Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja imam neki ubee, ok je modem, koristi se u stanu i 2G i 5G, na 5G dobijam 150 mbs, a placam 160 sto je ok.
     
    Last edited: May 22, 2018
    Eldorado likes this.
  2. Triforce

    Triforce Aktivista

    Imam i ja ubee, ali sam ugasio 5Ghz mrezu jer nakon odredjenog vremena prekida ili sta vec.. Primijetio sam slican problem i u kaficima koji koriste ovaj ruter
     
  3. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da li jos neko ima problema sa UniFi? Ja ne koristim niti na jednom uredjaju, ali neka rodbina mi tu, pa njima ukucao. Sve radilo super citav mjesec, kad danas dodjose kazu nemaju konekcije. Ja pokusam ih log in ponovo nece, odem na svoj telefon pokusam se login nece. Udjem na mojtelemach racun, kad tamo deaktivirano za unifi pise. Pokusam ponovo aktivirati kaze ne mogu ponovo aktivirati opciju do iduceg mjeseca, jer kad deaktiviras vise u tom mjesecu ne mozes vise aktivirati. Malo poglupa opcija lai hajde. Ja sigurno nisam deaktivirao jer na moj telemach nisam usao ni ne sjecam se kad zadnji put. A samo ja znam pass. Potrosnja je tek 2gb od 5, pa nije ni radi toga. Evo i slika kako sam zatekao kad sam usao danas.

    Uzmem i od kolege login za unifi ne moze ni na njegov racun se zakacit ni na tel ni na tabletu.[​IMG]
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Danas sam i ja imao problem, nisam se mogao konektovati.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni danas čitav dan loša slika na TV-u, kocka se, nestaje zvuka, evo primjer[​IMG]

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  7. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Definitivno je do Telemacha, jer sam i ja deaktivirao UniFi posto mi nije trebao, ali je ostao upaljen na modemu i jos je dostupan kao mreza.
     
  8. pac

    pac Komšija

    Ima li ko da želi podijeliti pristup na EON na smart TV tj. za korisnike za jače telemach pakete gdje je isto uključeno. Imam trio grande i neda mi se 20KM više da plaćam, častim ;)
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nazalost za SMART TV nemas sta dijeliti. Moguce je aktivirati samo EON na samo jednom SMART TV, dok je moguce na 5 ostalih uredjaja (tablet, telefon, racunar i sl). E jedino da neko ima EXTRA paket a nema SMART TV onda bi mogao dogovoriti sa njim ;)
     
    pac likes this.
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledam taj trio grande extra paket i pise 53KM prvih 12 mjeseci. Da li je to za nove korisnike ili i za mene ako se prebacim sa TRIO Grande Family na EXTRA ? Racuni su mi izmedju 70-75KM sa dodatnim risiverom.

    EDIT: Zvao sam supprt. Ostaje ista cijena postojeceg paketa (Grande Family) narednih godinu dana. Ovih 53KM je za nove korisnike koji uvode internet. Damn.
     
    Last edited: Jun 2, 2018
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Moze li se EON za SmartTV koristiti u Hrvatskoj npr? Instaliram ga tamo na tv, logujem se i nema potrebe da placam kablovsku tamo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Nece ti raditi vecina kanala zbog IP / geo blokada..
     
  13. black

    black Komšija

    OpenVPN i sibaj bilo gdje u svijetu :) Treba ti Raspberry Pi, imas na piku polovnih, i PiVPN instalacija.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Gdje mu je bandwidth za to?
     
  15. black

    black Komšija

    Pa najslabiji paket ima vec 6Mbita upload, kod mene je 8Mbita, ja gledam snimke 4MP IP kamere bez problema na telefonu.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Sve promocije su im za nove korisnike, to im je jedina mana po meni.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije opet losa ni ova ponuda da ti ostaje cijena postojeceg paketa narednih godinu dana kada se radi upgrade. Mozda se prebacim u ponedjeljak.
     
    dams82 likes this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Prebacih se ja:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Dali mi drugi risiver free tako da cu i nakon godinu dana placati 75KM kao sto sad placam. A do tada 62KM. Extra.

    pac Još ti treba EON za smart ?
     
    Last edited: Jun 6, 2018
    pac likes this.
  19. pac

    pac Komšija

    Može, javi se na PM da se dog.
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Hoce li biti Eon za Apple TV?