The Elder Scrolls IV: Oblivion

Discussion in 'Igre i konzole' started by wacko, Mar 22, 2006.

  1. wacko

    wacko Aktivista

    Jel iko nabravio ovu "igretinu". Ako jest dajte ljudi utiske, slobodno podjelite sa nama :lol:
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    A joj, pc.ign.com znas koliki ima ''hands on'' za Oblivion na 5 strana.
     
  3. wacko

    wacko Aktivista

    ma joj ne zanima mene ni ign ni gamespot. Hocu da cuejm od domace raje ba jel to igrivo ikako na nasim kofama i tako te stvari.... :smt001
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Pa kako ce biti? ne radi to EA pa da ispadne katastrofa kao Godfather.Do sada su svi igru ocjenili 9/10.
     
  5. Tenga

    Tenga Aktivista

    Evo nabavljam je ja, brzinom od 97KB/s :roll:

    Iako sam nekako zakasnio da odigram Morrowind, kad sam uopste saznao da ta igra postoji, nemogu se nazvati fanboyem kao neki. :p

    Usput, imate link na Ctrl+Alt+Delete stranici na neki tool za pravljenje lica u igri, samo sto je demo, vrijedi pogledat.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Zar nije velika za down-a?
     
  7. Tenga

    Tenga Aktivista

    Sa free zone nije. :wink:
     
  8. zilo

    zilo Komšija

    Ma ''muvif.'' ce to skinuti,a mi kupiti. :)
     
  9. wacko

    wacko Aktivista

    kako ko je postavio to na free zonu :?:
     
  10. spartacus

    spartacus Novi član

    Igrao sam je jedno sat i pol. Awesome, reklo bi se. Fight, kretanje, likovi, atmosfera, muzika, grafika. Elem, da bih dobio pristojan framerate, sve sam postavio na minimum. Ali, bice par screenova sa bloom + AA 6x@1024x768.
     
  11. TopniK

    TopniK Komšija

    Čisto sumnjam da bi ja to sa ovom svojom konfom mogao igrati. Šta mislite?
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Nemozes je ni pokrenuti, minimalno DX9.
     
  13. Ante

    Ante Aktivista

    sjo ja se nadam bit ce sutra u ducanu (kupujem original, veliki fanboy morrowinda i sad obliviona :D ), samo da im je stigo......
     
  14. spartacus

    spartacus Novi član

    Evo screenshotova:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Screenshotovi dobijeni preko FRAPSA, na Semp. 2133MHz, 512MB i R9600Pro 256MB.
    Na otvorenom je framerate u prosjeku 9 FPS, u dungeonima oko 15-tak. Kad je fight, framerate je nikakav.
    Dok ne nabavim jacu karticu, necu dalje ni igrati. Odoh u bibl. citati knjige. :roll:
     
  15. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Igra je :roll: :roll: Igra je :roll: :roll: Igra je :roll: :roll: jarane igra je :roll: prejaka prema ovim skrinšutovima.... Igrao sam Morrowind III ali je ovo prejakoooooo. Ništa bez jake grafe izgleda. Na mom 9550 radeonu ne bi bilo ni 2.5 fps-a :cry:
     
  16. TopniK

    TopniK Komšija

    He! Ma nisam ni očekivao kada sam se sjetio da ni Battlefied 2 nisam mogao igrati.

    No imam na listi još mnogo Hit naslova koje nisam odigrao, tako da do kupovine nove grafičke imam šta igrati, no malo da sredim ove aprilske rokove pa ću se onda baciti na posao.

    Npr. nisam igrao Morrowind 3 (sramota), Sid Meiers Pirates i još mnogo tih hitova kojih se ne mogu trenutno sjetiti.

    Još tome dodamo 30% dnevnog vremena proveđeći sa PES5, ovih dana stiže ADSL pa tu računamo na još mnogo toga ( COD2 mrežno a i surfanje), a i navukao sam se na računarsku grafiku i obradu pa sad sam stalno uz ovaj Photoshop CS2 ( kupio sam Bibliju i plakao sam kada sam davao 86 KM-no sada se već ne kajem, vrijedilo je) tako da mi ostaje malo vremena i za učenje :D a pogotovo za šta drugo...

    Razmišljam da se kloniram... 8)
     
  17. jeretik

    jeretik Komšija

    Jel slucajno ima neko problem s ucitavanjem Obliviona?

    Meni je dosad bilo 50:50 da li ce se ucitat savegame ili ne - kad pritisnem yes, samo stoji tako, zaglavi
    Nesto sam konto da je do pagefilea, pa sam cacno i zasad radi dobro, valjda ce tako i ostat

    EDIT: Izgleda da je do muzike, valja jos provjerit
     
  18. Ante

    Ante Aktivista

    ducan mi je reko da dolazi krajem sljedeceg tjedna
    nema te sile da ga jos tjedan dana cekat
    di se moze downloadat???
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    Em ti macku jebena igra. Samo ja to ne mogu nit instalirat. Dok ne kupim novi kompich za koji mjesec nista.

    Ionako jedina nova igra u zadnjih 2 god koju sam igrao je CoD2, prije toga sam igrao CoD1 i W:ET i nista vise.
     
  20. spartacus

    spartacus Novi član

    S ucitavanjem ne, ali zna pasti kad se podesava Brightness. Nego, likovi imaju ruznu sjenu na donjoj polovici lica, ne znam odakle izvor.