Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nece vise SK na drugim mrezama preko EON-a. Gotovo je kratko je trajalo :(

    Nego ima li neko Total TV kakvo je stanje, jel ima problema u losim uvjetima kiša magla itd

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Koristio ja totaltv prije telemacha,kisa i magla nisu problem. Samo onaj mokri krupni snjeg. A i tad neke kanale smeta a neke ne.Al vecinom onim dobrim smeta.
     
    Eldorado likes this.
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Valja mi prijaviti se na Total TV. Svakako imaju SK koji je kupio sve moguce sto se tice sporta.

    Telemacha nazalost jos nema u Živinicama jedino da kupe TXTV.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    TotalTV ima istog vlasnika kao i Telemach i SportKlub, naravno da će imati taj kanal u ponudi :)
     
    Eldorado likes this.
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koristi li itko hbo go preko telemacha.
    Nesto mi losa kvaliteta slike, odrzava 1080p, ali jedva.
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa aplikaciju daje HBO, Telemach samo omogucava pristup istoj ;)

    Jel bolja slika preko EON-a?

    Nisam testirao pa zato pitam.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    A srednja zalost. Ali aj to i ne gledam puno.
    Trazi koliko sam skontao full stabilnu i rasterecenu mrezu

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. lolak

    lolak Aktivista

    I dalje je sranje sto ne mogu naci neki fol da legalni korisnici mogu gledati preko app. Po meni je rjesenje da se dozvoli 1 uredjaj sa pristupom van mreze, a 4 unutar. Sta mislite?
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    S obzirom da je usluga besplatna tesko je ocekivati da ce ispunjavati zelje. Cilj usluge i jeste da sto vise ljudi predje na Telemach.
     
    Nyxem and dams82 like this.
  10. Esh

    Esh HWB

    Pisao sam negdje ranijena ovoj temi, po meni je glavni case za korištenje takve usluge kad si van mreže, u drugom gradu, državi ili slično, a tek onda da koristiš umjesto dodatnog receivera, djeca na tabletu i slično kad si kod kuće.
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Moze li se u D3 resiver ubaciti USB gdje ima utor obicni USB sa serijom nekom i titlovima i da se tako pusti na TV-u, jer TV na sebi nema nikakav USB utor?
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    imam i ja jedno pitanje
    gledao sam ponudu telemacha i vidim da uz d3 recivec,takodjer je moguce na drugi tv pustiti analogne kanale
    je li samo analogne ili mogu i digitalni,jer u tvu ima digitalni tjuner?
    ovo bi mi dobro doslo za drugi tv u drugoj sobi,koji vise sluzi kao extended monitor ali kada ima nesto na tvu,da ne streamam dzaba,ako ima direktno preko tva
    i kako u telemachu ide placanje racuna,...je li od 1.-1. ili od dana kada ti prikljuce ?
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Moze se ubaciti USB ali ne mozes reprodukovati na taj nacin. D3 formatira externi disk ili USB na neki svoj format i sa njega se mogu pustati samo snimljeni sadrzaji, nema klasicnu funkciju player-a.

    @zippoo
    Postoje risiveri koji imaju i izlaz za analogiju ili mozes podijeliti sa razdjelnikom analogni signal (ako nisi vjest sam da odradis mozes i otvoriti nalog za stansku instalaciju, posalje se ekipa koja ti uradi razdjel i placas samo utroseni materijal. Placas ga uz racun, ne ide keshom). Ukoliko TV ima DVB-C tuner moguce je pronaci i slobodne digitalne kanale.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pitanje za hamu, izgubio sam daljinski od D3-a... Zvao podrsku kaze moze se kupiti za 15KM, ali nema na stanju, i uzeli broj da me nazovu kad bude. Jel fakat nema toga samostalno, ili da odem negdje direkt u poslovnicu da trazim?

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Imaš na piku d3 daljinskih upravljača ako nema u telemach. Da ne čekaš kad će bit.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Prvog je presjek, a prvi račun platiš koliko si koristio plus utrošeni materijal prilikom priključka. Mogu i digitalni bez risivera, samo nema svih kanala koje imaš u paketu.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma nemam jos telemach,jos sam na moja tv ali cu prelaziti tamo krajem januara najvjerovatnije
    ma nije problem taj utroseni materijal,to je par metara kabla
    vidjeti cu to sa monterima onda kada dodju
    btw.cisto informativno,koliko kosta 1m kabla i je li to jedini trosak ?
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    1m rg6 kabla 0,80
    konektor 1,50 KM
    2-way razdjel 4.5
    3-way razdjel 5,5
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Meni je bilo oko 20 maraka materijala. Nešto kabla, konektori, razdjelnik i sad se stavlja neka prigušnica obavezno na glavni vod, zna hamo šta je to, ja sam zaboravio kako se zove, plave boje... I to dođe uz prvi račun.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    To bi trebao biti galvanski izolator, ali to se ne naplacuje. Samo materijal utrosan u objektu korisnika. Takodjer neko je spominjao daljinski da u mu rekli 15 KM, to mi je nepoznato jer se radi beplatna zamjena daljinkog ukoliko je stari neipravan. Moguce zato sto je izgubio stari daljinski.