kad se pokusa pozvati nomadski broj sa drugog operatera.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Maloprije sam imao problema sa ovim. Ljudi nece da se jave.
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Nije do tebe, do ljudi je :)
    Većina ip telefonije ima pozivni 070 tako da broj nije čudan, nego oni koji neće da se jave.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobro si. Bilo je i prije problema: Zoveš od kuće ? Zar nisi na putu? -Ma ne, zovem sa mobitela. -Meni piše kuća.

    ..pa dok ja objasnim.
     
    dams82 and zoi like this.
  13. Piroman

    Piroman Komšija

    A šta ako ti kažem da sam do sada već 2x pri produženju/obnovi ugovora dobio 'loyalty' bonus, prvi put u vidu SK HD kanala na 24 mjeseca (inače su čini se koštali 4KM mjesečno u to vrijeme) i HD paket na 12 mjeseci (8KM mjesečno) a evo drugi put prije par mjeseci pri obnovi dobio arenasport kanale na 24 mjeseca i Cinestar Premiere HD kanale isto na 24 mjeseca (koliko i ugovor traje) i PICKBOX VoD uslugu sa serijama, filmovima itd.

    E objasni mi sada kako ovo nije besplatno kada oni to i NE MORAJU ponuditi za obnovu ugovora jer budimo realni - konkurencija im je smiješna i opet bi 90% korisnika potpisali/obnovili ugovore bez ovih 'loyalty' bonusa, u to budi siguran. ;)

    Znači dobio popust, dobio EON, UNIFI (preko kojeg također mogu pratiti EON), UNIFON, vraćanje unazad 72h - ništa od ovoga oni nisu ni morali ponuditi da me pridobiju kao korisnika (jer mi je realno internet najbitnija stavka a tu gaze konkurenciju nogama), i normalno da je to iz moje perspektive sve besplatno - pogotovu jer je MNOGO korisno. ;)
     
    Last edited: Dec 12, 2017
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mozete pricati koliko god hocete, ali dok god dajte i 5kf nekome, a taj ISTI vam daje bilo sta, bilo sta, to nije djabe, to kosta tih 5kf :) on na tih 5kf ima zaradu, kakva god da je ona. Znamo onu staru: nema djabe ni u stare babe :) ta usluga nije free, kao nijedna koju koristite, inace provider ne bi ulozio jbeni SVOJ profit da je implementira, jer kao sto hamo rece, implementiranje i održavanje kosta. Ako nece imati zaradu, onda provider to nece implemetirati, to bi svima trebalo biti jasno :) ta usluga je sastavni dio vaseg paketa i vi je placate u sklopu paketa. Prica da vam neko nešto daje djabe, pogotovo u BiH, je supljaka :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako imaš paket kojeg godinu dana plaćaš i dobiješ koji kanal bez naknade ili internet koji ne plaćaš pola godine to ti je kralju nešto što se zove gratis ili ti ga dzaba.

    Definicija tvog gratis je da ne plaćaš ništa, što nema nigdje na svijetu, ne samo u BiH :)
     
  16. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Ako dadnem jednom članu porodice login podatke za UNIFON, a ta osoba je u Kanadi, da li ta osoba može zvati kućni broj; tj. ako mi je fiksni/kucni broj na telemachu xxx123456, da li osoba iz Kanade moze preko UNIFON aplikacije nazvati taj xxx123456 broj bez problema?
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Trebalo bi da moze nazvati bilo koji broj koji i ti mozes pozvati sa fiksnog telefona. E sad treba samo testirati posto je u pitanju Kanada da li ce biti kakvih ogranicenja, mada sam ja testirao u Austriji i radilo je perfektno. Naravno, treba imati povjerenja u tu osobu jer ti moze napraviti racun za fikni telefon posto se sav saobracaj napravljen na UNIFON-u tarifira na fiksnu telefoniju.
     
    Nyxem likes this.
  18. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Ma tetka da može zvat nenu. Ističe joj ugovor za preko-atlantske pozive koji su postali skuplji kod njenog operatera.
    Hvala, probat ću
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Hajd ako ti nije mrsko javi nam da li je uspjesno, i mene interesuje.
     
    Nyxem likes this.
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Od 15.12. do 15.1.uživaj uz dodatne digitalne i HD kanale koje do sada nisi imao u okviru svog paketa, uključujući HBO i Cinemax! Aktiviraj ih putem portala www.mojtelemach.ba i gledaj još više filmova, muzike, crtića, zabave i sporta! Želimo ti dobru zabavu i sretne praznike!