Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    100% tacno. Jedan jaran se sprema, a njegov jaran otisao prije 2 sedmice.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Meni zao ostaviti krave.
    Ups slucajno
    [​IMG]
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bolji internet u Bosni neg Njemačkoj :p[​IMG]
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene je Unitymedia 150mbit, 20e mjesecno
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Zanimljivo šta piše u opisu Verbindungstechnologie: Während alle Anbieter bis zum Verteilerkasten (dem sogenannten "Hub") Glasfaser-Kabel verwenden, unterscheiden sich die Kabel der Anbieter auf dem Weg vom Hub bis zum Kunden. DSL-Anbieter verwenden auf dieser Strecke Telefonkabel, Kabelanbieter verwenden Koaxialkabel.

    Svi koriste optiku do čvorišta, a dalje idu telefonske parice ili koax (što će reći da ni kod njih nije optika do krajnjeg korisnika, nego je konvertuju na drugi medij.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nije optika nigdje gdje sam bio. Imaju ugovor sa zgradama i razvuku uticnice do svakog stana. Ako hoces internet, odes do grada, potpises, postom dobijes ruter za dva dana i samo kabal ukljucis u vec napravljenu uticnicu. Ako hoces nekog drugog operatera, moraju dolaziti, provlaciti kablove ili preko telefonskog prikljucka ko ima. A nema svugdje. Tako je i kod mene, a i kod prijatelja u Offenbachu.
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Vezano za nemogucnost otvaranja txtv.ba od strane korisnika Telemacha u Bugojnu dobio sam potvrdu od IP inzinjera da sigurno ne postoji nikakva namjerna zabrana bilo kakvog internet sadrzaja, niti to smijemo raditi.

    E sad, da bismo rijesili i taj krucijalni problem za korisnike Telemacha u Bugojnu (stvarno me cudi da dosad niko nije prijavio reklamaciju), potreban mi je neko ko ima ovaj problem da mi se javi na PP da bih mogao proslijediti podatke o modemu IP inzinjerima pa da provjerima zbog cega je doslo do problema sa otvaranjem stranice txtv.ba

    Znaci treba mi neko ko ima ovaj problem i ko mi moze procitati mac modema ili neki drugi podatak.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    hamo smijesan si, probao sam na 10 razlicitih mjesta u Bugojnu, a tamo ste jedini, tj bez konkurencije. Gdje god da se nakačiš dobiš poruku, onu koju sam u par postova prije stavio.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    ...[​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    A da ipak procitas sta sam napisao. Uopste nisam rekao da to nije tacno, nego da trazim nacin da to rijesim jer ne postoji namjera da se takvo nesto radi, a ocito niko nije prijavio kao problem tj reklamaciju.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja cu biti sljedece sedmice, dobit ces podatke sa modema.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo ti ss.
    [​IMG]

     
    Last edited: May 10, 2018
  13. Ninja

    Ninja Komšija

    Sena, što ti je tako mali upload?
    Tale ima veći.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jos uvijek se premjeravate :D
    i sta bi...ciji je duzi ? :D
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ova tema je otišla u krivom smjeru,vi se raspravljate oko nečega na što uopće nemate uticaj niti neku korist, i još se šire dezinformacije... Nego ja opet imam problem sa uploadom,vratio se na 4 kao što je nekad bio prije povećanja,je li još neko ima tih problema?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    cini mi se da je neko pisao prije da mora restartat modem da se upload vrati na novu vrijednost, ili sam nesto pomijeso :D
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pazi sena, nije ovo dovoljno ni blizu mene.
     
    Sena likes this.
  18. dams82

    dams82 Komšija

    To stoji,kod mene je proradio nakon hamine intervencije i restarta modema,međutim sad opet mjeri max. 4 po starom.
    [​IMG]
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    @dams82 provjeri sada, pusten ti je upload 6.6 Mbps sa CMTS. Modem je bio online skoro mjeces dana pa sam ga malo osvjezio, a imas i fin broj hostova na njemu, 8 komada ;)
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    mene su zvali juce jer mi nije bas deklarisana brzina, i kazu da mi je do routera TP-Link koji je veza izmedju racunara i telemach modema...sve je kablom spojeno ali eto, 60/6 je ono dobar dan... 80/8 bi trebalo biti...