The Elder Scrolls IV: Oblivion

Discussion in 'Igre i konzole' started by wacko, Mar 22, 2006.

  1. Ante

    Ante Aktivista

    3125 moj osvrt na tvoj post......
    za inventar se slazem, jako nepregledan, al to mogu prebolit.

    oruzja su smanjila broj tipa napada al to je veliki napredak, dok sam u morrowindu uzeo use best attack tako da bi mi uvijek bio jednolican napad, ovdje je sad mnogo dinamicnija borba a nema odaziva na jacinu napada, mozda pojednostavljeno ali meni bolje.

    level loot je dobra stvar po meni, u morrowindu bi nakon 5 sati igre imo ful ebony i daedric stvari i uniqe iteme i svasta, tu se borim vec 30 sati sa oblivionom nisam doso dalje od steela i dwarvena, a u morrowindu se jako cesto moglo naci vrijedan oklop kao glass ili ebony

    leveled neprijatelji imaju dobru i losu stranu. Dobra je sto jos kad si noob mozes prezivit i imat fair fight, losa je sto kad si velik lvl npr. 20 nemos prezivit i imat fair fight, no to se sve da moddat.

    mapa ni meni nije nest najbolje jer sam u mw vidio kolko sam terena istrazio tu je sve jednobojno, minus za mapu

    fast travel ti nije za sekundu, nego se potrosi vrijeme u igri, ti se tamo ne teleportiras. To je vrlo pojednostavljen konzolaski nacin igranja, ali istina da te sacuva mnogo muke jer je teren znatno veci od morrowinda.

    Konj je odlican jer kad imas neki quest u wildu do njega dodjes duplo brze.

    borba je vjerojatno nesto najbolje sto je vidjela ova igra. Jos se sjecam kako sam u morrowindu 10 minuta bezuspjesno maho macem pred stakorom. mana se mozda prebrzo obnavlja, al sama borba u kojoj je izvrsno spojena upotreba oruzja/blocka/magije je ogroman napredak spram morrowinda
    za borbu velik +

    questovi su golem napredak spram morrowinda, doslovno te pribiju za monitor, mnogo su dulji i zanimljiviji, svaka cast bethesdi

    knjige.....dobro ajd tu su mogli se malo potrudit pa koju knjigicu vise napisat al nikakva katastrofa

    npc-ovi, veliki napredak, ne mislim samo na AI, nego na sam razgovor
    u mw-u bi samo buljili u tebe dok bio sa svakim prico jedno te isto, ovdje zapravo razgovaraju sa tobom. Naravno da je malo topica jer je samo snimanje tolkih glasova velik posao

    cheers
     
  2. BoLa

    BoLa Aktivista

    ???
    Jarane, likovi imaju glasove da, al ima 5 razlicitih glasova za 1000npc-ova. Sta mislis, sto su onako siromasne opcije za konverzaciju? Pa mrsko ljudima bilo glasove snimat za sve zivo ... Kolko imas ovdje opcija za konverzaciju? 3 - 4 prosjecno, koliko je bilo u MW? Bezveze ... Cuj razgovor dobar ... Nidje veze. To je bas jedan od losijih segmenata
     
  3. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    nije vrag da su svi razgovori snimljeni? :shock:

    btw jel ko prepoznao glas Jean-Luc Picarda :mrgreen:
     
  4. jeretik

    jeretik Komšija

    Kolko se sjecam u Morrowindu sam prico s tri cojka u gradu, a s ostalima nije bilo svrhe

    Ebene hodajuce enciklopedije. Mogu na najslabiju kariku svi. Najbolje je bilo kad ti nepismeni odrpanac isprica historiju Morrowinda ili stane analizirat bozanstva.

