The Witcher 3: Wild Hunt

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 5, 2013.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    pa nek ide 26fps, opet ide bolje od w3 :D
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ne primjetim gotovo nikakvu razliku kada iskljucim hairworks i smanjim Foliage Visibility na medium i onda ide na 50-60fpsa, dok kod fc4 itekeko primjetim kada god rays prebacim sa enhanced na def :D
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    jbg, w3 najbolja grafika ikada uz odredjene performanse, odustajem
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    nije najbolja al nije nista losija od konkurencije.
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ne slazem se, trenutno nema dalje
    toliko je dobra da je razlika izmedju min i max detalja skoro neprimjetna i na min izgleda dobro kao konkurencija...
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    meni je grafika super, nema dalje :D
     
  7. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Iskreno nisam vidio igru da izgleda losije odavno. FC4 je prakticno zasnovan na CryENGINE-u, i witcher mu nije ni do koljena. Nazalost PC developer je krenuo ekonomskim, kapitalistickim putem i napravili su SMECE za PC sto se tice grafike. Mozda pretjerano zvuci, ali moje vlastito misljenje je da je ovo NAJVECI FAIL koji sam u zivotu vidio sto se tice igara. Nista nije problem, trebali su samo biti iskreni od pocetka, jer niko nije budala. Kad pogledam kakva se konfiguracija trazi za minimum i maximum postavke, gdje skoro da nema bitne razlike, dodje mi da se zabrinem kakve cemo to igre za PC dobijati u buducnosti, jer PC koji je jaci 10x vrti igru isto kao konzole sa TABLET komponentama. Znaci nisu samo podbacili graficki nego je i ta njihova takozvana OPTIMIZACIJA u biti ocajna...
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne pretjeruj, u konzolama je jedino CPU u notebook kategoriji. Osim ako ti je Radeon 7870 također tablet GPU. Ako ti je ovo najveći fail u životu prioriteti su ti žestoko sj***ni. Na koncu sačekaj rezultate prodaje po sistemima pa ćeš vidjeti da nikome od modernih developera nije u interesu da posvećuju PC verzijama previše vremena. Jebiga, deal with it.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Godinama su portovi za PC shit i onda kukaju kako niko ne kupuje taj isti shit. Zajebana im logika.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja ne vidim sto se ljudi zale na portove, ne pamtim kad sam imao nekih problema nakon par patcheva.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Često su loše kontrole bile problem sa pc portovima, ali mimo toga ni ja nisam imao nikada problema.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Saint's Row 2, najgori port svih vremena, gotovo unplayable.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Upravo, cak i multi gpu podrska sada radi odlicno u 95% naslova, iako su grafe dovoljno jake da na 1080/1440p je dovoljna jedna.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Problem je kada kupiš igru i dobijes day one loš port poput Unitija, postavlajs sebi pitanje kada zapoceti uopše igrati igru. Neki naslovi nakon godine krpljenja rade kao beta. Ne vidim smisla preci pola igre sa šit performansama i onda nakon par mjeseci kaze sada dobro radi, opet prelaziti isto ? Ne hvala.

    A gdje su naslovi sa lokanim 30FPS poput NFS run, LA Noire i ako se dobro sjecam, thumb raider. COD Advanced Warfare mijenja brzinu miša u zavisnosti od FPS-a dok su stariji naslovi vezivali RPM puske za FPS. GTA 4 ne radi mislim ni dan danas kako treba. Lose komande u Deadspace. FC4 je istina ispeglan ali je imala lose performanse na staru. Neki Codemasters naslovi (i jos nekoliko igara) nemaju podrske za mis vec kucas ko debil po tastaturi da prolazis kroz meni. Cak i da su samo problem port komandi, nema opravdanja. Cime drugo da igram.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nema sta biti day one los port Unity-ja, kad je igra na svim platformama bila u uzasnom stanju. Bila skoro neigriva na PS4, i na XBone.

    Sto se tice Witcher-a, jarani prezadovoljni na PS4. Grafika kazu odlicna, igra radi smooth. Zabava samo takva. Ja cu se nacekat jos najmanje mjesec da je poigram.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jednostavno - igru kupiš nakon recenzija i mišljenja javnosti.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa da... nije bas da se kod nas na preorder uzimaju graficke i sl. :smt003
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    Jedino se nadati da ce u EE verziji witchera 3 dici grafiku i odraditi optimizaciju za PC kako spada. Meni se ne žuri da igram prvi dan ili sedmicu, mogu cekati patchanu igru kroz koji mjesec. Npr. tek sad igram neke igre koji su izasle prije pola god - godinu, koje su postale GOTY, Full ili Complete verzije. Vise se ne namjeravam peglati i igrati beta i odrezane verzije igre.
     
  19. xman

    xman Komšija

    Gledam malo gameplay po netu,PC ULTRA postavke,1080p itd... Znam da na YT se izgubi dio kvalitete,ali graficki ova igra nije nista posebno,cak bi rekao da ima igara koje bolje izgledaju?
     
  20. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Teško za reći. Ja koliko sam primjetio neke sitnice (a i nisu baš sitnice) poput lica i armora i slično baš lijepo izgledaju. Sa druge strane, pejzaži i sela (nisam dospio do nekog velikog grada) su užasni. Prazni, nemaštoviti. Posebno su šume i putevi nekako prazni, jednostavno loše urađeni. Sve ono što si imao priliku vidjeti u ranim videima, NE POSTOJI! Sela su prazna, tipična, isprana grafika sa dosadnim kućicama... to mi je najviše smetalo. Nedostaje one najavljivane atmosfere.
    Što se gameplaya tiče, nisam za sada nešto posebno sretan. Questovi su večinom standardni, puno se koristi jahanje (čak i uz fast travel) i to oduzima podosta vremena. Lijepo je što nema loadanja kod otvaranja vrata i to mi je, bar za sada, jedna od pozitivnijih strana. I, što je neko gore već rekao, baš se puno priča u igri. Ogroman dio vremena se potroši na blaserkenj razno-raznih likova.