Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Nije, zvao sam dva puta podršku. Oba puta reče da rade na tome. Pao im je server, ne može se ni preko webmaila pristupiti. Cak sam probao i sa novim postavkama incoming i outgoing mail servera, ali ne ide.

    Nisu mi znali reci kada ce rjesiti problem.
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Hvala za info.
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread



    ..dok sam ga ja ljubio neki dan (promet u roku od 12h) :

    [​IMG]

    Zavisi sve od pojedinacne nafake :mrgreen:
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Radi internet bez problema ali neradi mail, tale magare citaj malo.
     
  5. Triforce

    Triforce Aktivista

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Pa gdje njemu stoji modem ? Na podu XD? Bogami moraš bit Martial artist da nogu digneš na sto i udariš ga :D
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Posto se do sada nisam susretao sa routerima imam jedno banalno pitanje. Naime kod djevojke mi je telemachov kablovski internet i treba ovih dana da dobije laptop pa me zanima sta mi sve treba od opreme da bi se spajala na net preko wireless-a? Kablovski router?
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    treba ti najjeftiniji wireless router. nakaci ga na cable modem, na routeru podesi neki vid enkripcije (npr. WPA) i ako ima mac filtering, iskljuci DHCP i podesi rucno IP adresu, subnetmask, gateway i dns (ovo sve da bi makar malo sprijecio da ti neko krade net)
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread


    Ne, nego Wireless router, koji ce se nalaziti "izmedju" kablovskog modema i mrezne kartice racunara , preporucujem neki iz ingela, npr. TP-LINK TL-WR543G, on je takodjer ~60KM kao i ovaj moj (TP-Link WR741ND) koji me za ovih mjesec dana koristenja odlicno sluzi!
    Sto se tice montaze i svega, jednostavnije ne moze: sa kablovskog modema ide jedan crossover u "WAN" port routera, dok sa jednog od 4 raspoloziva port-a ide drugi kabl na mreznu od kompa - upalis sve - gotovo! Ako zelis nabaciti zastitu u vidu password-a, ukucas u browser 192.168.1.1, odes na quick-setup, i izbacit ce "meni" u kojem mijenjas sve po zelji, od pass-a do wireless-a (on/off) itd. :wink:
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Slazem se, i kod mene je TP-Link WR841N konfigurise se za 10 sec. i radi evo vec par mjeseci non stop, gura bez problema fullHD na blu ray.
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    ima li neke veze na koji AV ulaz na digitalnom risiveru je priključen?
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Ekipa, nema potrebe za takvom off-topic diskusijom i na ovom threadu, niti za medjusobnim prozivanjem, cak ni uz upotrebu smajlija.
     
  12. nuclear.dwg

    nuclear.dwg Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Većina korisnika je nezadovoljna uslugom posebno tehničkom podrškom.Veliki fail Telemacha je njihov pozivni centar gdje ste redovno 15. na redu što je čekanje od minimalno 10 minuta pa se i telefona/kredita dosta potroši,a uz to ne dobijete kvalitetnu podršku.
     
  13. GW

    GW Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Pa ne mogu imati besplatne brojeve. Bankrotirali bi od silnih poziva! :D
     
  14. nuclear.dwg

    nuclear.dwg Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Slaba tehnička podrška za sobom povlači stalno zivkanje pa su korisnici u debelom minusu sa telefonom.U oktobru mi je na njih otišlo ravno 60 minuta razgovora,pardon,50 minuta čekanja u redu i 10 minuta razgovora. :lol:
     
  15. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Ja sam danas prikljucio XL , pa neka mi je Bog na pomoci :)
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    :smt005
     
  17. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Nije vise tako u zadnjih 10-ak dana. Zvao sam par puta oko maila i digitalne i obicno sam drugi u redu, a na TV-u nema nekad nikako cekanja.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    slazem se, ja zvao u vezi maila,(neradi jos i ako sam promijenio postavke) i bio dva puta prvi na redu.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Znam da je neki dan na salteru Telemacha bila drama, jedno 50 ljudi reklamira racun zbog prekidanja ha hu, tako da ko ima problema vopra salter
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    ja sam jos uvijek misljenja da masovno treba mailove slat Telemachu u Sloveniju, mislite da i jedan mail/zalba prodju tamo onu nashu sekretaricu? svi se oni boje za svoju gu*icu i posao u ovim gadnim vremenima tako da se kladit mogu da Slovenci misle da je sve super sad ovdje ;)