    Kao sto rekoh, mnogi su pricali da je Morrowind pojednostavljen u odnosu na Dagerfell, a danas, jel, znamo da je ta prica smijesna :lol:

    Sto se tice pojednostavljene kategorizacije oruzja, to je zbog novog nerandomiziranog sistema borbe, gdje nema smisla pravit posebne kategorije za short i long blade. Sad se razlikuju po damageu i tome kolko fatiguea uzimaju, sto znaci da talasike bas i ne mogu koristit claymore, iz jednostavnog razloga sto na kraju nece zadavat damage zbog izmorenosti 8)

    Dakle, umjesto da nam igra kaze sta mozemo, a sta ne mozemo koristit - ko u Morrowindu - sada to moramo otkrit prakticno, u borbi 8) Pa nek neko kaze da taj sistem nevalja

    A razlika izmedju blunta i bladea je naravno u bonusima i unique oruzjima, a u pocetku su jednaki

    I jah, leveled neprijatelji... Sta da vam pricam - opet, ko god je duze igro, primijetio je da je borba laksa sa svakim leveliranjem - npr. sa levelom 5 jedva sam mogo pobijedit goblin skirmishera, a s levelom 10 ih meljem u par poteza. I tako slicno. Volim kada mi igra pruza izazov i kad se znojim pod pazuhom dok istrazujem dungeon 8)
     
  5. Ante

    Ante Aktivista

    u igri ima malo snimljenih glasova?????
    http://www.elderscrolls.com/codex/team_ ... ampert.htm
    procitaj si malo koji je to projekt bio, mislim da su unajmili citav mali srednjeamericki gradic da odgumi sve te glasove

    osim toga imas glasove Patricka Stewarta (Picard, daje glas kralju) i onog Boromira iz Lotr., a on daje glas mislim onom Camoranu il kako se vec zove....

    ova igra zasigurno premasuje sve dosad po kolicini i duljini razlicitih glasova.....
    informiraj se prije nego sudis :roll: :wink:
     
  6. BoLa

    BoLa Aktivista

    Sjo e prepirao bi se da imam vremena, al nazalost nema se, mora se radit/ucit. Dao bi vam par linkova da zraknete al nema se ni to, moderatori na Bethesinom forumu efektno brisu najposjecenije teme koje u negativnom tonu kritiziraju OB.

    Tako da, sretno, i uzivajte u igri i "glasovima" sean beana i patrika stewarta i "ostatku tog gradica" :shock: :mrgreen:
     
  7. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    da znash da hocemo :p
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    Pa što si uzimao use best attack. Ne znas koji je doživljaj kad se boris pola sata sa kopljem i obojici malo ostalo i kreten ga udari kopljem odozgo :) Kako mislis nema odaziva na jačinu napada. Probaj samo kliknuti da ga udari kad nemas nimalo fatigue-a i skinuces mu 10 healtha. Dok zamah do kraja kad imas pun fatigue skida pet puta vise.

    Vjerovatno ne znas sta su pravi unique itemi cim tako pricas. Ja sam u morrowindu imao onaj sobicak od redoran stronghold-a pun do vrha unique itemima. Reci bogati gdje za pet sati mozes naci pun daedric set. Dyvaith Fyr nosi na sebi sve osim helmeta, ali ako njega ubijes ko ce te od corpusa lijecit. Ebony set se prvi put nadje kad postajes redoran hortator, a ako ti je to pet sati igre, onda uspori malo, radi guild i sporedne questove. ja nisam poceo glavni quest dok nisam bio bog i batina i opet ga nisam "lake šale" prešao. To za 30 sati, kad budes igrao jos 15 maltene svi ce nositi daedric oklope i gdje je tu merak. Po cemu je to rare oprema kad je svi imaju?

    Znaci dobra je strana sto na prvom levelu imas skoro pa jednake sanse da pobijedis glavnog bossa kao i na pedesetom?

    To i ja govorim. Previse konzolaski. U Morrowindu dok iz Seyda Neen-a dodjem do Balmore vec sam oslobodio 3 roba i uradio 2 side quest-a. Ovdje haman pa nema istrazivanja, samo letis iz grada u grad. Hajde da je mapa kao u Fallout-u pa da je to logicno, ali u Tamriel-u da samo letis iz grada u grad, fakat sto bi rekli nidje veze.

    Da, samo dotrcis i ne vidis nista oko tebe, ne pokupis korisne sastojke za alhemiju i propustis sve sto se moze propustiti.

    U Morrowindu si se morao specijalizovat za recimo long sword da bi sa njim bio dobar. Ovdje si jednostavno dobar sa svime. Vidio bi tebe da prvi put u zivotu uzmes mac tezak dvadeset kila i da pred tebe stane neprijatelj koji hvala bogu nece stajati kao mumija. Vidjeli bi koliko bi ti trebalo da udaris nekoga. Mana se preprebrzo obnavlja i gdje je logika da na pocetku igre ja sa 20 poena na destruction mogu lightingom ubiti svakoga i to lakse nego sa macem na kojeg imam 50 poena.

