The Elder Scrolls IV: Oblivion

Discussion in 'Igre i konzole' started by wacko, Mar 22, 2006.

  1. NeXs

    NeXs Novi član

    nije mi se dalo igrati oblivion kad sam vidio slike sa high postavkama, pa instalirah morrowind koji sam jedno 5-6 puta tokom proteklih godina prob'o igrati..al me nije uspjela "zaraziti"
    srecom oblivion je imao kratak tutorial koji objasni osnovne stvari...dok te morrowind samo baci u hladnu vodu i nemas blage gdje i sta (naravno prvo sto svak uradi je pomlati raju, i cuvari ga ubiju) :D

    inventar je stvarno nepregledan...jos ako saberes itema, ode tockic od scrollanja
    sto se tice umanjenog broja opcija za govor...mogli su staviti da ima dosta texta bez snimljenih glasova....al valjda htjeli da bude potpuni ugodjaj s audiom...(iako pretpostavljam vecina raje procita sve 10x brze nego sto uspiju dovrsiti audio)

    btw. malo sam snjuhao po netu u vezi morrowinda, i uz par tweakove u ini file-u (uglavnom za lightning) i skidanjem texture replacera (ultimate textures, better heads, better bodies)...igra izgleda milion puta bolje
    prosnjuhajte na njihovom forumu
    http://www.elderscrolls.com/forums
     
  2. jeretik

    jeretik Komšija

    Ljudi... sem mape i nekih manje znacajnih bugova, Oblivion je bez greske
     
  3. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    imash mod za mapu.. da se vidi veci dio
     
  4. QuiGon

    QuiGon Novi član

    1) mislio sam 3-4 sata igranja sto u igri pise..ali igro sam dosta vise kad ce mo ovako. sad pise nekih 9 sati sto je prosirilo moj kompatibiltet komentarisanja o igri ali i dalje stoji da sam igro igru jedno mozda 15 sati ukupno sto nije MALO da bi mogo reci par stvarih. i sam vidis kad procitas da se nisam diro stvari koje nemogu jos SUDIT! to s avremenom. izabro sam skromne stvarcice koje smetaju i kolko god igro iza njih dalje stojim jel mislim da je sve fair i realno sto sam reko, ako ko ima jace argumente nek me slobodno pobije..

    2) btw. de sad recite link pls gdje mogu skinut mod za mapu jel mi bas FALI! i jos par linkova sa jednom recenicom opisa sta radi pls! ako vam nije tesko. ja sam to pokuso trazit pa nisam bas puno vremena ni zivaca imao. ako se ko feel helpfull de nek to zacas obavi ako vec zna gdje ima. tnx unaprijed. cya

    eh da btw. 3) ima puno stvari koje mi se svidjaju u igri i njih necu nabrajati al ima ih za sad oko 20-30 i stvarno sam odusevljen. ali zasmetala mi recimo borba 3v3 u questu kad moram branit onu farmu od goblina debila..
    ubise govna, i pobiju cak i moje i sve. a ja puno fulam pa pogodim i svoje. eh sad ili sam ja smotan, sto bi bilo malo bezbeze ili je 3v3 borba jako nepregledna i teska ili su moji NPCovi smotani i glupi pa mi sami lete na mac sto se cesto zna desit ja udarm goblina a ispred njega se nacrta NPC! pa sad sta je...uglavnom nisam imao problema 1v1 i 2v1...cak sam uletio medju 4 neprijatelja i kako jednog ubijem dotrci 5ti koji postaje 4ti zato sto je jedan lego i nisam imo nikakvih problema...sve sam ih poslo u ljubiland sa porukom LEZI DOLEEE!...al ostaje mi jos malo da igram pa da dalje vidim.uglavnom ostaje igra dok se ne iscejfi...

    ps: @zilo - ta za sidney ti je glupa...jel u oblivionu trazi quest actually da idem da plivam i da se brckam i ronim i td. tako da ne pricam djaba...jos ti pise da ces bolje razviti athletic ako budes plivo umjesto trcanja....tako da..ode tvoja u vodu.
     
  5. NeXs

    NeXs Novi član

    NPCs su stvarno smotani...

    [​IMG]
     
  6. QuiGon

    QuiGon Novi član

    svaka cast jarane ismijo sam se ko budala....eto gdje ovo iskopa ljebati?
     
  7. 3125

    3125 Komšija

    Pise ti u donjem desnom cosku :)
     
  8. NeXs

    NeXs Novi član

  9. jeretik

    jeretik Komšija

    Imal ko sto pljuje Oblivionu da ga zapravo igra? :lol:
     
  10. 3125

    3125 Komšija

    Ja
     
  11. jeretik

    jeretik Komšija

    Pa to je zalosno bre 8)
     
  12. Ante

    Ante Aktivista

    http://www.atomicmpc.com.au/article.asp ... CIID=36546

    evo tu vam je clanak o optimiziranju obliviona, ima i linkove za modove koji popravljaju najvece propuste (inventory, LOD teksture, vodu)

    kad napravite sve sta vam tamo pise ne samo da ce vam igra bit znatno ljepsa, nego ce bit i znatan performance increase....
    barem meni sad odlicno radi
     
  13. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    i ja al ja sam presto igrat :D dzaba trosim vrijeme bolje mi zaradjivat LV na WOW
     
  14. NeXs

    NeXs Novi član

    slazem se, bolje ti je s WoW-om, nije Oblivion za svakoga...
     
  15. 3125

    3125 Komšija

    Bitna razlika. Ja i dalje tvrdim da je oblivion odlicna igra, ocjena preko 9 sigurno (nakon modanja :) ), samo me niko ne moze ubijediti da je ovo bolje od morrowinda.
     
  16. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    niko i ne pokushava..

    @nexs: kako ce NPC bit normalan kad ima strelu u glavi? :D
     
  17. jeretik

    jeretik Komšija

    Bolje je od Morrowinda po svemu osim po mapi, a ko šiša mapu. Stvar navike.

    Morrowind je bio "samo" odlicna igra, koja ipak nije mogla pric Falloutu 2 i Planescape: Tormentu po kvaliteti.
    Oblivion je drugaciji - on za razliku od Morrowinda ostavlja utisak dubljeg i doradjenijeg proizvoda, pravog klasika i kako stvari stoje (level sam 18 ) ovo je najbolji RPG ikad napravljen i vrlo vjerovatno jedna od tri najbolje igre ikad (post Amiga/Spectrum period).

    Eto, mojih dvaest feninga 8)
     
  18. monK

    monK Komšija

    A "Lore"?
     
  19. jeretik

    jeretik Komšija

    Sta Lore? Kakav ba Lore
     
  20. jeretik

    jeretik Komšija