Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ako factory resetas ovaj ubee, neces uopste moci pristupiti internetu vise.
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Imaš na portalu mojtelemach.ba reset (vidi sliku). Tu se neće ništa izgubit, samo sad ne znam jel to klasično gašenje modema sa napajanja ili nešto više...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    [​IMG]
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jel se to po defaultu prikaze na webu? nemam papir od ugovora pa ne znam sifru.

    a meni treba ako resetujem ruter/modem da mi on automatski postavi user i password. na to sam mislio.

    znam da bh telecom kad čaprkaš po modemu, resetujes i on ti sam postavi tvoj user i šifru. ne moras naknadno ulaziti i i postavljati to i + ono vpi vci kako se vec zove, dodavati one vrijednosti
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Koji je modem u pitanju?
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Eh to ne znam, inače je on po mac adresi zakačen na mrežu, najbolje nazovi korisničku službu i zamoli da ti oni resetuju...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  6. Benq

    Benq Komšija

    Nema ovdje nikakvih podesavanja, kao ni user/pass, jer se to u bazi registruje preko MAC adrese i na taj nacin ti pustaju internet preko profila. Koji god modem da je u pitanju, ako zelis hard reset, na poledjini modema imas rupicu i sa cackalicom pritisnes prekidac i zadrzis 10ak sekundi, nakon toga ce se sve vratiti na pocetne postavke kao kad su ti monteri postavili modem. SSID i pass za wifi ce se vratiti na fabricko, pass je u tom slucaju S/N koji pise na modemu, poslije samo udjes u postavke i promijenis ime i sifru za wifi, to je sve.
     
    EL NINO CFC and dams82 like this.
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    Postoji li način prelaska sa coax na optiku zna li neko? Ako postoji koji su uvjeti trenutno sam na EON FULL DUO paketu.
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    Koliko ja znam, optiku nude samo za pravna lica i novogradnje, a mi ostali smo na HFC mrezi (hybrid fiber-coax).
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Znam kakva im je infrastruktura, već svako malo imam problem. U stanu sam i nekome na TV-u ili instalaciji ima neki feedback koji meni stvara probleme sa konekcijom. Latencija uredna, down/upload uredni i nema dropanih paketa ali jednostavno pobudali pa mi npr na računaru se desi da kada pokušam učitat neku stranicu zaglavi pa moram refresh-at, otvorim nekliko tabova sa te iste (ili drugih stranica) neki se normalno otvore a neki samo vrte. Već su 2-3 puta dolazili mjerili provjeravali bude uredu par dana ili koju sedmicu pa onda opet krene.
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    Slican problem je imao komsija u zgradi, on je bio na istoj vertikali sa komsijom do njega koji je gledao samo analognu preko starog tv-a. Dolazili tehnicari nekoliko puta, ali svaki put kad ovaj komsija nije kuci i sve bude uredno. Nakon X dolazaka skontaju da problem pravi komsijin stari TV, a posto nije bio legalan korisnik, iskljuce ga s mreze i od tada vise nije imao problema sa netom. Te stvari ce se rijesiti digitalizacijom i iskljucivanjem nelegalnih korisnika sa mreze, a kad ce to doci, niko ne zna..
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vidiim svuda reklama kako su za koronu sve kanale otkljucali, kod mene sve isto. Ima li neka caka?
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Sve osim HBO I zadruge, možda imaš paket u kojem je već tako ili nisi resetovao uređaj...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    treba resetovati stb
    kod mene isto jucer sve bilo zakljucano,jutros resetovao i dodje poruka kako su pustili

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nije cinemax otkljucan

    Sent from my SM-T510 using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Nije, ali se računa kad kažeš da HBO nije otključan da nije ni cinemax...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja imsm u paketu sve sem cinemaxa :) vazda glupa tsktika telemscha. Smsnji racun 5 km pomocice 100000000000000000x nego ovim potezom.

    Sent from my SM-T510 using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Zašto bih ti neko smanjio račun iz čista mira, ljudi otključali kanale da narod ima više sadržaja dok traje vanredno stanje zbog corone jer će više provodit vremena u kući. Nije nikakva promotivna akcija, a vjerovatno znaš da kod njih uvijek možeš potpisivanjem ugovora dobit više sadržaja, ali ne i neki dodatni popust osim onog za nove korisnike.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma jok , jasna mi je namjera njih samo kazem da nije isto za sve.

    Sent from my SM-T510 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Mene nazvali da potpisem 2 godine ugovor. Reko sta dobijam ja tu, necu da se obavezujem bezveze.. pa eto neke kanale ha hu, reko smijesni ste, hvala cao.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Tazi sta ti treba.