    Navedi jedan quest koji se moze porediti sa nestankom dwarfova kojeg citavu igru mozes raditi, ali doslovno citavu igru. Navedi bilo koji questi iz Obliviona i ja cu ti naci jednak ili bolji iz Morrowinda. Ako mislis da su ovdje zanimljiviji vjerovatno si propustio masu side questova u Morrowindu u kojem za razliku od Oblivion moras traziti quest da bi ga dobio, a ovdje samo izlijecu pred tebe. Previse pojednostavljeno.

    Mozda tebi nije nikakva katastrofa ali vjeruj da je to bio jedan od segmenata igre kojem sam se najvise radovao. U Morrowindu si imao dvadesetak questova vezanih samo za knjige, dok su ovdje te iste knjige! Znam haman pa svaku knjigu iz Morrowinda naslov i o cemu se radi u njoj.

    A sta ovdje rade nego sto bulje. Kad tek dodjem kod blade-ova kad trebaju da mi daju quest da spasim emperor-ovog sina, ja bas odvrnuo zvucnike i slusam. Lik vristi, a faca mu u bobu ista kao i kad kaze "zdravo". U Morrowindu si sa svakim NPC-om imao pa dvadesetak tema i nije istina da su svi imali isti odgovor, dok ovdje imas po dvije teme i 90% ih ima isti odgovor.

    Ovdje pretpostavljam pricas sa svakim prolaznikom na koga naidjes?

    E pa vidis ja mislim da je normalno da ljudi znaju o onom u sta vjeruju. Mogu se kladiti da oni prosjaci po ulicama Sarajeva znaju pola Kur'an-a napamet.

    Vidi se da nisi igrao Dagerfell
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    A ''Radiant A.I'' folovi ovo ono.

    Kako su samo raju lozili.
     
  10. Ante

    Ante Aktivista

    ja se slazem sa kingpinom :lol:
    po meni oblivion je odlicno napravljen, a vecinu mana dobar plugin moze popravit...........

    ako ga ti neces igrat....... propustit ces mnogo...... al tvoj izbor......
     
  11. 3125

    3125 Komšija

    Ko kaze da necu igrati :) Ne kazem da je igra losa, stovise odlicna je, samo mnogo mnogo mnogo losija od morrowinda
     
  12. Ante

    Ante Aktivista

    kazem ti, par modova da makne taj smrad xboxa sa njega, i igra ce bit na tronu rpg-a
     
  13. Tenga

    Tenga Aktivista

    Eto, slobodno se posluzite kome smeta XBOX-aski GUI.
     
  14. jeretik

    jeretik Komšija

    3125 i onaj s glavom jezivo nemaju pojma

    8)
     
  15. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    ma nije to nego ochekivali su morrowind 2, a dobili oblivion pa se razocharali.. :smt002
     
  16. BoLa

    BoLa Aktivista

    Poenta je da je ova igra napravljena samo da bi se sto vise zaradilo. Oglupljena namjerno, izbaceni neki ekstra djelovi i sl.

    Evo par primjera kako Bethesa dalje namjerava da bere pare:
    (PS: Xbox nas sve upropastava , prvo CoD2 sad i Oblivion
    :( )
    https://obliviondownloads.com/StoreCata ... tegoryId=1
    I par responsa:
    http://www.elderscrolls.com/forums/inde ... pic=343045
    http://www.elderscrolls.com/forums/inde ... pic=342690
    http://www.elderscrolls.com/forums/inde ... pic=343021

    Za CoD2 znamo sta je bilo: KOnzolisano do bola, i onda se sa patchem ceka dok se ne podesi XBoxov sistem updatea a PC ko jebe ...
     
  17. jeretik

    jeretik Komšija

    Podjoh pisat nekakav odgovor, a onda mi pade na pamet - da li ja s Izetom pecinarom raspravljam o svom studiranju? Ne. Izo ode pit, ja odo ucit. Svakom njegovo.


    *Ode igrat*
     
  18. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    1657 users active in the past 5 minutes.. koliko njih kaze da igra na valja??
     
  19. postal dude

    postal dude Aktivista

    hajmo sva sirotinja u crossfire pa navali
     
  20. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    meni ne treba crosSLI, detalji su tu da se rezu :wink: