The Elder Scrolls V: Skyrim

Discussion in 'Igre i konzole' started by FearLess, Dec 12, 2010.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ima li neki objektivan sajt da je uradio recenziju nativno za PC, a ne prepisao 95% rece sa konzola i dodao malo komentara za PC verziju (kao IGN recimo) ?
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da li je neko probao sa starijom kantom. U mene je 4870, dual core proc, 4gb rama. Da ne skidam ako će bit slikovnica.
     
  3. Pasha

    Pasha Komšija


    Da, pošto se radi o First-Person Shooteru, to je jako bitno.
     
  4. vutra

    vutra Komšija

    Čini mi se da je engine solidan, po meni optimizovaniji od onog kojeg su koristili u Oblivion-u.
    HD3870 :lol: (mijenjam uskoro), 12x10 rezolucija, Athlon II X4, medium detalji, nisam mjerio FPS, ali se "osjeti" da ide 30+.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma letit ce, graficki je igra poprilicno zastarjela ali bolje i to nego neki ludi zahtjevi.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Slažem se, meni je Oblivion izgledao fantastično, posebno kad uzmeš koliko je igra stara.
     
  7. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Jedan od najboljih komentara, do suza si me nasmijao. :smt005

    Što se tiče igre meni se čini sasvim ok, jedino ne znam dali su uradili onako dobro muziku kao što je to bilo u Oblivionu? ako bude i upola dobra ima da otkida.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako nemaš ništa pametnije za reći, zadrži mišljenje za sebe, ili zaobiđi moj post ako ti se ne sviđa ;)


    Ja igru ne smijem probati još makar 7 dana, da ne ode život ako bude valjala :D
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sad sam probao i ipak mi izgleda da su zahtjevi previsoki u odnosu na Oblivion ali sta je tu je.
     
  10. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Linkao sam ja Rock Paper Shotgun recenziju, a danas su dodali i prvi addendum sa nekim sitnicama koje nisu spomenuli u recenziji. I mislim da su ok sa svojim procjenama, dok god ne zaglibe u neku pretencioznost, što nisam primjetio u Skyrim recenziji :)
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na osnovu ovih 10-tak sati provedenih u Skyrimu, mogu reci samo to da ni blizu ne zasluzuje ocjene koje "plove" netom trenutno. Previse je problema preneseno i nerijeseno iz Obliviona da bih presao preko toga, a tu ne racunam tehnicki prosjek. Preci cu igru sigurno, ali daleko je to od 10/10 ocjena.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator



    pogledati u 1080p i Fullscreenu. X360 nesto ljepsa verzija od PS3, a i framerate se cini stabilniji na X360
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  14. Pasha

    Pasha Komšija

    To nije relevantno jer X360 verzija ima bug sa loadanjem Textura kada se instalira na HDD, što su na ovom videu upravo uradili.
     
  15. irhadkul

    irhadkul Komšija

  16. Senči

    Senči Novi član

    Igra je extra, 10lv sam, dosta sam main questa preso, poslije cu side questove, za sada sam prezadovoljan, samo taj bug na kojeg se svi zale, to da jedan od glavnih main charactera nema voice i da subtitle kada on prica proleti za sekundu, jedino me to razocaralo, ostalo sve naj naj :D
     
  17. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Moje prethodno iskustvo sa Elder Scrolls serijalom se svodi na 15 početnih minuta Morrowinda (prije podosta godina), slučajnu krađu nekih tanjira u prvoj prostoriji igre, ganjanje od strane stražara i brzinsko deinstaliranje. Skyrim... pa jedva ga ugasih sad, meni se pravo sviđa. Još da ima feeling borbe kao Dark/Demon's Souls, gdje bi mu bio kraj. (I teksture Witchera 2. I priču... ali neću još komentarisat priču, tek sam prvi main quest odradio)
     
  18. jeretik

    jeretik Komšija

    Morrowind je jedna od najboljih igara ikad... lako se izgubit u njemu, to je i čar :D Strpljivi će u njemu naći više interesantnih stvari nego u Oblivionu. Skyrim počinjem igrati sjutra.
     
  19. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Razmisliću i o njegovom odigravanju nekad. Nabacim tonu onih modova i voila - igra izgleda odlično. Ostatak sadržaja je ionako na nivou, ako je vjerovati tebi/svima/ostatku svijeta :D
     
  20. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    Ja ne mogu da disem dok igram Skyrim-a. Jednostavno izgubim pojam o svemu xD