The Last of US Part II

Discussion in 'Igre i konzole' started by Aldiin, Dec 4, 2016.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    TLoU2 je najbrze prodavajuca PS exkluziva ikad sa prodanih preko 4mil u 3 dana.

    I pored leaks mjesec prije, i pored ljudi koji su konstanto spojlali igru na svim platformama, i pored review bombs od shittera.

    Veoma zasluzeno, i cestitke za NaughtyDog!
     
    Last edited: Jun 27, 2020
    Aldiin, Pelikan and Neso like this.
  2. Neso

    Neso Komšija

    Nisam ni sumnjao, ovo je vrh vrhova. Ja sam dosao do Seattle day 3. Igram laganice, puno se zadrzavam u svakoj zoni, dosta istrazujem, ragledam... Veoma raznolika igra, gameplay je super, ima i fine fizike.
     
    Patton2410 likes this.
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U igri imas mogucnost da sviras gitaru, i raja obradjuje pjesme

     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Ja je evo sad zavrsio. Laganice sam igrao, gledao sam da ne propustim nista, tako da sam se dosta zadrzavao na svakom levelu. Zavrsio sam igru sa 33h i 39min gameplay-a. Citao sam da je prosjek oko 25h, medjutim nije mi se zurilo. Ima dosta da se snjuha, istrazi, pogotovo ko ganja trofeje i skuplja sve zajebancije. Ja sam mislio da sam nasao sve one karte i popunio dnevnik, medjutim nisam ni pola. lako se fuli collectible, puno toga odvrati paznju, fakat je predetaljan svijet. Nekad na PS5 remasteru definitivno ide New Game +.

    Radnja igre se odvija u svim godisnjim dobima, u nekim dijelovima toliko realno izgleda da je za ne povjerovati sta su ljudi napravili. Definitivno izgleda kao next gen. naslov. Pogotovo kad je kisa, mogu hladno reci da su neki dijelovi igre haman ravni fotorealizmu, a najvise me impresionirala simulacija fluida i fizike. Ipak treba imati na umu hardwer za koji su ljudi morali da optimizuju igru, tako da kapa dole. Mislim da se nivo ispoliranost ne mora ni spominjati, ime studija puno toga govori.

    Dugo sam cekao ovaj drugi nastavak i mogu reci da su makar moja ocekivanja ispunili, u svakom pogledu. Igra definitivno vrijedi full release cijene, tu nema price. Ko je fan zanra i same price, ovo je must have naslov. Svi oni negativni user review-i su totalno irelevantni, vjerujte mi na rijec da je igra remek djelo! Nevjerovatno koliko paznje je ulozeno u svaki moguci detalj. Pocevsi od price, muzike, grafike, gameplaya, tehnickih aspekta do raznoraznih animacija koje su ravne kvalitetnom filmu.

    Prica je fino slozena, definitivno se nije odvila tokom mojih ocekivanja, mada na kraju sve ima smisla. Atmosfera u igri je nekih 60% kao u prvom dijelu, ima tu i tamo nekih odstupanja, ne mogu vise reci a da ne spoilam. Ja se nadam nekad u buducnosti trecem nastavku, ima tu jos prostora za jos jedan dio. Ko predje igru, znace o cemu pricam.
     
    Last edited: Jul 5, 2020
    Aldiin, Vedo, Patton2410 and 2 others like this.
  5. Neso

    Neso Komšija

  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Ima li ko da bi share-ovao account, kako to vec ide primarni sekundarni il ne znam ni ja sta, naravno uz neku naknadu s moje strane? Da ne uzimam full naslov.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Upravo zavrsio. Ja to natenane. Uzivao od prve do zadnje minute. Poboljsan gameplay. Odlicna prica. Voice acting. Paznju koju su ulozili u detalje. Level dizajn. Vizualno prelijepo. Ispolirana igra, ne znam da sam doslovno na jedan glitch naletio.

    Emocionalno putovanje za koje mogu reci da mi je drago kako je se zavrsilo. Nebi volio da je epilog bio drugaciji izmedju dva glavna lika.

    Meni je igra maestralna.
     
    Vedo likes this.
  8. xman

    xman Komšija

  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni je on totalno bezveze. U drugim videima hvali Naughty Dog, sad ko fol pljuje..
     
  10. xman

    xman Komšija

    I u ovom videu ih hvali,za sve igre do ove.
    Fantastican video. Jos bolji je napravio za RDR2.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Da nam je jos ovakvih "outdated" igara.
     
    Aldiin likes this.
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja znam da sam odusevljen prvim dijelom a tek kako cu biti drugim.Nju cu bas da ocejfim.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Neso and Esh like this.
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma to ziri bio sastavljen od PS fanboya :p
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Potpuno zasluzeno. Meni je Hades na drugom mjestu.
     
    Esh and Patton2410 like this.
  16. Neso

    Neso Komšija

    Esh likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na kojoj ste težini igrali igru?
    Da li da stavim sve na najteže? Sada je većinom sada normal kao nekad easy, igru neću igrati dva puta pa da prvi put isćeifim kako treba :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne bih ja na najteze jer se onda pretvori u totalno stealth igru.
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Definitivno Hard, nista ispod.
     
    Haker likes this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja samo stealth igram :D
    Stavit ću na hard pa ću vidjeti kako ide. Nisam gledao nijedan review da ne pokvarim sebi kada igrao, znam samo da se digla prašina oko ocjena i gay kontroverze. Vidjet ćemo jel na razini prvog dijela.
    Doduše moram prvo horizon zero down završiti, na početku me morila ali pretvara se u solidnu igru.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk