Test Asus 1950pro/256mb

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stihoklepac, Nov 10, 2006.

  1. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Čini ti se. Ovako izgleda kad je stvarno kockasta ...

    [​IMG]

    ---

    Usput, da postavim još dvije lijepe slike iz Far Cry.

    [​IMG] [​IMG]
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    mljac mljac HDR :p

    ma kupujem to zvjerku sledeci mjesec samo gdje naci AGP kod nas ovdje :?: .Belaj je to narucivat izvana mada su tamo i cijene daleko povoljnije a stas :p, surova bosanska stvarnost...
     
  3. Sale

    Sale Aktivista

    al vidi agp postoji samo sapphirova s 512mb rama i ona ti je mnogo skuplja od ove obicne, tako da malo razmisli, mozda ti je bolje uzet kakvu pci-e plocu i pci-e grafu , a gledano i u buducnosti imat ces samo prednosti ako se sto prije presaltas na pci-e, kad tad ces morati :roll: :wink:
     
  4. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    http://www.visiontek.com/press/12-15-06.html
    http://www.gecube.com/press-release-detail.php?id=63977
    http://www.diamondmm.com/p0102b07.php

    :lol:
     
  5. Sale

    Sale Aktivista

  6. Sale

    Sale Aktivista

    Posto vidim nije nitko htjeo stavljati druge testove osim 3dmarka 06,

    3dmark 2001 = 20236
    [​IMG]

    3mark 2003 = 14505
    [​IMG]


    3dmark 2005 = 7155
    [​IMG]

    Naravno sve je na konfiguraciji iz siga :wink:
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nesto ti slab taj 2005. Sjecam se da sam sa 7600GT imao 6000 bodova. A evo sa ovom 7300GT na 600/1600 nesto malo preko 5000.(sto je jos interesantno, doticna radi cak 4500 bodova sa 4xAA i 8xAF!)

    Mislim da bi X1950Pro ipak trebala imat vece reze...
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    ma kuzim te drug u potpunosti, ali da bi presao na PCIx moram da promijenim i CPU + MBO+ RAM+GFX. A ukoliko mijenjam GFX samo onda mi daleko jeftinije dodje. Ionako namjeravam kupovati ovu grafu vani gdje je ona u prosjeku 400-450 Km( 200 - 220 Eura).Kod nas se to ne moze ni nabavit.A sada prelazit na PCIx i kupit neki shit proc i shit plocu i malo rama, mislim da bi stvari samo pogorso, a da ne pricam da bih morao onda o zraku zivjet, odose sve peneze i gledaj odakle je vedro. :roll:

    Na ljeto mislim ici na ove nove intel CPU ove, tako da treba malo vishe para za 'generalku'

    tnx anyway :D
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    @salih... bojim se da tebi nešto i nije najbolje podešeno na tom kompu, pošto ja sa ovim iz siga dobijem isto 20k 2001markova.
     
  10. Sale

    Sale Aktivista

    @syss ma dobro taj test je prilicno spor i ne ovisi uopste vishe o danasnjim grafickim karticama, tj netko sto ima istu grafu kao ja i skoro sve isto samo jaci proc moze u tom testu dobiti mnogo vishe, pa ja sam i sa x800gto imao toliko bodova u 2001,

    al nije to problem, mene vishe muci ovo

    3dmark05 = 6793 Sa ukljucenim 4AA i 8AF :roll:
    [​IMG]

    napomena da bez 4AA i 8AF dodje nekih 7155 :mrgreen: :| :roll:
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Svejedno ti je mali score.
    BTW normalan je vrlo mali pad sa 4xAA i 8xAF, ako meni score na 7300GT padne sa 5050 bodova na 4500, ne vidim zasto bi tebi na 256-bitnoj X1950 znacajnije pao.
     
  12. Sale

    Sale Aktivista

    3dmark2006 = 4083
    [​IMG]

    Naravno sve je na default a u 2006 je to na 1280*1024, i nista ama bas nista nije overclockovano :wink: :mrgreen:
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Hmm ja sam nasao na EBayu Asusove x1950 256 AGP kartice za 225€, a moze se naci i 512 verzija za malo vise para doduse nije ASUS. Sacekacu jos jedno mjesec, maksimalno dva da vidim ocel jos malo past cijena i kupujem. Samo neznam moze li se u PLUS-u naruciti ta kartica ili da mi neko posalje iz njemacke. Nije mi bitno ako cijena varira od 400 do 450 jer, po svemu sudeci, ova kartica vrijedi toliko.
     
  14. Loki

    Loki Komšija

    Teško češ kod nas naći tu karticu za te pare, tražio sam i ja pa zavrsio sa 7900GS.
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ma moze se naruciti. Ima par firmi ovdje sto dobavljaju po narudzbi komponente. Koliko su skupi nemam pojma jer jos nisam imao posla s njima. Na kraju krajeva narucicu iz EU. Koliko je tebe izasla 7900?
     
  16. Loki

    Loki Komšija

    7900GS je sad oko 450 KM, ne znam tačno.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja je mogu kupit za 340KM :mrgreen: al mi se ne da. Dosta mi je i ova 7300GT...
     
  18. Loki

    Loki Komšija

    Blago tebi kad možeš, :roll: eto reci onda njemu gdje da kupi. :)
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eh to me i je**, bio sam je gotovo kupio. Al obzirom da nisam uspio prodat 7300GT nis od tog.

    340KM je nova u Zg, sa PDV-om. Bez PDV-a bi bila manje od 300KM :mrgreen: Al to svejedno malo kome sta vrijedi.

    Ovdje u Tz ima za 430KM X1950Pro. Ipak nema bolje kupnje u TZ.
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Joj ovdje je uzas zivi sa dobavljacima. Kad pomenes nekom od njih AGP kosa im se na glavi digne. Sve mi se cini da se uopste ne trude da nabavljaju nove AGP kartice da bi raja kupovala ploce uz nove kartice ...